aA
Ginčų komisija, turinti spręsti Vyriausybės ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos nesutarimus, turėtų būti suformuota iki lapkričio 28 d., teigė Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis. Vyriausybės atstovai Eltai akcentavo, kad, nepaisant užsitęsusių ginčų dėl biudžete numatytų mažesnių nei buvo sutarta lėšų švietimo bendruomenei, sprendimą, tenkinantį abi puses, bus siekiama surasti.
Deividas Matulionis
Deividas Matulionis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Paskutinė diena yra 28-oji, mes dabar galvojame, kad iki tada ir bus sprendimas“, – ginčų komisijos sudarymo terminą patvirtino Vyriausybės vicekancleris.

Anot D. Matulionio, ginčų komisijoje bus bandoma atrasti kompromisą ir sprendimus, kurie būtų priimtini ir Vyriausybei, ir švietimo profsąjungoms.

„Mes artimiausiu metu bandysime ieškoti sprendimų, kurie galbūt būtų taip pat pateikti švietimo profsąjungų svarstymui. O jeigu kompromisiniai sprendimai nebus tinkami, tai profsąjungos turi teisę (streikuoti. – ELTA). Pirmiausiai sudarysime ginčų komisiją ir pasižiūrėsime, jeigu ten sutarsime, tai puiku, jeigu nesutarsime, tai nesutarsime“, – Eltai teigė D. Matulionis.

Vyriausybės vicekancleris patvirtino, kad mokytojų streikas formaliai turėtų įvykti tik tuo atveju, jei konsensuso ginčų komisijoje nepavyks surasti.

„Streikas gali būti tik tada, jeigu ginčų komisijoje nesutarsime. Tam yra maksimalus dešimties dienų terminas nuo 28 d. Jeigu formaliai ir juridiškai žiūrint, tai yra tokia eiga“, – paaiškino D. Matulionis.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas taip pat akcentavo, kad mokytojams organizuojant streiką ir siekiant ginčo legitimumo, visų pirma turi būti sudaryta ginčų komisija, kuri apžvelgtų, kokie įsipareigojimų punktai buvo pažeisti.

„Jeigu pono E. Milešino profesinė sąjunga mato, kad nėra vykdomi įsipareigojimai, kurie yra prisiimti 2017 metais, jie gal inicijuoti ginčą. Tam, kad tas ginčas vyktų teisėtai, kad jie gautų leidimus streikui, pirmiausiai turi būti sudaryta ginčų komisija. Šiuo atveju klausimas realiai yra tarp profesinės sąjungos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, tai tiesiog iš vienos ir iš kitos pusės būtų specialistai, kurie detaliai pasižiūrėtų, kokie punktai galėjo būti pažeisti. Tokiu atveju, jei jie nerastų ten sutarimo, būtų kažkokie tolesni procesai“, – Eltai kalbėjo S. Malinauskas.

Savo ruožtu Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas Eltai teigė, kad apie ginčų komisijos sudarymą, dėl kurios buvo kreiptasi į Vyriausybę, kol kas jokių žinių negavo. Nepaisant to, profsąjungos pirmininkas tikisi, kad komisija bus sudaryta iki trečiadienio.

„Mes kol kas dar iš Vyriausybės jokių žinių negavę. Bet kokiu atveju jie, vadovaudamiesi Darbo kodeksu, tai turės sudaryti (ginčų komisiją. – ELTA) ir tai turi padaryti iki trečiadienio. (...) Kol kas (posėdžio data. – ELTA) nėra nustatyta, bet pagal mūsų raštus tai posėdis turėtų įvykti iki trečiadienio 17 val.“, – kalbėjo E. Milešinas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, komentuodamas streikuoti ketinančių švietimo profsąjungų reiškiamus priekaištus dėl biudžete numatytų mažesnių nei buvo sutarta lėšų švietimo bendruomenei buvo įsitikinęs, kad taškas dar nepadėtas.

„Taškas nėra padėtas. Ir aš pats asmeniškai, ir politikai, ir premjeras – mes daug ką skaičiuojame, ieškome variantų, kad ta suma augtų ir, mano galva, mes turėtume pasiekti tai, kas yra numatyta šakos kolektyvinės sutarties projekte“, – LRT radijui sakė A. Monkevičius, pridurdamas, kad Vyriausybė visgi turės surasti trūkstamas lėšas švietimo darbuotojų reikalavimams įgyvendinti.

2020 metų biudžeto projekte švietimo darbuotojų atlyginimams kol kas numatyta kiek daugiau nei 55 mln. eurų. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga reikalauja, kad 2020 m. biudžete būtų skirta 117 mln. eurų.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga lapkričio 28 d. skelbia terminuotą dviejų valandų streiką.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
4.5000

Top naujienos

Skandalinga išpažintis. Sigitas Gaidjurgis – apie legendomis apipintą kruviną gyvenimą (1)

Viena paslaptingiausių asmenybių kriminaliniame pasaulyje laikomas Klaipėdos mafijos tėvas...

Nutraukiant sutartį su elektros tiekėju teko susimokėti 120 eurų: įtarimų sukėlė panaudotas terminas (1)

Seime iškilus abejonių, ar pagrįstai kai kurie elektros tiekėjai taiko sutarties netesybas ar...

Laukiniai Nepriklausomybės pradžios laikai – kaip policininkai gaudė banditus po plėšimo ir kokia tvarka buvo to meto gaujose

Gintautas Šarauskas , pulkininkas, policijos komisaras, 15 metų tarnavo policijoje, 12 metų...

Žymiajame Indijos viešbutyje apsistojęs lietuvis išvydo blogąją jo pusę: pažiūrėjus į vandenį, pasidarė silpna

Pristatau jums Mumbajų – tai nėra Indijos sostinė, bet, sakyčiau, žinomiausias šalies miestas....

Tokia graži žiema: sinoptikai prognozuoja puikų savaitgalį

Savaitgalis Lietuvoje žada būti ramus, žiemiškas ir švelniai šaltas.

Vilniaus ar Kauno eglė šiemet užkariavo jūsų širdį? skaitytojų apklausa (13)

Praeitą savaitgalį kalėdinė eglutė suspindo Kauno Rotušės aikštėje, o šį penktadienį...

Aišku, kas tapo „Lietuvos Metų automobiliu 2024“: išrinkti net trys geriausi modeliai (5)

Simboliškai pirmąjį prasidėjusios kalendorinės žiemos vakarą buvo išdalyti 2024-ųjų „Metų...

Vilniaus eglės pernai ir šiemet: kuri užkariauja jūsų širdį? Balsuokite (1)

Gruodžio 1-osios vakarą Vilniaus Katedros aikštę nušvietė jaukumo ir švenčių laukimo šviesos...

Atvėrė duris, kur saugoma Žemės istorija: radiniai ledo šerdyse mokslininkams leidžia įminti šimtų tūkstančių metų paslaptis

Išslapstytame po 2 tūkst. dėžių, gražiai išdėliotų niekuo neišsiskiriančiame Kopenhagos (...

Trikampio metodas – šią flirto techniką įvaldysite nesunkiai, o rezultatų sulauksite kaip mat

Jeigu į pasimatymą pakvietęs simpatingas vyras iš pradžių pažvelgia jums į akis, o po...