aA
Vilniaus policija gina nuogą užpakalį sostinės širdyje demonstravusį Olandijos pilietį, - taip mano maldininkai. Jie prieš pusmetį per pamaldas gėjų parade iš olando patyrė tikrą akibrokštą: prie jų priėjęs užsienietis nusimovė kelnes ir maskatavo savo genitalijomis.
Maldininkai pasipiktinę: policija gina prie Katedros nuogai išsirengusį olandą
© Skaitytojo nuotr.

Liepą Vilniuje vykusio gėjų parado metu Katedros aikštėje įvykęs incidentas įgauna naują atspalvį – Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Olegas Zaicevas nusprendė, kad olandas Michielas Bertas Henninkas galėjo ne tik pažeisti viešąją tvarką, bet ir savo įžūliais bei nepadoriais veiksmais išniekinti Lietuvos Respublikos vėliavą.

Teisėjas nusprendė, kad užsieniečio veiksmuose yra nusikaltimo požymių, todėl visą policijos surinktą medžiagą nurodė perduoti prokurorams, o šiems – pradėti ikiteisminį tyrimą. Tačiau tokiam teismo sprendimui kategoriškai priešinasi policija – nutarimą, kuriuo nurodyta pradėti ikiteisminį tyrimą, pareigūnai apskundė Vilniaus apygardos teismui.

Ar pagrįstai reikalaujama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl olando išpuolio Lietuvos širdyje, apeliacinį skundą išnagrinėjęs teisėjas Artūras Šumskas paskelbs tik sausio pabaigoje. Šio teisėjo sprendimas bus galutinis ir neskundžiamas.

Olandijos pilietį M. B. Henniką nubausti baudžiamąja tvarka pareikalavo dvi maldininkės iš Kauno – moterys apskundė Vilniaus miesto 3 policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Operatyvaus valdymo poskyrio specialisto Laimono Žuklio nutarimą užsienietį nubausti administracine tvarka.

Policijos pareigūnas buvo nusprendęs, kad olando elgesys prie Katedros aikštės turėtų būti traktuojamas kaip nedidelis chuliganizmas. Už tai jam buvo skirta 300 litų bauda.

Šią baudą užsienietis jau seniai susimokėjo ir išvyko iš Lietuvos.

Policijos nutarimą teismui apskundusios maldininkės piktinasi, kad policija net nesigilino į pažeidimo esmę ir nepagrįstai švelniai nubaudė užsienietį. Jų teigimu, liepos 27-ąją maždaug 30-40 žmonių grupė stovėjo prie Katedros – tuo metu vyko religinės pamaldos už šeimą, už Lietuvos valstybę ir žmones.

Tarp maldininkų buvo ir Seimo narys Rytis Kupčinskas, kunigo sutana apsirengęs ir Vyčio kryžiumi pasipuošęs monsinjoras Alfonsas Svarinskas, disidentė Nijolė Sadūnaitė. Žmonės rankose laikė Lietuvos Respublikos vėliavas, kryžių, plakatą, kuriame buvo nupiešta šeima, Marijos paveikslą.

„M. B. Henninkas su savo šeimos nariais priėjo mūsų, atsisegė kelnes, atsuko nuogą užpakalį į maldininkų grupę ir pasilenkęs ėmė demonstruoti pliką užpakalį taip, kad matėsi ir lytiniai organai – tai jis darė su pasitenkinimu, o jo tėvas jį filmavo“, – maldininkės teismui nurodė, kad toks užsieniečio pasirodymas gal būtų tęsęsis ir ilgiau, jei ne maldininkų reakcija – jie vyrą sulaikė ir iškvietė policiją.

Nukentėjusiaisiais besijaučiantys žmonės teisme aiškino, kad nusimovęs kelnes ir demonstruodamas savo nuogą užpakalį olandas ne tik pažemino grupėje esančių žmonių savigarbą, orumą, bet ir išniekino Lietuvos Respublikos vėliavą.  

„M. B. Hennink, priėjęs prie grupės, aiškiai matė, kad žmonės laiko Lietuvos Respublikos vėliavą, jis į ją buvo atkišęs savo nuogą užpakalį“, – teismui nurodė moterys.

Maldininkių teigimu, toks olando veiksmas buvo gerai apgalvotas, o ne spontaniškas, nes jo tėvas buvo pasiruošęs visa tai filmuoti.

„Jis norėjo būti pastebėtas, sukelti provokaciją ir sutrikdyti besimeldžiančius žmones, jų susikaupimą bei rimtį“, – moterys teigė, kad M. B. Henninkas viešoje vietoje išsityčiojo iš žmonių grupės, jų tikėjimo, vertybių, Lietuvos Respublikos vėliavos, krikščionybės, garbingo kunigo – disidento ir buvo nubaustas tik simboline bauda.

Teismas pritarė tokiai maldininkų pozicijai. „M. B. Henninko veiksmai, atsisukant į maldininkus nugara ir pliko užpakalio bei lytinių organų demonstravimas ilgą laiką, vertintinas kaip įžūlus elgesys viešoje vietoje, su patyčiomis, demonstruojant  cinišką nepagarbą aplinkiniams, sutrikdantis visuomenės rimtį ir tvarką, juolab, jog toks jo veiksmas buvo atliktas vidurdienį, miesto centre“, –pabrėžė bylą išnagrinėjęs teisėjas O. Zaicevas.

Jo teigimu, šį įvykį matė ne tik garbaus amžiaus maldininkai, bet ir nepilnamečiai.

„M. B. Henninkas negalėjo nesuprasti, kad vyksta religinės pamaldos, todėl jis šiais savo įžūliais, nepadoriais veiksmais  sutrikdė tikinčiųjų pamaldas, be to, buvo išniekinta Lietuvos Respublikos valstybės vėliava, kurią laikė maldininkai“, - nusprendė teisėjas O. Zaicevas.

Teismas taip pat mano, kad olandas vėliau išgalvojo savo elgesio pateisinimą, policijoje nurodydamas, jog savo užpakalį parodė prieš „anti-homo protestantis grupę“.

„Šis argumentas buvo paneigtas apklaustų teisme liudytojų, pareiškėjų, kurie kategoriškai teigė, kad jokių homofobiškų šūkių nenaudojo, nuotraukose jokių seksualines mažumas įžeidžiančių ar smerkiančių plakatų nematyti, todėl pažeidėjo elgesio motyvas yra išgalvotas“, – nurodydame pradėti ikiteisminį tyrimą pažymėjo teismas.

DELFI.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Svarstoma, kaip Putino sveikata paveiks karą Ukrainoje: keliamos dvi versijos (3)

Vakarų spauda cituoja artimą Vladimirui Putinui oligarchą, kuris teigia, kad Rusijos vadovas rimtai...

Karo ekspertai: po nesėkmės rusai gali bandyti keisti atakos kryptį

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad Limano...

Italų dienraštis: Putinui naktį atlikta operacija (1)

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui naktį iš pirmadienio į antradienį buvo atlikta operacija,...

Seimui svarstant dėl statuso Vytautui Landsbergiui – arši oponentų reakcija: jūs karo norit? (30)

Seimas po svarstymo pritarė, kad Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui...

Karas Ukrainoje. Iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje evakuota daugiau kaip 260 karių Ukrainoje rastas nušauto čekų savanorio kūnas (8)

Ukrainos pajėgų pulkas „Azov“, atkakliai gynęs „Azovstal“ metalurgijos įmonę Rusijos...

Delfi PliusThe Economist

Rusai nesupranta, iš kokio mirtino ginklo juokiasi: kodėl Ukrainos kariuomenė naudoja 100 metų senumo kulkosvaidžius?

Ukrainos pajėgos kovoms su Rusijos užpuolikais vis dar naudoja tokio tipo kulkosvaidžius, kurie...

Ekspertai: į ekranus sulindome taip, kad kelio atgal nėra – protingi žmonės sako, jog visa tai veda link išprotėjimo

Vos prieš keletą dešimtmečių gyvenome be interneto, o šiandien kai kurių šalių gyventojai...

Seimas nusprendė: uždirbantys tarp minimalios ir vidutinės algos „į rankas“ gaus daugiau (1)

Seimo nariai antradienį priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projektą, kuriame...

„Eurovizijoje“ dainas vertinusi Ukrainos žiuri narė sulaukė didžiulių priekaištų: apkaltino, kad neskyrė balų Lenkijai

Irina Fedišin, viena iš šių metų „Eurovizijoje“ nuskambėjusias dainas vertinusios Ukrainos...

Vieną dieną Danas suklykė ir nustojo kvėpuoti: dėl kūdikio gyvybės Kauno klinikų medikai kovojo 4 paras

Mažasis Kauno klinikų pacientas Danas visai neseniai atšventė savo pirmąjį gimtadienį....