aA
Antradienį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis Seime paskelbė, kad su šia partija rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) eis istorikas, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Liudas Mažylis.

„Tradicinės partijos yra spaudžiamos iš abiejų pusių – iš vienos pusės radikalaus populizmo, iš kitos pusės skaldymosi. Labai svarbu, kaip Europos konservatoriai bus pasirengę rinkimams, kaip tuose rinkimuose pasirodys. Mano supratimu, konservatoriai turi nešti labai aiškią, labai stiprią vieningos Europos žinią. Tik tokia Europa gali atremti iššūkius, kurie kyla“, – sakė G. Landsbergis.

Jis taip pat paskelbė, kad su TS-LKD į EP rinkimus eis VDU profesorius Liudas Mažylis, kuris turėtų būti tarp sąrašo lyderių. Pirmąjį kartą sąrašą reitinguos visi partijos nariai.

„Galiu prisidėti, galiu įnešti ir naujumo, ir šviežumo. Tai, kas istorijoje yra mūsų šimtmetis, ką mūsų signatarų buvo nutiesta į priekį, yra puikus pagrindas eiti toliau. Daug kas yra sukurta, mes įsijungę į Europą, pamirštame, kad jau seniai. Prisimename, gal dar išgyvenome tą laiką, kol buvome mažutėliai, kuriuos reikėjo guosti (...) gal kai kada kai kurie iš mūsų linkę likti toje praeityje. Popiežius Pranciškus pasakė: taip, jūs turite patirtis, turite skausmingas patirtis, ir pozityvias patirtis ir nebesate jau tie mažutėliai, kuriuos reikėtų toliau globoti, o būkite švyturiu, būkite tiltu ir eikite pas kitus, pas tuos, kurie šiandien jaučiasi mažutėliai, šiandien jaučiasi atskirtyje“, – sakė L. Mažylis.

Anot jo, susitinkant nesaugioje Rytų erdvėje su tais žmonėmis, matoma daug panašumų su tuo, kokie buvome mes daugelį 20 metų. Jis mano, kad tą patirtį dera persvarstyti.

„Mano pirma programinė nuostata - Europos kaimynystė, buvimas tiltu, mūsų tos Lietuvos patirties, kurią sugebėjome įgyti per pastaruosius 20-25 metus perteikimas tiems, kurie dar toje vakarykštėje dienoje galbūt yra įstrigę. Mūsų pašaukimas, mūsų pareiga yra per tą laiką sukauptą patirtį perteikinėti“, – mano L. Mažylis.

Profesoriaus manymu tai, ką matome dabar, yra prasidėjusi Europos dezintegracija. Tačiau būtina būti solidariems su visa Europa, nors kai kurios problemos mums atrodo per tolimos.

L. Mažylis plačiau visuomenei tapo žinomas po to, kai Berlyne atrado Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių kalba.

L. Mažylis yra Lietuvos mokslininkas, politikos ir visuomenės veikėjas. DELFI įtakingiausiųjų rinkimuose šiemet elito sąraše jis užėmė 2 vietą. L. Mažylis TS-LKD narys nuo 1995 sausio 18 dienos.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyks kitų metų gegužės mėnesį. 2014-2019 metų Europos Parlamento kadencijoje dirba 11 europarlamentarų, išrinktų Lietuvoje.

G. Landsbergis spaudos konferencijoje sakė, kad ne ką menkesnę atsakomybė teks visiems renkant EP.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas (7)

Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyrius subyrėjo – didžioji dauguma nusprendė trauktis iš...

Atlygis už neryžtingumą: ką Putinui davė „neveiksmingos“ sankcijos (6)

Nepaisant to, kad iš esmės kiekvieną savaitę galima išgirsti apie naujas sankcijas Rusijai arba...

Įspėjimas pirkėjams: apžiūrėkite įsigytus vaisius, nes juose gali būti adatų (58)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja vartotojus būti budrius – šalies...

Garsus britų ekspertas apie pergudrautą Maskvą: užklupome juos nelauktai (87)

Sankt Peterburgo naujienų portalas „Fontanka.ru“ paskelbė trečio įtariamojo Sergejaus...

Kitą sekmadienį vėl suksime laikrodžius (70)

Kitą sekmadienį, spalio 28 dieną, 4 valandą nakties persuksime laikrodžius viena valanda atgal ir...

Gyvai / DELFI Diena. Valdžios siūlymas didinti mokesčius dirbantiems savarankiškai ir Monikos Linkytės vazdo klipo premjera (26)

Valdžia siūlo didinti mokesčius dirbantiems savarankiškai. Kodėl to reikia ir kaip gali keistis...

Su Gražuliu pas notarę dėl vaiko išlaikymo susitikusi Birutė neatsistebi: vaizdelis buvo kaip iš „TV pagalbos“ (154)

Skandalą dėl savo nesantuokinio ir iš pradžių slėpto vaikelio Lietuvoje sukėlęs politikas...

Motinystę su profesionaliu sportu derinanti Agnė Šerkšnienė: yra buvę, kai išeini į stadioną ir bijai net akis pakelti (1)

Sprinterė Agnė Šerkšnienė į profesionalųjį sportą grįžo po motinystės pertraukos ir...

Kinija planuoja iškelti į orbitą dirbtinių mėnulių miestams apšviesti (7)

Kinija planuoja iki 2020 metų paleisti dirbtinių mėnulių , atspindėsiančių Saulės šviesą...

Aukščiausiasis Teismas: Nacionalinio stadiono statybos konkursas stabdomas papildyta 15:46 (140)

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) penktadienį sustabdė 80 mln. eurų vertės Nacionalinio...