aA
Žinoma ekonomistė, mokesčių ekspertė joniškietė Rūta Bilkštytė nusprendė dalyvauti naujuose Seimo nario rinkimuose Žiemgalos vienmandatėje apygardoje. R. Bilkštytė rinkimuose dalyvaus kaip nepriklausoma kandidatė, sieksianti įvairių politinių jėgų paramos.
Rūta Bilkštytė
Rūta Bilkštytė
© DELFI / Domantas Pipas

„Gimiau ir užaugau Joniškyje. Šis kraštas yra vieta, kurioje visados buvo, yra ir bus mano širdis. Myliu savo kraštą ir jo žmones, todėl, Joniškio meru tapus Vitalijui Gailiui, nusprendžiau siekti savo krašto žmonių mandato darbams Seime. Sulaukusi pasitikėjimo siekčiau tęsti Vitalijaus Gailiaus pradėtus darbus kovoje su korupcija, finansiniais nusikaltimais, o savo profesines žinias siekčiau panaudoti teisingesnės mokesčių sistemos kūrimui. Mano nuomone, teisingesnė mokesčių sistema yra tokia, kuri ne tik užkerta kelią neteisėtam mokesčių planavimui, šešėlinei ekonomikai, bet ir stabdo agresyvų mokesčių administravimą. Teisinga mokesčių sistema – tai platesnė mokestinė bazė, užtikrinanti didesnes biudžeto pajamas, kurios būtų paskirstomos socialiai jautresniems gyventojams, tačiau kartu neatsisakant ir pagrįstų mokesčių lengvatų, kuriomis galima išlyginti vis augančią tiek pajamų nelygybę.

Man skaudu, kad ketvirtadalis Lietuvos žmonių 30-aisiais išsvajotos nepriklausomybes metais gyvena žemiau skurdo ribos. Todėl manau, kad pagaliau metas Lietuvai, siekiant sumažinti tiek regioninę, tiek socialinę atskirtį, sudaryti nacionalinį susitarimą dėl mokesčių sistemos. Kad tai pavyks padaryti, vilties suteikė dviejų Lietuvos politikos lyderių – Gitano Nausėdos ir Ingridos Šimonytės – išreikšta bendra pozicija, kad atėjo metas sutarti dėl Lietuvos ateities krypties.

Galiausiai esu tikra, kad Žiemgalos ūkininkai turi teisę gyventi ne blogiau kaip Vakarų Europos ūkininkai – tiek užtikrinant jiems adekvačias išmokas, patrauklią mokesčių sistemą, tiek sudarant sąlygas jų vaikams gauti konkurencingą išsilavinimą, o prireikus, ir kvalifikuotą medicininę pagalbą“, – savo siekius komentuoja kandidatė.

R. Bilkštytės teigimu, vienas iš stipriausių argumentų dalyvauti rinkimuose jai buvo Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos dalyvavimas Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose.

„Mane įkvėpė dalyvauti rinkimuose Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos sėkmė. Jie įrodė, kad žmonės yra pasiilgę naujų idėjų ir ekspertinių įžvalgų. Savo sričių profesionalai, kurie turi žinių ir idėjų, kaip gerinti mūsų šalies žmonių gyvenimus, nebeturi sėdėti ant atsarginių suolelio, turi imtis atsakomybės, pasiryžti nelengvam politikų keliui.

Rinkimuose dalyvausiu kaip nepriklausoma kandidatė, tačiau sieksiu įvairių politinių jėgų paramos. Viena tokių jėgų, su kuria pokalbius dėl paramos jau pradėjome, yra Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Pokalbius dėl bendrų darbų tęsiu ir su kitomis partijomis, judėjimais, komitetais ir nepriklausomais politikais“, – teigia R.Bilkštytė.

R.Bilkštytė gimė ir užaugo Joniškyje. Yra baigusi Vilniaus universitetą, kuriame įgijo ekonomistės kvalifikaciją. Daugiau nei dešimtmetį dirbo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, kur ėjo inspektorės ir skyriaus vadovės pareigas. 2000-2008 m. dirbo tarptautinėje kompanijoje „Deloitte“, vadovavo šios įmonės Lietuvos padalinio mokesčių ir verslo plėtros departamentams. 2008-2018 m. dirbo UAB „Fidexperta“ direktore. Nuo 2017 m. yra Lietuvos mokesčių konsultantų asociacijos prezidentė. Šiuo metu verčiasi nepriklausomos mokesčių ekspertės praktika, yra „Vilnius International Rotary“ klubo prezidentė.

Nauji rinkimai į Seimą vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose vyks šių metų rugsėjo 8 d.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
3.5714

Top naujienos

Iš epidemiologų – žinia visiems Lietuvos darbdaviams dėl nuotolinio darbo (42)

Lietuvoje per savaitgalį, t. y. penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, užfiksavus 249...

Lietuvoje – 45 nauji koronaviruso atvejai: Šiauliuose susirgimai ir ligoninėje, ir greitojoje pagalboje (65)

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 nauji koronaviruso atvejai, bendras susirgimų...

Kantrybė senka: viena valstybė „įkaitais paėmė“ visą ES

Europos Sąjungos pastangos daryti spaudimą Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai...

Blogiausia prognozė neišsipildė, bet rizikų Lietuvos eksportui dar lieka: augimo sunku tikėtis (2)

Lietuvos prekių eksportas pirmąjį pusmetį, lyginant su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, krito 8,4...

Landsbergis: visa mano šeima yra apmėtyta purvais, bet tiesioginės grėsmės sveikatai ir gyvybei dar nėra mato bendrumų su socialdemokratais, susirūpinęs LRT (276)

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos ( TS-LKD ) pirmininkas Gabrielius...

Vakcina nuo koronaviruso Lietuvai kainuotų kaip Valdovų rūmai: Skvernelis kalba apie tris didžiausias rizikas papildyta 10:55 val. (367)

Vakcina nuo COVID-19 Lietuvai kainuotų maždaug kaip Valdovų rūmų statyba, tai yra daugiau kaip...

Dėl mokytojui nustatyto koronaviruso Rumšiškėse izoliavosi septynios klasės

Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mokytojui nustačius koronavirusą,...

Viešina, ką slepia „tobulos“ nuotraukos socialiniuose tinkluose: užkulisinėse istorijose – ir gėdingiausi fiasko

Kiek kartų fotografavotės tik tam, kad parodytumėte savo „tobulą“ gyvenimą draugams bei...

Tiesioginė transliacija / Delfi tema. Kas laukia Lietuvos ir Baltarusijos santykių: nauja krizė, šaltasis karas ar atšilimas? (3)

Pusantro mėnesio trunkantys protestai ir žiaurūs susidorojimai su Baltarusijos žmonėmis iš posto...

Parėmęs Lukašenką Kremlius jau žvangina ginklais: kokie yra tikrieji tikslai? (769)

Gynybiniai veiksmai, kurie nėra nukreipti prieš kurią nors valstybę. Taip dar praėjusią savaitę...

|Maža didelių žinių kaina