„Ar tęsim streikus ir streiko bangas po Naujųjų metų, galbūt per egzaminų sesiją – yra svarstymų, yra siūlymų iš mokytojų. Ar tą darysime, nežinau, bet Vyriausybė ir, matome, ministro šiandieninis kalbėjimas provokuoja tą daryti“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ sakė A. Navickas.

Kol kas mokytojų profesinė sąjunga planuoja antrąją streiko bangą pradėti kitą trečiadienį mitingu prie Seimo.

„Dabar rinksimės prie Seimo ir, kaip minėjau, tai bus mitingas prie Seimo atnešant mokytojų algalapius. Jeigu ministras ar Seimo nariai nežino, tai tikrai gali ateiti į mitingą 16 val. ir susipažinti su mokytojų darbo užmokesčiu“, – kvietė LŠDPS pirmininkas.

Trečiadienį švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas teigė dar kartą išsiuntęs A. Navicko profsąjungai kvietimą pratęsti derybas ir atnaujinti kolektyvinę sutartį.

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ketvirtadienį pranešė gavusi ir apsvarsčiusi tokį ministro pasiūlymą. Ji informavo, kad Švietimo, mokslo ir ministerijos (ŠMSM) pateikti siūlymai yra nepriimtini, tačiau pasiūlė susitikti ir dėl jų derėtis ateinantį pirmadienį.

A. Navickas taip pat suabejojo švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto pareiškimais, kad jis nežinojo apie kitą savaitę atnaujinti planuojamą streiką. A. Navickas išreiškė ir abejonę G. Jakšto tinkamumu eiti ministro pareigas.

„Man kyla klausimas: jeigu ministras nežino, kiek uždirba mokytojai, jeigu nežino, kiek uždirba jo tėtis, jeigu jis nežino, kad švietimo sistemoje 22 dieną vyks streikas, tai klausimas, ar ministras turėtų būti dar ministras. Tikrai stebina toks ciniškumas“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ kalbėjo A. Navickas.

G. Jakštas ketvirtadienį Eltai teigė, jog švietimo darbuotojų profsąjunga nėra informavusi ministerijos apie ketinimus streikuoti.

Jis sakė apie kitą savaitę atnaujinamą mokytojų streiką ir planuojamą mitingą sužinojęs tik iš žiniasklaidos. Vis dėlto A. Navickas tikina, kad apie tai buvo informuotos visos suinteresuotos pusės.

„Kaip numato teisės aktai, visur yra informuota, mokyklų vadovai yra gavę streikuojančių mokytojų sąrašą, viskas vyksta nustatyta teisės aktų tvarka“, – tvirtino jis.

„Jeigu ministras nežino, kuo aš tikrai labai abejoju... Aš įsitikinęs, kad mokyklų vadovai praneša švietimo skyriams, švietimo skyriai praneša ministerijai, visi viską žino, bet, aišku, ministras nuo pat pradžių prisiima tokią komunikaciją, kad jis nieko nežino ir yra naujas žmogus, ilgai nedirbs, yra neįsigilinęs“, – kritikavo išsakytą ministro poziciją A. Navickas.

ELTA primena, kad rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko aktyvus pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.

Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas.

Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21 proc., kaip yra numačiusi Švietimo ministerija, o 32 procentais.

A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga dar prieš pradedama pirmąjį streiką pareikalavo šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų, o kitais metais – dar 30 proc.

Visgi galiausiai streikuojantys mokytojai pasiūlė Vyriausybei derėtis dėl atlyginimų didinimo 30 proc. – po 15 proc. nuo kitų metų sausio ir rugsėjo.

Derybų metu Švietimo ministerijos dar rugsėjį pateiktas pasiūlymas kitais metais pedagogų darbo užmokestį didinti 21 proc., nuo sausio atlyginimus pakeliant 10 proc., nesikeitė. Todėl sutarimas dėl šio profsąjungos reikalavimo nebuvo rastas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)