Kraupiais nusikaltimais kaltinama motina vis dar nėra nuteista, mat jai vis iškyla kliūčių dalyvauti teismo procese. Įtariama, kad nusikalstama veika ji galėjo užsiimti net kelerius metus, tačiau įvestas karantinas tik dar labiau pablogino šeimos padėtį.

Jai pateikti kaltinimai dėl labai žiaurių išpuolių prieš savo vaikus: kad kankino ir sistemingai mušė ir kitaip smurtavo t. y. naudojo fizinį smurtą prieš savo mažamečius vaikus.

Įtariama, kad moteris ypač labai žiauriai kankino vieną savo vaiką – tyčia jį mušė ir žalojo buityje naudojamais įrankiais. Parklupdžiusi atžalą ant kelių, badė metaline virtuvine šakute į galvą, kojas, padus, sėdmenis, dūrė į vidinę žando pusę, kitomis priemonėmis žalojo vaikui išangę, sėdmenis, kandžiojo nagus, sudavė smūgius ir į nugaros sritį.

Taip pat įtariama, kad panašiai žalojo ir kitus vaikus: mušė juos į įvairias vietas, spaudė jiems kaklą, lenkė pirštus atgal, taip sukeldama skausmą.

Šiuo metu vaikai nuo motinos yra atskirti, tačiau dėl teismo proceso vilkinimo teisingumo taip ir nesulaukė.

Bylą nagrinėja Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmai, tačiau vis atsiranda kokių nors kliūčių nevykdyti teisminio proceso. Su šia situacija gerai susipažinusi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) centro vadovė Kristina Mišinienė. Jai kelia didžiulį nerimą, kaip šis teismas aplaidžiai žiūri į taip užvilkintą procesą.

„Ar tikrai bylos dėl nusikaltimų prieš vaikus yra skubiai nagrinėjamos, joms skiriamas ypatingas dėmesys? O gal viskas paliekama atsitiktinumų, nenumatytų įvykių, niekur neskubančio provincijos teisėjo malonei? Jau prieš metus baigtas ikiteisminis tyrimas dėl vaikų kankinimo, lygiai metus laiko proceso dalyviai renkasi į teismo salę – kad išgirstų, jog nagrinėjimas vėl atidedamas“, – sakė ji.

Kristina Mišinienė

Pasak K. Mišinienės, teisiama savo vaikų kankintoja neva nežinojo, jog gali turėti gynėją, jo ilgai ieškojo, vėliau ir pati pradingo kaip į vandenį.

„Gerai suprantu, kad teisėjai nėra visagaliai, jie nėra atsakingi už absoliučiai visas bylos nagrinėjimo aplinkybes, tačiau šiandien Jurbarko teisme yra ypatinga byla, jai reikia didelio dėmesio, susikaupimo – juk kalbame apie labai rimtus kaltinimus šeimai, sadistiškai žalojusiai savo pačių vaikus, liečiamės ne tik prie jų kūnelių randų, bet ir prie vargu ar praeisiančių sielos žaizdų!“, – tikino ji.

Siaubingu elgesiu savo vaikų atžvilgiu kaltinama moteris savo kaltės nepripažįsta, todėl teisme atlikti sutrumpintą įrodymų tyrimą nėra galimybės.

Jai pareikšti kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ir ar nežymaus sveikatos sutrikdymo (BK 140 str. 3 d.) ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo (BK 138 str. 2 d. 1 p., 3 p., 5 p. 6 p.).
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (49)