aA
Ginčų komisija, turinti spręsti Vyriausybės ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos nesutarimus, turėtų būti suformuota iki lapkričio 28 d., teigė Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis. Vyriausybės atstovai Eltai akcentavo, kad, nepaisant užsitęsusių ginčų dėl biudžete numatytų mažesnių nei buvo sutarta lėšų švietimo bendruomenei, sprendimą, tenkinantį abi puses, bus siekiama surasti.
Deividas Matulionis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Paskutinė diena yra 28-oji, mes dabar galvojame, kad iki tada ir bus sprendimas“, – ginčų komisijos sudarymo terminą patvirtino Vyriausybės vicekancleris.

Anot D. Matulionio, ginčų komisijoje bus bandoma atrasti kompromisą ir sprendimus, kurie būtų priimtini ir Vyriausybei, ir švietimo profsąjungoms.

„Mes artimiausiu metu bandysime ieškoti sprendimų, kurie galbūt būtų taip pat pateikti švietimo profsąjungų svarstymui. O jeigu kompromisiniai sprendimai nebus tinkami, tai profsąjungos turi teisę (streikuoti. – ELTA). Pirmiausiai sudarysime ginčų komisiją ir pasižiūrėsime, jeigu ten sutarsime, tai puiku, jeigu nesutarsime, tai nesutarsime“, – Eltai teigė D. Matulionis.

Vyriausybės vicekancleris patvirtino, kad mokytojų streikas formaliai turėtų įvykti tik tuo atveju, jei konsensuso ginčų komisijoje nepavyks surasti.

„Streikas gali būti tik tada, jeigu ginčų komisijoje nesutarsime. Tam yra maksimalus dešimties dienų terminas nuo 28 d. Jeigu formaliai ir juridiškai žiūrint, tai yra tokia eiga“, – paaiškino D. Matulionis.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas taip pat akcentavo, kad mokytojams organizuojant streiką ir siekiant ginčo legitimumo, visų pirma turi būti sudaryta ginčų komisija, kuri apžvelgtų, kokie įsipareigojimų punktai buvo pažeisti.

„Jeigu pono E. Milešino profesinė sąjunga mato, kad nėra vykdomi įsipareigojimai, kurie yra prisiimti 2017 metais, jie gal inicijuoti ginčą. Tam, kad tas ginčas vyktų teisėtai, kad jie gautų leidimus streikui, pirmiausiai turi būti sudaryta ginčų komisija. Šiuo atveju klausimas realiai yra tarp profesinės sąjungos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, tai tiesiog iš vienos ir iš kitos pusės būtų specialistai, kurie detaliai pasižiūrėtų, kokie punktai galėjo būti pažeisti. Tokiu atveju, jei jie nerastų ten sutarimo, būtų kažkokie tolesni procesai“, – Eltai kalbėjo S. Malinauskas.

Savo ruožtu Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas Eltai teigė, kad apie ginčų komisijos sudarymą, dėl kurios buvo kreiptasi į Vyriausybę, kol kas jokių žinių negavo. Nepaisant to, profsąjungos pirmininkas tikisi, kad komisija bus sudaryta iki trečiadienio.

„Mes kol kas dar iš Vyriausybės jokių žinių negavę. Bet kokiu atveju jie, vadovaudamiesi Darbo kodeksu, tai turės sudaryti (ginčų komisiją. – ELTA) ir tai turi padaryti iki trečiadienio. (...) Kol kas (posėdžio data. – ELTA) nėra nustatyta, bet pagal mūsų raštus tai posėdis turėtų įvykti iki trečiadienio 17 val.“, – kalbėjo E. Milešinas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, komentuodamas streikuoti ketinančių švietimo profsąjungų reiškiamus priekaištus dėl biudžete numatytų mažesnių nei buvo sutarta lėšų švietimo bendruomenei buvo įsitikinęs, kad taškas dar nepadėtas.

„Taškas nėra padėtas. Ir aš pats asmeniškai, ir politikai, ir premjeras – mes daug ką skaičiuojame, ieškome variantų, kad ta suma augtų ir, mano galva, mes turėtume pasiekti tai, kas yra numatyta šakos kolektyvinės sutarties projekte“, – LRT radijui sakė A. Monkevičius, pridurdamas, kad Vyriausybė visgi turės surasti trūkstamas lėšas švietimo darbuotojų reikalavimams įgyvendinti.

2020 metų biudžeto projekte švietimo darbuotojų atlyginimams kol kas numatyta kiek daugiau nei 55 mln. eurų. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga reikalauja, kad 2020 m. biudžete būtų skirta 117 mln. eurų.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga lapkričio 28 d. skelbia terminuotą dviejų valandų streiką.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
4.5000

Top naujienos

Žmogus, turėjęs užimti Landsbergio vietą: didžiausias gyvenimo nuopuolis ir mįslinga sūnaus mirtis (33)

Idėjinis nepriklausomybės lyderis, valstybės kūrėjas, Sąjūdžio juodadarbis ir smegenys – tai...

Įprasto grafiko nepavejantis Jasikevičius: šiame klube vaikučiai verčiami išvykoje nukauti grandus specialiai Krepšinis.lt iš Atėnų (6)

Skirtumas tarp pergalės ir pralaimėjimo kartais būna plonesnis nei kiaurai permatomi popieriniai...

Darbdaviai giria atvykstančius imigrantus: žmonės nori dirbti ir užsidirbti (68)

Sakoma, kad gera vieta tuščia ilgai nebūna. Su darbo jėgos trūkumu susiduriančios įmonės jau...

Magistraliniame kelyje BMW taip rėžėsi į pėsčiąjį, kad iš pradžių net nebuvo aiški žuvusiojo lytis papildyta (247)

Sausio 17-osios vakarą, apie 20.05 val., Šiaulių r., magistraliniame kelyje A12, ties Domantų...

Kapituliuoti nesutikęs „Žalgiris“ po dramatiškos kovos krito Atėnuose (337)

Penktadienio vakarą finišavo 20-asis Eurolygos reguliariojo sezono turas. Paskutinėse jo...

Policija: nebuvo tokio įvykio kaip pagrobimas papildyta (719)

Penktadienio vakarą policijos pareigūnai sušaukė spaudos konferenciją naujienoms apie galimą...

Tragiška paskutinės raupų aukos istorija: manė, kad liga jau išnaikinta, bet vėl smogė pačiu netikėčiausiu metu (26)

1978 metų vasarą viso pasaulio mokslininkai ėmė kalbėti apie grandiozinį pasiekimą, kurio...

Norite išvengti širdies ligų – privalote žinoti svarbų kraujo rodiklį: tuo pasirūpinti reikia kuo anksčiau (20)

Neseniai atlikto tyrimo autoriai pabandė atsakyti į klausimą, ar, atsižvelgiant į cholesterolio...

Dailius Dargis prabilo apie Remio ir OG Version tėvus: jie – skandalingi nusikalstamo pasaulio veikėjai (96)

Žinomas knygų apie mafiją autorius Dailius Dargis neliko abejingas ir pastaruoju metu aktualiems...

Tokio prekybininkų šou lietuvis dar nebuvo matęs: vokiečiai ten šėlsta nuo pat ankstaus ryto (24)

Šį kartą Orijus lankėsi Hamburge – viename įdomiausių ir gražiausių miestų Vokietijoje ....