„Mūsų profesinei sąjungai įprasta praktika, mes po streikų kompensuojame, čia jau ne pirmas streikas, ir po praeito (streiko – ELTA) mes kompensavome, ir dabar tą padarysime“, – po susitikimo su Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariais antradienį sakė A. Navickas.

„Mes renkame nario mokestį, jeigu negalėsime iš karto kompensuoti, nes bus daug streikuojančių, mes išdėstysime grafiką per kelis metus ir kompensuosime“, – pridūrė jis.

Streiką organizuojančios profsąjungos pirmininkas kol kas neatskleidžia, kiek mokytojų pareiškė ketinimus mitinguoti. A. Navickas sako, kad tikslų streikuojančių mokytojų skaičių žinos ketvirtadienį – streiko išvakarėse.

„Renkame duomenis, turėsime paskutinę dieną. Nes ir dabar registruojasi mokytojai, iki galo neapsisprendžia, yra daug tos baimės, psichologinės įtampos, streso“, – kalbėjo jis.

„Visi skaičiuoja ir finansines galimybes, nes jie negaus atlyginimo. Visi vertina situaciją ir prieš pat streiką žinosime, paskelbsime“, – pažymėjo A. Navickas.

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai antradienį susitiko su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininku Egidijumi Milešinu ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku A. Navicku bei kitais šių profsąjungų nariais.

ELTA primena, kad Vilniaus miesto savivaldybė pirmadienį išdavė leidimą švietimo darbuotojų profsąjungai mėnesį mitinguoti prie Vyriausybės.

Leidimas išduotas mitingui Vinco Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės rūmų. Mitingai galės vykti kasdien nuo rugsėjo 29 d. iki spalio 28 d. Juose galės dalyvauti iki 2000 žmonių.

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininko A. Navicko teigimu, rugsėjo 29-ąją, prasidėjus tikrajam streikui, mokytojai ir mokiniai iš savo mokyklų žygiuos į Vilnių prie Vyriausybės. Vinco Kudirkos aikštėje bus organizuojamos įvairios diskusijos, taip pat bus vedamos pamokos palaikyti pedagogus atvykusiems mokiniams.

Nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) rugsėjo 15 d. jau dalyvavo įspėjamajame streike, o nuo rugsėjo 29 d. praneša planuojantys tikrąjį streiką.

A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašė, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.

LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.

Apie svarstymus streikuoti rugpjūčio pabaigoje pranešė ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS). Jos pirmininkas E. Milešinas informavo, kad jo vadovaujama mokytojų profsąjunga svarstys skelbti streiką, jeigu nepavyks susitarti dėl iškeltų reikalavimų.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)