„Neįmanoma, kad jie toliau neitų į Baltijos šalis. Neįmanoma, kad jie vėl neitų į Gruziją ar Azerbaidžaną. V.Putinas yra apsėstas minties išbandyti NATO. Tai buvo akivaizdu mano ilguose pokalbiuose su juo“, - interviu britų laikraščiui „The Independent“ sakė M.Saakašvilis.

„V.Putinas pasakė tris svarbius dalykus. Pirma, mes paversime Gruziją savotišku Šiaurės Kipru. Antra, kad Ukraina yra ne šalis, o teritorija. O trečias dalykas buvo, kad Baltijos šalys nėra apginamos“, - teigė M.Saakašvilis.

M. Saakašvilis teigė grasinimų nebijąs. „Esu vienintelis dar gyvas žmogus, kurį V. Putinas grasino nužudyti“, – per interviu sakė buvęs Gruzijos prezidentas.

M. Saakašvilis pareiškė nemanąs, kad Baltijos valstybės – Lietuva, Latvija ir Estija, kurios, kaip ir Gruzija bei Ukraina, kadaise priklausė Sovietų Sąjungai – turėtų skubiai didinti gynybinį pajėgumą.

„V. Putinas klausė, ar tuometinis Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus iš tikrųjų (manė), kad du ar trys lėktuvai iš metalo laužo, gauti iš NATO, gali jį apginti“, – Rusijos prezidento žodžius prisiminė buvęs Gruzijos vadovas. Anot Ukrainos Odesos srities gubernatoriaus, V. Putinui tai pasirodė labai juokinga: „Mes atvirai juokiamės iš tokios ginkluotės. Nejaugi jis tikrai nuoširdžiai mano, kad NATO kovotų už Baltijos valstybes?“.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Kęstutis Girnius mano, kad M.Saakašvilis sutirštino spalvas, ir sakė abejojantis, ar V.Putinas jam tiesiogiai būtų pavadinęs Gruziją nauju Šiaurės Kipru, kurią tarptautinė bendruomenė laiko turkų okupuota salos dalimi.

„V.Putinas negebėjo iki šiol įveikti nusilpusios Ukrainos. Jis puikiai žino, kad Baltijos šalys, kaip NATO narės, yra gerokai kietesnis riešutas, juolab, kad jos iš anksto ruošiasi galimai agresijai. O pats V.Putinas yra atsargus veikėjas“, - BNS antradienį sakė K.Girnius.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka M.Saakašvilį Odesos gubernatoriumi paskyrė gegužės pabaigoje. M.Saakašvilis buvo giriamas, kad per savo vadovavimo Gruzijai dešimtmetį vykdė šalį modernizavusias reformas, tačiau sulaukė prieštaringų vertinimų dėl karo su Rusija 2008 metų rugpjūtį.