„Panašūs darbo skelbimų tekstai, bet be kai kurių dabar suklastotų detalių, buvo talpinami 2022 metais lrv.lt svetainėje. Jais siekėme pritraukti karo medikų į Lietuvos kariuomenę. Galimai iš šios svetainės piktavaliai nukopijavo tekstus ir juos modifikavę sukūrė dezinformacines žinutes. Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnyba niekada neieškojo paramediko tarnybai Liubline, Lenkijoje ar kitose užsienio šalyse. Taip pat norime pažymėti, kad darbo skelbimuose mūsų tarnyboje nenurodomi reikalavimai mokėti užsienio kalbas“, – sako Lietuvos kariuomenės karo medicinos atstovai.

Kaip nurodoma pranešime, žinutės ėmė sklisti įvairiuose puslapiuose anglų, rusų ir lietuvių kalba.

„Gegužės 22 d. tinklapyje „The Duran“ buvo publikuotas straipsnis anglų kalba „Kas vyksta prisidengus karinėmis pratybomis Lietuvoje“, kurio autorius pasivadinęs vardu Klaus Weber svarstė, kad Lietuva, prisidengdama minėtomis pratybomis, ruošia savo karius ir gydytojus dalyvavimui karinėse operacijose užsienyje. Jis darė prielaidą, kad Lietuvos kontingentas ruošiasi dalyvauti operacijoje Ukrainos teritorijoje ir rašė, kad Lietuvos piliečiams siunčiami kvietimai elektroniniu paštu tarnauti medikais, bei būti pasiruošus tarnybai užsienyje. Taip pat straipsnyje nurodoma, kad lenkų, rusų ar ukrainiečių kalbų mokėjimas medikams būtų privalumas“, nurodo LK.

Kitą dieną šią naujieną pakartojo puslapis anglų kalba „Daily Kos“, o po jo, trečiaidenį, puslapis rusų kalba „Военно Политическое Обозрение“. Jame jau teigiama, kad Lietuva prisidengdama šiais mokymais ruošia savo karius tiesioginiams kariniams veiksmams Ukrainoje, o Lietuvos medikus – priimti daug sužeistų lietuvių iš mūšio lauko.

Tą pačią dieną, išvertus melagieną į lietuvių kalbą, naujiena buvo publikuota ir portaluose „Ldiena“ bei „20min“.

LK pažymi, kad šios melagienos sklindančios straipsniuose yra papildytos suklastotu Sveikatos apsaugos ministerijos raštu, kuriame patalpintas mėgėjiškai redaguotas skelbimas kviečiantis tarnybai karo medikų gretose Lenkijoje. Tokį neegzistuojantį raštą „Dėl darbo pasiūlymų sveikatos priežiūros specialistams“, neva, pasirašiusi Sveikatos apsaugos viceministrė šių metų gegužės 15 dieną.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas pataria atsakingai vertinti ir vartoti informaciją iš viešai prieinamų šaltinių, ypač gaunamą iš socialinės medijos platformų. Rekomenduoja pasitikėti oficialių Lietuvos Respublikos institucijų informacija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją