aA
Varžytis kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose ketinanti Seimo narė Aušra Maldeikienė pristatė būsimosios savo kampanijos programą.„Politika yra idėjų kova“, – skelbia vienas pirmųjų jos punktų.
Aušra Maldeikienė
© DELFI / Karolina Pansevič

A. Maldeikienės renginys vyko viename sostinės viešbučių, perdarytame iš sovietinės gamyklos. Parlamentarė, paskelbusi, kad jai suteikta vieta programos pristatymui – parama jos kampanijai, negailėjo pagyrų viešbučiui ir jo kūrėjams.

„Po tamsos ateina Aušra“, – taip pavadintos parlamentarės A. Maldeikienės 2019 metų prezidento rinkimų kampanijos tezės, darant aliuziją į politikės vardą.

A. Maldeikienės išleistame buklete skelbiama – laikas prisiminti, kad valstybę kuria ne apsišaukėlių gelbėtojų klikos.

„Ją kuriame mes visi. Tik kartu galime įveikti šią nelygybės, atskirties ir apgaulės atmosferą, migla aptraukusią mūsų Lietuvą“, – rašo parlamentarė.

Pristatyme - mokiniai, neįgaliųjų atstovė ir bičiulis apžvalgininkas

Salėje, kurioje A. Maldeikienė pristatinėjo savo programą, buvo nemažas būrys jos gerbėjų, o renginį pradėjo politikės mokiniu prisistatantis Tautvydas Marčiulaitis.

„Ji yra nuoširdžiai gera“, – ne kartą pakartojo jis.

T. Marčiulaitis taip pat tvirtino, kad A. Maldeikienė – „visiškai sąžininga“. „Už šitą bruožą aš ją labiausiai ir myliu“, – kalbėjo politikės mokinys.

Pagyras A. Maldeikienei žėrė ir Lietuvos neįgaliųjų forumo atstovė Simona Oginskaitė, Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio atstovė Rasa Žemaitė, politikės draugu įvardytas politikos apžvalgininkas Mindaugas Lapinskas, kiti.

Pati politikė, rankoje laikydama lapelį, kalbėjo, jog Nepriklausomybės pradžioje puoselėti laisvės ir gerovės siekiai „yra patenkinti tik iš dalies“. Jos teigimu, Lietuva yra lygiavertė tarptautinės bendruomenės narė, bet pasiekimai nepaslepia ir šalies skaudulių – kaip tokius A. Maldeikienė įvardijo emigraciją ir savižudybes.

„Valstybę palikome naujajai nomenklatūrai, kuri buvimą valdžioje sutapo kaip savitikslį veiksmą. (...) Atėjo laikas į mūsų politiką grąžinti tikrą politiką“, – tvirtino ji.

Pasak A. Maldeikienės, būtent tai paskatino ją siekti aukščiausio valstybės posto. „Geriausiai jaučiuosi auditorijoje ar klasėje. Tačiau labiau už viską gyvenime nekenčiu melo ir nekompetencijos. Myliu savo šalį ir jaučiu pareigą ne tik imti, bet ir duoti, todėl ryžtuosi šiam sudėtingam žingsniui“, – kalbėjo ji.

Seimo narė tvirtino per artimiausius kelis mėnesius ketinanti aplankyti „visus Lietuvos kampelius“.

Politikės tezėse – pamokymai apie žiniasklaidą

Susirinkusiesiems buvo išdalyti bukletai su politikės „tezėmis“. Jos sugrupuotos į kelis blokus: „Politikos prigimtis“, „Mano ideologija“, taip pat įprastesnius užsienio politikos, ekonomikos ir pan. skirsnius.

„Aš esu katalikė. Mano tikėjimas nedaro manęs moraliai teisia. Mano tikėjimas tereiškia, kad svarbiausia yra kitas žmogus“, – savo ideologiją dėsto A. Maldeikienė.

Ji tvirtina esanti „ne už turtą ir ne už skurdą“. „Aš už tuos, kuriuos skriaudžia labiausiai – vidurinę dirbančią klasę“, – nurodoma buklete. Čia pat politikė teigia esanti demokratė, nes „vienintelė demokratija suteikia balsą silpnajam“.

Kalbėdama apie politikos prigimtį, Seimo narė teigia, jog „į politiką reikia grąžinti politiką“, ir čia pat pažymi, jog „politika yra idėjų kova“. „Ir vertybių kova“, – priduriama kiek toliau.

„Politika klesti, kai atsisakoma baimės“, „demokratinės visuomenės pamatas yra kultūra“, – dėstoma politikės buklete.

Įvardindama savo ideologiją, nemažai vietos ji skiria pastaboms apie žiniasklaidą.

„Ambicinga žiniasklaida ieško tiesos, o ne skandalo“, „Tikra žurnalistika prasideda nuo priekabaus faktų tikrinimo, kritiškai vertina visus ir neparsiduoda“, „Gyva žiniasklaida kasdien savęs klausia, o kodėl gavau šitą informaciją ir kodėl ji svarbi mano valstybei: kol miega žurnalistų sąžinė, turime melo politiką ir pervargusią šalį“, – vardija politikė.

Prakalbo apie Europos Sąjungą ir Rusiją

Užsienio politikos skirsnyje nurodoma, kad bendrystė su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis gali lemti Lietuvos klestėjimą, tačiau tik tuo atveju, jeigu perimsime kultūrines ir socialines Europos patirtis.

