aA
Ketvirtadienį Čikagoje mirė žinomas Amerikos lietuvių žurnalistas, istorikas, politologas ir visuomenininkas Edvardas Tuskenis.
E. Tuskenis gimė 1964 m. gegužės 22 d. Port Česteryje, Niujorko valstijoje. 1986 m. baigė Ilinojaus universitetą Čikagoje ir įgijo istorijos bakalauro laipsnį. Vėliau studijavo Viskonsino universitete Madisone, kur klausėsi Lietuvoje žinomo JAV istoriko Alfredo Ericho Seno (Alfred Erich Senn) paskaitų ir 1992m. įgijo tarptautinių santykių magistro laipsnį.

Dalyvavo akademinio skautų sąjūdžio veikloje, 1986-1987 buvo JAV lietuvių jaunimo sąjungos valdybos narys. 1985-1989 m. vaidino pagrindinius vaidmenis populiariame Čikagos lietuvių satyros ir humoro teatre "Antras kaimas", su kuriuo 1989 m. gastroliavo Lietuvoje.

1990-1991 m. dirbo Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos - Atkuriamojo Seimo prezidiumo sekretoriate. 1990 m. E. Tuskenis gavo Vydūno jaunimo fondo premiją. Įvairiu laiku E. Tuskenis bendradarbiavo su išeivijos ir Lietuvos leidiniais: "Pasaulio lietuviu", "Lithuanian Review". 1992-1994 m. dirbo "Laisvosios Europos radijo" lietuviškoje tarnyboje Miunchene.

1995-1997m. E. Tuskenis dirbo Lietuvos ambasadoje Vašingtone, daugiausia rūpinosi ryšiais su žiniasklaida, JAV lietuvių ir žydų organizacijomis.

Velionis buvo geras abiejų kalbų - anglų ir lietuvių - žinovas ir vertėjas, nuolat rūpinosi žinių apie Lietuvą ir literatūros apie ją garsinimu kuo platesniam pasaulio skaitytojų ratui. E. Tuskenis išvertė į anglų kalbą Alfonso Eidinto, A. Seno ir Vytauto Žalio knygą "Lietuva Europos politikoje: pirmosios respublikos metai, 1918-1940" bei A. Eidinto "Žydai, lietuviai ir holokaustas" (kartu su Vijole Arbas). E. Tuskenis išvertė ir redagavo daug istorijos ir politikos mokslo straipsnių rinkinių ir kitokių publikacijų.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Situacija prestižinėje vietoje glumina net pareigūnus: verslo elitas sulaukė blogų žinių

Delfi šią gegužę aprašius Vilniaus Valakampių mikrorajone kilusią žemgrobystės dramą...

Statybų leidimą gavo prieš 15 metų, bet darbus pradėjo tik šiemet: bendrovė sako viską daranti pagal įstatymus (9)

Vilniuje, Justiniškių mikrorajone, Rygos gatvėje , statomas naujas daugiabutis . Socialiniuose...

Į Lavrovo delegaciją įsisuko pavojinga infekcija (3)

Per G20 viršūnių susitikimą Indijoje vienas Rusijos užsienio reikalų ministerijos delegacijos...

Našle su mažais vaikais netikėtai tapusi Živilė atvira: vyro liga buvo itin klastinga, tačiau jo kūnas visgi siuntė tam tikrus signalus gydytojo komentaras

Jaunos šeimos gražus ir išties sėkmingas gyvenimas netikėtai virto vieno iš jos narių pelenais...

„Barcelonos“ vadovas prabilo apie skyrybų su Jasikevičiumi priežastį (1)

„Barcelonos“ vadovas Josepas Cubellsas teigia, kad su Šarūnu Jasikevičiumi išsiskirta dėl...

Karas Ukrainoje. ISW: Ukraina pralaužė pagrindinę rusų gynybos liniją Zaporižioje Bidenas: pirmieji „Abrams“ tankai Ukrainą pasieks kitą savaitę (4)

JAV prezidentas Joe Bidenas paskelbė , kad pirmieji amerikiečių tankai „ Abrams “ atvyks į...

Gabrielė Grinkaitė

Įspėja, kad miesteliuose žmones apgaudinėja apsimetėliai „akių specialistai“: siūlo nemokamas patikras, bet tik išvilioja pinigus (14)

Nemokama regos patikra ir išsami regos konsultacija – tokias paslaugas siūlo į miestelius...

Davidonytė ir Kinčinas toliau rengs tyrimus, juos galėsite skaityti ir „Delfi plius“

Žurnalistai Rita Miliūtė , Birutė Davidonytė , Ignas Kinčinas ir prodiuseris Gediminas...

The Economist

Lėta Ukrainos kontrpuolimo pažanga įplieskė aršias diskusijas: kodėl ukrainiečiai nepaisė britų ir amerikiečių patarimų (3)

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba yra taktiškas ir malonus diplomatas, kurio...