aA
Žinoma ekonomistė, mokesčių ekspertė joniškietė Rūta Bilkštytė nusprendė dalyvauti naujuose Seimo nario rinkimuose Žiemgalos vienmandatėje apygardoje. R. Bilkštytė rinkimuose dalyvaus kaip nepriklausoma kandidatė, sieksianti įvairių politinių jėgų paramos.
Rūta Bilkštytė
© DELFI / Domantas Pipas

„Gimiau ir užaugau Joniškyje. Šis kraštas yra vieta, kurioje visados buvo, yra ir bus mano širdis. Myliu savo kraštą ir jo žmones, todėl, Joniškio meru tapus Vitalijui Gailiui, nusprendžiau siekti savo krašto žmonių mandato darbams Seime. Sulaukusi pasitikėjimo siekčiau tęsti Vitalijaus Gailiaus pradėtus darbus kovoje su korupcija, finansiniais nusikaltimais, o savo profesines žinias siekčiau panaudoti teisingesnės mokesčių sistemos kūrimui. Mano nuomone, teisingesnė mokesčių sistema yra tokia, kuri ne tik užkerta kelią neteisėtam mokesčių planavimui, šešėlinei ekonomikai, bet ir stabdo agresyvų mokesčių administravimą. Teisinga mokesčių sistema – tai platesnė mokestinė bazė, užtikrinanti didesnes biudžeto pajamas, kurios būtų paskirstomos socialiai jautresniems gyventojams, tačiau kartu neatsisakant ir pagrįstų mokesčių lengvatų, kuriomis galima išlyginti vis augančią tiek pajamų nelygybę.

Man skaudu, kad ketvirtadalis Lietuvos žmonių 30-aisiais išsvajotos nepriklausomybes metais gyvena žemiau skurdo ribos. Todėl manau, kad pagaliau metas Lietuvai, siekiant sumažinti tiek regioninę, tiek socialinę atskirtį, sudaryti nacionalinį susitarimą dėl mokesčių sistemos. Kad tai pavyks padaryti, vilties suteikė dviejų Lietuvos politikos lyderių – Gitano Nausėdos ir Ingridos Šimonytės – išreikšta bendra pozicija, kad atėjo metas sutarti dėl Lietuvos ateities krypties.

Galiausiai esu tikra, kad Žiemgalos ūkininkai turi teisę gyventi ne blogiau kaip Vakarų Europos ūkininkai – tiek užtikrinant jiems adekvačias išmokas, patrauklią mokesčių sistemą, tiek sudarant sąlygas jų vaikams gauti konkurencingą išsilavinimą, o prireikus, ir kvalifikuotą medicininę pagalbą“, – savo siekius komentuoja kandidatė.

R. Bilkštytės teigimu, vienas iš stipriausių argumentų dalyvauti rinkimuose jai buvo Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos dalyvavimas Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose.

„Mane įkvėpė dalyvauti rinkimuose Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos sėkmė. Jie įrodė, kad žmonės yra pasiilgę naujų idėjų ir ekspertinių įžvalgų. Savo sričių profesionalai, kurie turi žinių ir idėjų, kaip gerinti mūsų šalies žmonių gyvenimus, nebeturi sėdėti ant atsarginių suolelio, turi imtis atsakomybės, pasiryžti nelengvam politikų keliui.

Rinkimuose dalyvausiu kaip nepriklausoma kandidatė, tačiau sieksiu įvairių politinių jėgų paramos. Viena tokių jėgų, su kuria pokalbius dėl paramos jau pradėjome, yra Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Pokalbius dėl bendrų darbų tęsiu ir su kitomis partijomis, judėjimais, komitetais ir nepriklausomais politikais“, – teigia R.Bilkštytė.

R.Bilkštytė gimė ir užaugo Joniškyje. Yra baigusi Vilniaus universitetą, kuriame įgijo ekonomistės kvalifikaciją. Daugiau nei dešimtmetį dirbo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, kur ėjo inspektorės ir skyriaus vadovės pareigas. 2000-2008 m. dirbo tarptautinėje kompanijoje „Deloitte“, vadovavo šios įmonės Lietuvos padalinio mokesčių ir verslo plėtros departamentams. 2008-2018 m. dirbo UAB „Fidexperta“ direktore. Nuo 2017 m. yra Lietuvos mokesčių konsultantų asociacijos prezidentė. Šiuo metu verčiasi nepriklausomos mokesčių ekspertės praktika, yra „Vilnius International Rotary“ klubo prezidentė.

Nauji rinkimai į Seimą vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose vyks šių metų rugsėjo 8 d.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
3.4615

Top naujienos

Orai: po liūčių vėl sugrįš šiluma (5)

Šiandien Lietuvos orus dar lems nedidelis, į Rytus tolstantis ciklonas .

Po šiurpą keliančio nužudymo – šokiruojantis prisipažinimas: norėjau išvaryti velnią (47)

Diena iš dienos gėrė alkoholinius gėrimus, kol ėmė vaidentis velnias, kurį jis nutarė...

Už 4000 kilometrų likusio dukters kapo pamatyti nebesitikėjo: padėjo 70 metų senumo nuotrauka (8)

93-ejų Jurgis Dirvonskis „ Misija Sibiras ’19“ dalyviams prieš ekspediciją įdavė...

Apklausos: rinkimus Ukrainoje laimėjo Zelenskio partija, pasiekė rekordinį rezultatą atnaujinta 21:31 (228)

Ukrainiečiai sekmadienį suteikė naujajam prezidentui Volodymyrui Zelenskiui mandatą pertvarkyti...

18-mečio vedamas Izraelis antrus metus iš eilės laimėjo 20-mečių Europos čempionatą (22)

Trečius metus iš eilės Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato finale žaidusi Izraelio...

Didžiuliu greičiu atlėkęs BMW rėžėsi į tokios pačios markės visureigį, nukentėjo 19-metis (124)

Sekmadienio vakarą, apie 21 val., Vilniaus pakraštyje, Šiaurės g., susidūrė du BMW...

Rumunijoje rungtynių metu lietuvio trenerį ištiko širdies smūgis (3)

Pasaulio futbolo bendruomenę sukrėtė įvykiai Rumunijoje. Šios šalies čempionato rungtynių metu...

Vilnietę šiurpina vaizdas prie Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios (34)

Priešais Šv. Petro ir Povilo bažnyčią dar neseniai buvo paminklinė lenta, bylojanti, kad čia...

Kaip fizinis aktyvumas gali kenkti jūsų intymiam gyvenimui? (15)

Jūsų užpakaliukas – stangrus, presas – akmeninis, o kojos dar niekada neatrodė taip gerai....

Unikalios vietos lietuvių pamėgtame kurorte: mėnulio žemė, banginių slėnis ir mėlynoji duobė (8)

Daugelis lietuvių Egiptą jau yra aplankę ne vieną ir ne du kartus, tačiau šioje saulėtoje...