„(Prezidentas – ELTA) įvertino kandidatūrą ir priėmė sprendimą neskirti L. Savicko į ekonomikos ir inovacijų ministrus. Naujajam ministerijos vadovui liktų kiek daugiau nei pusmetis, todėl naujasis ministras per tokį laikotarpį turėtų mokėti ne tik identifikuoti svarbiausius institucijos veiklos prioritetus. Jis turi turėti sprendimo priėmimo patirties tiems pokyčiams įgyvendinti per labai trumpą laikotarpį“, – sakė A. Bubnelis.

„Apsisprendimą lėmė L.Savicko patirtis ir asmeninės savybės, ir visi kiti dalykai, kurie buvo aptarti susitikime su prezidentu bei jo komanda“, – sakė jis.

A. Bubnelis teigė, kad prezidentas vis dėlto teigia, kad L. Savickas yra perspektyvus kandidatas ateityje eiti svarbias pareigas viešajame sektoriuje.

Pasak patarėjo, G. Nausėda lieka prie principinės pozicijos, kad visos valstybės institucijos turi turėti vadovus. Todėl, pasak A. Bubnelio, prezidentas tikisi iki kovo 10 dienos sulaukti kitos premjero teikiamos kandidatūros.

„Prezidento nuomone, Lietuvoje yra tikrai patyrusių asmenų, galinčių pasiekti konkrečių ministerijos veiklos rezultatų per likusį laiką“, – sakė A. Bubnelis.

Prezidento pozicija buvo cituojame ir po sprendimo išplatintame pranešime spaudai.

„Teigiamai vertinu Luko Savicko asmeninį apsisprendimą savo karjerą sieti su viešąja politika, tai yra perspektyvus kandidatas ateityje eiti svarbias pareigas viešajame sektoriuje. Tačiau jis dar nėra įrodęs, kad galės greitai įgyvendinti reikšmingus pokyčius“, – buvo cituojamas G. Nausėda.

Taip pat teigta, kad, pasak šalies vadovo, naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras turėtų būti pasiryžęs sutelkti visą dėmesį į ministerijos veiklą ir nepaisyti artėjančių Seimo rinkimų.

„Prezidento vertinimu, Lietuvoje yra pakankamai patyrusių asmenų, kurie galėtų pasiekti konkrečių rezultatų Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje per likusius darbo mėnesius. Šalies vadovas ir toliau laikosi principinės nuostatos, kad visos valstybės institucijos privalo turėti paskirtus vadovus. Tik taip gali būti užtikrinamas sklandus institucijų darbas“, – buvo rašoma pranešime.

Delfi jau rašė, kad prieš prezidento ir kandidato susitikimą būta kalbų, kad G. Nausėda delsia paskirti jį ministru dėl artėjančių rinkimų. Redakcijos šaltinių teigimu buvo svarstomos ir viceministrų Mariaus Skuodžio, Jekaterinos Rojakos ir Elijaus Čivilio kandidatūros į ministro postą, tačiau patys viceministrai informacijos nepatvirtino.

„Aš tik galiu pasakyti tiek, kad aš šio klausimo pats nesvarstau“, – sakė M. Skuodis.

Tąkart redakcijai susisiekti su Elijumi Čiviliu nepavyko. Tekstui pasirodžius portalą pasiekė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komentaras.

„Kaip žinoma, Ministras Pirmininkas yra pateikęs Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministrus. Nei vienas iš ekonomikos ir inovacijų viceministrų nėra gavęs tokio Ministro Pirmininko pasiūlymo, todėl nei vienas tokios galimybės nesvarsto“, – buvo teigiama atsakyme.

Delfi žiniomis, svarstoma, kad laukiančiuose rinkimuose L. Savickas į Seimą gali kandidatuoti drauge su S. Skverneliu, kuris prieš kurį laiką sulaukė siūlymo vesti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą. Ar sutinka, kol kas premjeras teigė atsakymo duoti negalintis.

ELTA primena, kad premjeras S. Skvernelis prezidentui L. Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą pateikė dar sausio 24 d., tačiau su kandidatu į ministrus prezidentas susitiko praėjus dviem savaitėms – vasario 7 d. Dar iki susitikimo Prezidentūra tvirtino, kad šalies vadovui kyla tam tikrų abejonių, dėl S. Skvernelio teikiamo kandidato.

Viešojoje erdvėje pasigirdus nuomonėms, esą Prezidentūra tikslingai delsia išreikšti nuomonę dėl kandidato, šalies vadovo patarėjas Simonas Krėpšta užsiminė apie tai, kad Vyriausybė pati vilkino ministro paieškas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad valdantieji neskubėjo prezidentui teikti kandidatūros į ministro kėdę, kuri atsilaisvino, kai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas ėjęs Virginijus Sinkevičius tapo eurokomisaru. Oficialiai V. Sinkevičius ministro pareigas nustojo eiti dar 2019 m. lapkričio pabaigoje. Nuo 2019 m. gruodžio 1 d. šios ministerijos vadovo pareigas laikinai eina energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Valdantieji savo delsimą ieškoti V. Sinkevičiui pamainos argumentavo būtinybe koncentruotis į tuomet svarstytą 2020 m. biudžetą.

Pastarąją savaitę su prezidentu susitikęs L. Savickas žurnalistams teigė, kad tapęs ministru siektų užtikrinti pradėtų darbų tęstinumą.

L. Savickas šiuo metu yra Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys. Jis taip pat premjerui S. Skverneliui patarinėja ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais.

L. Savickas yra įgijęs Europos viešųjų reikalų magistro laipsnį Mastrichto universitete Olandijoje, prieš tai Jungtinės Karalystės Jorko universitete įgijo politikos ir tarptautinių santykių bakalauro laipsnį.

Po studijų į Lietuvą grįžęs L. Savickas dirbo užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu, programos „Kurk Lietuvai“ metu įgyvendino projektus šioje agentūroje bei Vyriausybės kanceliarijoje, taip pat dirbo asociacijos „Investors’ Forum“ politikos ir viešųjų reikalų vadovu.