Šių metų vasarį Vyriausybė buvo pritarusi, kad bendru Europos Komisijos koordinuojamu pirkimu Lietuva įsigytų 186 tūkst. šios, kol kas Europoje nepatvirtintos vakcinos dozių, tačiau vėliau padidino šį kiekį iki 370 tūkst. šių vakcinų.

Protokolinį sprendimą parengusi Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad Vyriausybė šias vakcinas rezervavo „atsižvelgdama į tuo metu turimus duomenis bei epidemiologinę situaciją“.

„Kadangi situacija pasikeitusi, mes norime pasiūlyti nebeįsigyti vakcinų iš kompanijos „Valneva“, – Vyriausybės pasitarime sakė Arūnas Dulkys.

Ministerija nurodo, kad šiuo metu nepaskiepytų ir nepersirgusių pilnamečių asmenų Lietuvoje yra 350 tūkst., tačiau Lietuva jau yra užsitikrinusi skiepų poreikį kitomis vakcinomis, „todėl nėra poreikio įsigyti šią vakciną“.

Be kita ko, pažymima, kad „Valneva“ skiepai netinka revakcinacijai, jos pristatymo terminai nėra palankūs, o tikėtinas vakcinos veiksmingumas yra 70 proc. bei „yra nepakankamas nuo viruso mutacijų apsaugoti“.

A. Dulkys be kita ko tvirtino, kad „Valneva“ vakcinas pristatytų tik 2022 metų antrą ketvirtį.

Lietuva yra pasirašiusi sutartis dėl septynių vakcinų įsigijimo: 1,86 mln. dozių „AstraZeneca“, 0,7 mln. dozių „Janssen“, 1,38 mln. dozių „CureVac“, 0,5 mln. dozių „Moderna“ 9,3 mln. dozių „Pfizer“ vakcinos, 0,6 mln. dozių „Novavax“ vakcinos, taip pat jau minėtus 0,37 mln. dozių „Valneva“ vakcinos.