„Jis [E. Bajarūnas – ELTA] pats vertina, kad yra labai komfortiškoje situacijoje, nes dėl prezidentūros pozicijos gauna visą atlygį, lyg jis dirbtų Londone <...>. Tai labai dosnus Lietuvai atlyginimas“, – žurnalistams Seime teigė G. Landsbergis.

„Kiti darbuotojai, dirbantys tą patį darbą, yra kompensuojami kitaip – lietuviškomis algomis“, – sakė politikas ir pažymėjo, kad tai nėra teisinga.

„Bet šis klausimas yra nebe ministerijos sprendimo lauke. Tai valstybės institucijų sutarimo reikalaujantis dalykas. Tik trims iš keturių institucijų sutarus, tokia situacija lieka“, – sakė G. Nausėda, turėdamas galvoje, kad vienintelė prezidentūra liko ginti E. Bajarūno.

Ministro teigimu, ir pats ambasadorius savo kolegoms yra pasigyręs, kad jį užstoja prezidentūra.

„Jis yra kolegoms pasigyręs, kad iš prezidentūros turi žalią šviesą eiti iki galo ir daryti bet ką. Suprask, kad jam yra suteikta labai plati teisė reikštis. Turėjau progos ir prezidento paklausti, ar jis iš tikrųjų yra suteikęs tą žalią šviesą, kaip ambasadorius giriasi, tai prezidentas paneigė. Gal prezidento komanda prie to prisidėjo.

Sunku pasakyti, bet panašu, kad žmogus jaučiasi, jog erdvės veikti turi daug“, – samprotavo ministras ir pažymėjo, kad nemato galimybės E. Bajarūnui grįžti į ankstesnes pareigas.

„Turiu labai didelių abejonių, ar tas žmogus galėtų grįžti į ambasadą dirbti“, – sakė jis.

Anot G. Landsbergio, jei E. Bajarūnas būtų sugrąžintas į Londoną, kiltų rizika, kad darbą paliktų dalis ambasados darbuotojų.

„Būtų nepasitenkinimas ir žmonės išeitų iš darbo ar prašytų būti perkeliami“, – pridūrė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad URM pranešė, jog ministras Gabrielius Landsbergis pasirašė įsakymą, kuriuo laikinai nuo spalio 19 d. sustabdo ambasadoriaus E. Bajarūno funkcijas, iki kol bus atkurtas konstruktyvus ir produktyvus atstovybės darbas.

Pats mobingu kaltinamas ambasadorius yra paprašęs atlikti nepriklausomą tarnybinį patikrinimą, ar prieš jį nėra vykdomas psichologinis smurtas. Diplomato kreipimesi keltas ir klausimas dėl žalos ambasadoriaus reputacijai.

Primename, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas „Delfi“ paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, Užsienio reikalų ministerija (URM) sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Portalo paviešintose URM inspektorių ataskaitos fragmentuose kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl buvo siūloma spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

Visgi šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra tiesiog reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras G. Landsbergis stebėjosi prezidento užimta pozicija dėl mobingu kaltinamo ambasadoriaus. Pasak ministro, keista, kad G. Nausėda suskubo užstoti diplomatą, prieš tai neišklausęs skundą pateikusių darbuotojų.

Ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)