„Lietuvai būtina aktyviau dalyvauti formuojant Europos Sąjungos darbotvarkę, nuosekliai siekiant daugiau duoti, nei imti“, – nurodo A. Maldeikienė.

Ji vardija, kad Lietuva turėtų paremti bendros Europos energetinės sąjungos idėją, privalo visomis išgalėmis palaikyti Europos Sąjungos tęstinumą, bet tuo pačiu metu mąstyti apie galimus ateities aljansus, jeigu dabartinė Sąjunga subyrėtų.

„Europos Sąjungos plėtra po Vakarų Balkanų įtraukimo turi būti įšaldyta, o Turkijos stojimo klausimas dabartinėje situacijoje negali būti svarstomas“, – teigia A. Maldeikienė.

Pasak jos, santykių su Lenkija tęstinumas saugumo ir ekonomikos srityse išlieka prioritetu.

„JAV buvo, yra ir išliks pagrindinis Lietuvos saugumo garantas“, – rašoma buklete.

Čia taip pat pažymima, kad Lietuvos politiniai santykiai su Rusija turi būti Europos Sąjungos užsienio politikos dalimi.

„Į civilizuotų šalių tarpą Rusija gali sugrįžti tik sugrąžinusi neteisėtai okupuotas ir aneksuotas svetimų valstybių teritorijas ir nedviprasmiškai įsipareigojusi žmogaus teisėms. Ekonominiai santykiai su dabartine Rusija rizikingi ne tik dėl ekonominio neapibrėžtumo, bet ir dėl korupcijos, politinio ir nacionalinio saugumo kaštų“, – nurodoma tezėse.

Taip pat politikė nurodo, kad iki 2024 metų privalu padvigubinti krašto apsaugos savanorių pajėgų dydį.

Akcentavo profsąjungų svarbą

Ekonomikos skirsnyje A. Maldeikienė nurodo, kad auganti pajamų, turtinė ir galimybių nelygybė tapo didžiausia grėsme Lietuvos ateičiai.

„Tai lėmė aklas tikėjimas rinka bei savanaudiškas nenoras dalintis bendrai sukuriamu gėriu“, – teigia politikė.

Ji taip pat tvirtina, kad Lietuvos socialiniai įsipareigojimai neatitinka turimų ekonominių galimybių, ir tai neleidžia plėtotis įtraukiai visuomenei bei pakerta stiprios vidurinės klasės perspektyvas.

„Visuomenė ir valstybė privalo įsisąmoninti kovos prieš socialinį dempingą svarbą. O tai reiškia, kad turi būti ypatingai skatinamos ir valstybės visokeriopai remiamos dirbančių žmonių interesams atstovaujančios profsąjungos“, – aiškina A. Maldeikienė.

Politikės manymu, paslaugų ekonomika privalo būti skatinama visomis valstybei prieinamomis priemonėmis, o paramos žemės ūkiui sistema turi būti nukreipta į smulkius ir šeimos ūkius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ramanausko-Vanago brolis Albinas: kai mane paleido, iškart supratau, kodėl (157)

Ilgi metai miškuose, tamsiuose, šaltuose ir ankštuose bunkeriuose, sveiku protu nesuvokiami...

Pagrindinių mokesčių trūkumas siunčia rimtą signalą apie Lietuvos ekonomiką (130)

Finansų ministerija skelbia, kad per devynis šių metų mėnesius valstybės ir savivaldybių...

Bankų krizėje įklimpusi Graikija – vis dar be gelbėjimosi plano (31)

Jei manėte, kad Graikijos nesėkmės jau praeityje, manykite iš naujo.

Putinas pribloškė cinišku pareiškimu: buvusios sovietinės respublikos apgailestauja dėl SSRS subyrėjimo (286)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, jog daugelio buvusių...

Pilvo riebalai – pavojus sveikatai: 7 būdai, kaip jų atsikratyti (20)

Esama net keleto priežasčių, kodėl pilvo srityje kaupiasi riebalai. Visų pirma, verta paminėti...

Perspėjo važiuojančius pro Panevėžį: teks apsišarvuoti kantrybe (8)

Pastarosiomis dienomis dalis važiuojančiųjų Panevėžio aplinkkeliu ilgam strigo spūstyse....

Galingą LeBrono debiutą „Lakers“ gretose apkartino karjeros rungtynes sužaidęs Stauskas

NBA reguliariojo sezono pradžia nesėkmingai susiklostė šią vasarą gerokai atsinaujinusiam Los...

Nuošalioje Vilniaus vietoje tiekia autentišką armėnišką maistą: stulbina kainomis ir porcijų dydžiu (212)

Jeigu nebūčiau vykusi automobiliu pro šalį, apie Valakampių paplūdimyje kepamus armėniškus...

Ekspertai grindis rinktis siūlo atsižvelgiant į savo gyvenimo būdą pasitikrinkite, kokios geriausiai tinka jums (4)

Įsirengiant ar remontuojant namus, grindų danga tampa vienu iš svarbiausių tiek investiciniu, tiek...

Erika Vitulskienė pirmą kartą pozavo su maudymosi kostiumėliu: jei bijai savęs – bijai viso pasaulio (164)

Dar neprasidėjęs televizijos projektas „Dydžio (r)evoliucija“ sulaukia begalės lietuvių...