aA
Po Kijeve vykusio neoficialaus susitikimo su sekmadienį išrinktu Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad naujasis Ukrainos vadovas nuteikia optimistiškai.
Volodymyras Zelenskis ir Linas Linkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

L. Linkevičiaus teigimu, pokalbis su V. Zelenskiu buvo ir labai konkretus, ir nuoširdus. Ministras pabrėžia, kad jam nekilo jokių abejonių, kad kadenciją baigiantį prezidentą Petro Porošenką pakeisiantis komikas galėtų nuolaidžiauti Rusijai ar toleruoti oligarchų sukurtas schemas valstybėje.

Abejonių L. Linkevičiui nekilo ir dėl tolesnių Lietuvos ir Ukrainos santykių, pasikeitus prezidentui. Pasak ministro, V. Zelenskis vertina ir yra puikiai informuotas apie Lietuvos politiką Ukrainos atžvilgiu, o tai, kad L. Linkevičius yra pirmasis Vakarų atstovas, susitikęs su V. Zelenskiu po rinkimų, rodo, kad valstybių santykiai yra ir išliks aukšto lygio.

„Kalbėjome tikrai apie daug ką, pokalbis buvo labai nuoširdus, paprastas ir labai konkretus. Mano tikslas buvo dar kartą pakartoti, kad tas dėmesys, kuris buvo skiriamas iš Lietuvos pusės, nesikeičia, kad ir toliau esame pasiruošę tą daryti“, - Eltai po susitikimo su V. Zelenskiu sakė L. Linkevičius. Ministras užsiminė, kad naujajam Ukrainos vadovui pasiūlė Lietuvos pagalbą formuojant patarėjų korpusą.

L. Linkevičius pokalbių detalių neatskleidė, tačiau pabrėžė, kad susitikimo metu nebuvo apsiribota sparnuotomis frazėmis.

„Kalbėjome apie daug konkrečių dalykų, kalba nebuvo abstrakti ir nebuvo apsikeista tik gražiomis frazėmis - tai buvo labai konkretus pokalbis ir pasiruošimas toliau konstruktyviai bendradarbiauti“, - tvirtino Lietuvos diplomatijos vadovas.

L. Linkevičius teigė, kad jam susidarė įspūdis, jog viešojoje erdvėje linksniuojamas V. Zelenskio prielankumas Maskvai yra neteisingas.

„Man nekilo jokių abejonių, kad jis rodytų palankumą ar nuolaidžiavimą Rusijai. Šiuo atžvilgiu jo pozicija yra vienareikšmiška. O tie kaltinimai, matyt, ir toliau bus, tačiau aš manau, kad realus gyvenimas parodys, kaip yra iš tikrųjų. Jis pats kalbėjo, kad jaučiasi nepelnytai kaltinamas kažkuo, dar iki pradedant dirbti. O, kad jis nusiteikęs ryžtingai, aš įsitikinau ir patikėjau, manau, kad tikrai reikia duoti šansą ir padėti žmogui, padėti šaliai, kurios likimas mums labai svarbus“, - pabrėžė L. Linkevičius.

Ministro teigimu, naujasis Ukrainos vadovas labai skirsis nuo savo pirmtako, pirmiausia, dėl to, kad neturi jokios politinės patirties. Tačiau, pabrėžė L. Linkevičius, tai nebūtinai yra trūkumas.

„Tai visai iš kitos sferos žmogus, jis visiškai nedalyvavęs politikoje, jis visiškai nežino visų niuansų, galbūt čia yra kartu ir pliusas, ir minusas. Visgi manau, jis tikrai netoleruos visų schemų, kurios atsirado kaip susitarimai tarp oligarchų, matyti, kad jis nusiteikęs ryžtingai“, - apibendrino L. Linkevičius.

Galiausiai ministras pabrėžė, kad V. Zelenskiui, neturinčiam palaikymo Radoje, bus ganėtinai sunku, o ir pats politinis procesas artimiausiu metu bus labai painus ir sudėtingas.

„Rados sudėtis yra tokia pati, kokia buvo. Jis šiuo metu neturi daugumos, todėl labai svarbu bus pasirengti rinkimams į Radą. Tad labai daug procesų vienu metu vyksta“, - sakė L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatijos vadovas perdavė išrinktajam prezidentui Lietuvos savanorių dovaną - Lietuvoje pagamintą periskopą. Tokie periskopai, nupirkti už Lietuvos žmonių suaukotas lėšas, fronto linijoje su Rusija yra išgelbėję ne vieno Ukrainos kario gyvybę.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(23 žmonės įvertino)
4.1739

Top naujienos

EP rinkimų rezultatai: kas išvažiuoja atstovauti Lietuvai (155)

Iš karto po vidurnakčio VRK paskelbė pirmuosius Europos Parlamento rinkimų rezultatus. O netrukus...

Nausėda laimi rinkimus dideliu atotrūkiu: noriu padėkoti visiems konkurentams (2640)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuvos prezidento rinkimus dideliu atotrūkiu laimi Gitanas Nausėda.

Rimvydas Valatka. Nausėda – pirmasis prezidentas be politinio užnugario (80)

Nausėda pasiėmė tai, kas buvo padėta. Lietuva turi pirmą prezidentą – politikos...

Orai: šiluma nelepins ir lis iki ketvirtadienio

Artimiausiomis dienomis Lietuvos orus lems ciklonai, tad vyraus debesuoti ir drėgni, tarpais vėjuoti...

Gitano Nausėdos šeima: protokolo žinovė žmona ir užsienyje gyvenančios dukros (23)

Šalia sekmadienį prezidentu išrinkto ekonomisto Gitano Nausėdos dažnai galima matyti jo...

Į politiką žengiantis Šarūnas Marčiulionis: manau, kad bus sunku (64)

Europos Parlamento (EP) rinkimuose geriausiai pasirodė opozicinės Tėvynės sąjunga-Lietuvos...

Nausėda pergalę šoko su garsia žurnaliste (7)

Gitano Nausėdos štabe – garsi pergalės šventė. Išrinktasis Prezidentas prieš tai kalbėjęs,...

Gabrielius Landsbergis: kviesiu Šimonytę vesti TS-LKD sąrašą 2020 Seimo rinkimuose (123)

Savo „Facebook“ paskyroje Gabrielius Landsbergis parašė, kad pasveikino telefonu Gitaną...

Nausėdos pergalės kalba Daukanto aikštėje: nuo šiol tikrai bus kitaip (119)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda miniai susirinkusių Daukanto aikštėje dėkojo už jam...

Pasibaigus prezidento rinkimams žinomi žmonės įžvelgė daugiau įdomių aspektų: tapo liūdna dėl dalies Lietuvos (14)

Sekmadienį Lietuvoje pasibaigus prezidento rinkimams ir Gitanui Nausėdai tapus naujuoju šalies...