aA
Šeštadienį į 11-ąjį Suvažiavimą Akademijoje (Kėdainių r.) susirinkęs Liberalų sąjūdis išrinko savo kandidatą dalyvauti Prezidento rinkimuose. Juo tapo europarlamentaras Petras Auštrevičius. Tapti liberalų kandidatu prezidento rinkimuose varžėsi du pretendentai – Seimo narys Arūnas Gelūnas ir P. Auštrevičius.
Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimai
© DELFI / Mantas Jokubauskas

Antrojo balsavimo turo renkant liberalų kandidatą į prezidentus neprireikė - iš septynių partijos narių ir skyrių iškeltų galimų pretendentų jais sutiko tapti du politikai. Pirmą kartą partijos istorijoje kandidato rinkimai vyko visuotiniu partijos narių elektroniniu balsavimu. Už P. Auštrevičių balsavo 453 partiečiai, o už A. Gelūną - 368 bendražygiai.

Paaiškėjus balsavimo rezultatams kalbėjęs liberalų kandidatas dėkojo partijai už pasitikėjimą ir teigė priimantis tai kaip įsipareigojimą.

„Priimu tai kaip įsipareigojimą ir jūsų įpareigojimą man atstovauti Liberalų sąjūdžio idėjoms, mūsų geriausią patyrimą ir nusiteikimą kalbėti su žmonėmis: atvirai, pagarbiai, su tikslu keisti Lietuvą. Turime eiti į priekį, nenusileisti ir įrodyti savo tiesas. Tikrai dirbsiu su kiekvienu iš jūsų atskirai ir su jumis kartu, kad Liberalų sąjūdis ateinančiuose rinkimuose atrodytų ir liberaliai, ir efektyviai“, - sakė P. Auštrevičius.

Paprašytas įvardyti pagrindinę Lietuvos ekonominę problemą, P. Auštrevičius akcentavo, kad tai - neįgyvendinti lūkesčiai.

„Valstybė iš esmės yra išmokusi vieną pagrindinę pamoką - per daug kištis neverta. Problema yra neįgyvendinti lūkesčiai, lyginant su tuo, ką turi darbuotojai ir kokias galimybes sukelia ekonominis augimas. Greitesnis ekonomikos augimas atneštų didesnes pajėgas. Šešėlinė ekonomika yra pančiai ant Lietuvos ekonomikos kojų, o pats geriausias vaistas - mažesni mokesčiai. Kai neapsimoka slėpti, niekas ir neslėps. Mokesčių reforma pasiteisins tik tada, kai ji racionaliai sumažins mokesčius - turime mažinti darbo jėgos apmokestinimą“, - debatų metu kalbėjo P. Auštrevičius.

Europarlamentaras taip pat pabrėžė būtinybę įteisinti dvigubą pilietybę.

„Grįžtamoji emigracija turi būti skatinama ir valdoma įvairiais būdais, politiniais - taip pat, pavyzdžiui, dvigubos pilietybės klausimu. Antra, reikia skatinti vidinį darbo jėgos mobilumą Lietuvoje. Žmonės bijo nutolti nuo namų labiau nei 10-15 kilometrų. Europos šalys gyvena kitaip. Galbūt galėtume tai išspręsti kompensuodami kelionės į darbą kaštus. Trečia, lietuviai važiuoja dirbti svetur, galbūt kažkas nori atvažiuoti dirbti čia, kurti verslą ir savo kompetenciją atiduoti Lietuvai - atverkime darbo rinką“, - kalbėjo P. Auštrevičius.

Savo baigiamojoje kalboje P. Auštrevičius akcentavo, kad niekur taip gerai nesijaučia, kaip Lietuvoje.

„Man teko būti ekonomistu, užsiimti diplomatija ir tikrąja politika. Bet praktinis supratimas, kuo gyvena žmonės, manyje yra labai stiprus. Bet kokia valdžia, kuri mėtosi dideliais pažadais, nemato paprasto žmogaus. Liberalai visuomet mato atskirą žmogų. Turime puikią galimybę šią valstybę ateities kartoms atiduoti kitokią. Ir tai yra liberalų misija“, - išrinktas kandidatas.

P. Auštrevičius - vienas iš partijos įkūrėjų, pirmasis jos pirmininkas, dabartinis partijos valdybos narys. 2014 m. išrinktas Europos Parlamento nariu. Prezidento rinkimuose jau yra kandidatavęs 2004 m.

Partijos Suvažiavime patvirtinta ir nauja partijos įstatų redakcija, kurioje įtvirtinta, kad nuo šiol partijos pirmininkas bus renkamas tik visuotiniu partijos narių balsavimu.

Partijos nariai turės daugiau galimybių aktyviai dalyvauti partijos veikloje. Priimtas sprendimas, kad į Seimo ir Europos Parlamento narius partijos keliami kandidatai ir jų sąrašai reitinguojami visuotiniu partijos narių balsavimu.

Atsiras didesnė partijos organų atsakomybė, atskaitomybė, veiklumas, veiklos kontrolė ir skaidrumas. Įtvirtintas ir naujas partijos organas - regionų koordinacinės tarybos, kurios koordinuos partijos veiklą regionuose ir realizuos regioninį partijos atstovavimą, o partijos skyriams suteikiama daugiau savarankiškumo, teisių, atstovavimo galimybių ir finansavimo partijos skyriams.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pagirtinai tris kėlinius kovojęs „Žalgiris“ neatlaikė Eurolygos vicečempionų tempo (300)

Kauno „Žalgiris“ (1/2) penktadienį nesėkme užbaigė šią Eurolygos dvigubą savaitę ir...

Buvau priversta rinktis tarp aborto ir psichiatrinės ligoninės (21)

Kai Julie Mannix atsisakė darytis abortą, jos tėvai uždarė ją į psichiatrijos ligoninę. Tik...

Masinė avarija kelyje Vilnius–Panevėžys: susidūrė 4 automobiliai ir autobusas žuvo žmogus (121)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad kelyje Vilnius–Panevėžys (A2) 21 kilometre susidūrė 4...

Ar tai įmanoma? Geriausios pirmosios klasės vietos lėktuve pigiau nei ekonominės klasės? (19)

Oro linijų pramonės ekspertai skelbia, kad pirmoji klasė nyksta ir atrodo – ilgam. Kai kurios oro...

Putino žodžiai sukėlė audringą reakciją socialiniuose tinkluose (320)

Politikos forume „Valdai“ Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jei kita...

APEC vadovas: laimėtojų prekybos kare galiausiai laukia pralaimėjimas (3)

Niekas neišvengs Jungtinių Valstijų-Kinijos prekybos karo poveikio, netgi tos šalys, kurios...

Savaitgalį orai pasikeis galutinai: nemalonumai apims visą Lietuvą (43)

Šeštadienį Lietuvoje termometrai rodys 8–13 °C. O nuo naujos savaitės vidurio orai pasidarys...

Juokaudamas darbdaviui pasakė trokštamą atlyginimą – jo atsakymas pribloškė (16)

Dirbu vienoj reklamos įmonėje dizaineriu , gaunu aš tą 1000 Eur „į rankas“. Prieš tai...

Pirmagimio besilaukianti Meghan Markle kelionėje pademonstravo apvalėjantį pilvuką (15)

Sidnėjuje viešinti karališkoji pora sulaukia didžiulio vietinių gyventojų dėmesio. Lankydamiesi...

Psichiatras: nemanykite, kad nuolatinis informacijos perteklius jums neatsilieps (15)

Iki 40-ies galime ištverti labai didelius krūvius, siekti karjeros bet kokia kaina, „kalti“...