„Abiejų partijų populiarumas paaugo, tačiau skirtumas tarp jų yra labai nedidelis. Ir praėjusį mėnesį, kai pirmi buvo konservatoriai, skirtumas buvo mažas, ir dabar, kai pirmi „valstiečiai“, jis taip pat yra mažas. Paklaidos ribose jos yra vienodos“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys.

Liepos mėnesį atlikto tyrimo metu už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą Seimo rinkimuose žadėjo balsuoti 17,6 proc. apklaustųjų. Birželį „valstiečių“ reitingas buvo 13,4 procento.

Už opozicinę Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus liepą balsuoti ketino 17,2 proc. respondentų. Birželį juos palaikė 14,3 proc. apklaustųjų.

V. Gaidžio teigimu, partijų reitingus galėjo kilstelėti išryškinta sąrašo vedlių Sauliaus Skvernelio ir Ingridos Šimonytės lyderystė.

„Mano matymu, kai partijos pateikė savo sąrašus, kas pirmas, kas antras, tai labai išryškėjo tai, kad juos veda galimi būsimi premjerai: vienas – esamas, kitas – norintis būti. Manyčiau, kad tai duoda kokybinį šuolį. Partijų konkurencija tarsi virsta dviejų galimų ministrų pirmininkų konkurencija, kas yra aiškiau, paprasčiau“, – aiškino sociologas.

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija sulauktų 7,1 proc. apklaustųjų palaikymo (9,1 proc. birželį), už Darbo partiją balsuotų 6,2 proc. tyrimo dalyvių (4,6 proc. birželį).

Opozicinis Liberalų sąjūdis gali tikėtis 4,7 proc. apklaustųjų palaikymo (4,3 proc. birželį).

Vietoje likviduojamos „Tvarkos ir teisingumo“ partijos įkurta „Laisvė ir teisingumas“ sulauktų 3,7 proc. apklaustųjų paramos. Už „Tvarką ir teisingumą“ birželį būtų balsavę 3,1 proc. respondentų.

Apklausos duomenimis, Socialdemokratų darbo partija sulauktų 3,1 proc. palaikymo, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 2,2 proc., Centro partija Gerovės Lietuva – 1,6 proc., Laisvės partija – 1,6 proc., Krikščionių sąjunga – 0,6 proc. apklaustųjų paramos.

Paklausti, už kurią partiją balsuotų, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, 10,5 proc. apklaustųjų teigė, jog nebalsuotų, o 21,4 proc. – nežino.

Reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą liepos 10–18 dienomis dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko „Vilmorus“. Apklaustas 1021 Lietuvos gyventojas, vyresnis nei 18 metų.