Ketvirtadienį per slaptą balsavimą už jos paskyrimą šios įstaigos vadove balsavo 70, prieš – 8, susilaikė 7 Seimo nariai.

E. Leonaitės kandidatūrą šią savaitę Seimui pateikė parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

E. Leonaitė pakeis kadenciją baigiantį Seimo kontrolierių įstaigos vadovą Augustiną Normantą.

Iš Seimo tribūnos E. Leonaitė yra sakiusi, kad vienas pirmųjų jos, kaip įstaigos vadovės, darbų būtų darbo organizavimo procesų peržiūra. Ji žadėjo ieškoti būdų, kaip spręsti žmogiškųjų resursų stokos klausimą, stiprinti rekomendacijų įgyvendinimo priežiūrą.

E. Leonaitė mano, kad būtinas dialogas su Seimu ir Vyriausybe, įstaigos išorinės komunikacijos procesų sureguliavimas ir įstaigos žinomumo didinimas.

Lapkričio 25 dieną E. Leonaitė buvo paskirta Seimo kontroliere valstybės institucijų ir įstaigų pareigūnų veiklai tirti. Antradienį ji davė priesaiką ir įgijo visus Seimo kontrolieriaus įgaliojimus.
Seimo pirmininko teikimu parlamentas skiria Seimo kontrolierių įstaigos vadovu vieną iš paskirtų Seimo kontrolierių.

E. Leonaitė Vilniaus universitete įgijo teisės magistro kvalifikacinį ir socialinių mokslų srities teisės mokslų krypties daktaro laipsnius. Teisininkė turi įvairiapusės darbo patirties, ėjo įvairias pareigas Konstituciniame Teisme, nuo 2017 m. yra Žmogaus teisių stebėjimo instituto Teisės programų vadovė. Be to, vadovauja tarptautiniams ir nacionaliniams projektams, kurie įgyvendina Europos Sąjungos formuojamus žmogaus teisių apsaugos standartus.

Nuo 2004 m. E. Leonaitė užsiima moksline ir pedagogine veikla žmogaus teisių ir tarptautinės teisės srityse. Kandidatė taip pat aktyviai dalyvauja visuomeninėje teisinėje veikloje: nuo 2019 m. yra Europos kovos su hibridinėmis grėsmėmis kompetencijos centro Teisinio atsparumo grupės, o nuo šių metų – Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos koordinavimo tarybos narė.

Seimo kontrolierius – valstybės pareigūnas, ginantis žmogaus teises ir laisves, tiriantis pareiškėjų skundus dėl pareigūnų piktnaudžiavimo ar biurokratizmo bei siekiantis gerinti viešąjį administravimą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)