aA
Po antrojo merų rinkimų turo Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) užsitikrino dar 8 savivaldybėse mero postus. Rytą po rinkimų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė, kad savivaldos rinkimai – vienareikšmė opozicijos pergalė.

„Kukli pergalė, kuria džiaugėmės prieš dvi savaites liko kukli, liko pergalė ir toliau galime sakyti, kad pagal mandatų skaičių esame pirmieji, suskaičiavus visus merus bei esančius mandatus turime 279 mandatus visoje Lietuvoje ir esame pirmieji, socialdemokratai turi 277 ir yra antrieji. Išlaikėme tą patį merų skaičių, kurį turėjome. Vienos savivaldybės netektos, kurios skaudesnės, kalbu apie Šilalę, bet Anykščiai ir Raseiniai džiugina“, – teigė G. Landsbergis pridėjęs, kad asmenybės – tikrai turi įtakos žmonių pasirinkimui.

G. Landsbergis pasidžiaugė sustiprintomis pozicijomis, taip pat ir Gintauto Palucko vadovaujamos Lietuvos socialdemokratų partijos rezultatais.

„Tai vienareikšmė opozicijos pergalė. Jei skaičiuotume merus, tai opozicinių partijų merų skaičius – 32, o jei tvarkiečius, socdarbiečius ir valstiečius sudėti, jie turi 11 merų. Tai beveik tris kartus skiriasi merų skaičius. Tai visos pastangos, kurias dėjo komitetai, ypatingai valstiečiai, susidoroti su tradicinėmis partijomis, nepasiteisino“, – mano konservatorių pirmininkas.

G. Landsbergis pastebėjo, kad prieš Seimo rinkimus reikės imtis reikšmingų pokyčių.

„Mūsų tyrimai rodo, kad Vilniuje renkame didžiausią paramą, jei Seimo rinkimai vyktų artimiausiu metu. Akivaizdu, kad tai į savivaldos rinkimus nesitransliuoja. Dėl to pokyčiai reikalingi, galbūt strateginiai, asmenybių atrinkimai, skyrių peržiūrėjimas“, – teigė jis.

Pastebėta, kad ten, kur buvo kooperuotasi su liberalais ar socialdemokratais, rezultatai geresni, nei ten, kur nebendradarbiauta.

Kalbėdamas apie antrojo turo merų rinkimo rezultatus G. Landsbergis taip pat pridėjo, kad džiaugiasi išlaikytu egzaminu Klaipėdos mieste, kuriame buvo perrinktas meras Vytautas Grubliauskas, o „valstiečių“ atstovas Arvydas Vaitkus liko antroje pozicijoje. G. Landsbergio nuomone, turėtų būti imamasi sprendimų dėl tolimesnės A. Vaitkaus karjeros Klaipėdos uoste, jam neturėtų būti leidžiama grįžti į vadovo pareigas.

Kalbant apie koaliacijas miestų savivaldybėse, G. Landsbergis paminėjo, kad Kaune – situacija kaip ir aiški, tačiau Vilniuje ir Klaipėdoje – kitaip.

„Gavome signalų iš naujos būsimos Vilniaus vadovybės dėl noro pradėti pokalbį, neabejoju, kad jie netrukus ir prasidės. (…) Klaipėdoje jau pasirašytas dokumentas dėl bendradarbiavimo, kuris iki rinkimų buvo pasirašytas su parama Grubliauskui“, – paminėjo G. Landsbergis.

Konservatorių lyderis neatmeta galybės su socialdemokratais bendradarbiauti ir ateityje.

„Turbūt pirmą kartą buvo suteikta nemažai paramų socialdemokratams, Tėvynės sąjunga rėmė socialdemokratų kandidatus antrajame ture, lygiai taip pat esame gavę socialdemokratų paramą. Mano vertinimu tai labiausiai skatina tas puolimas. „Valstiečiai“ save pasiskelbė antisistemine politine jėga, pradėjo karą prieš visus, pirmiausia prieš visas tradicines politines partijas, norom nenorom net buvę politiniai oponentai pradeda ieškoti bendrystės tuose pamatiniuose dalykuose. Seime daugiau kaip metus surėmę pečius gindami Konstituciją, demokratiją žodžio laisvę, pamatinius valstybės dalykus. Ar ateitis parodys galimo didesnio bendradarbiavimo, to neatmesčiau“, – sakė G. Landsbergis.

Tuo tarpu vėliau konferencijoje kalbėjęs socialdemokratų lyderis G. Paluckas sakė negirdėjęs, ką teigė G. Landsbergis, tačiau jam pasirodė keista, kad džiaugtasi jų, konkurentų, sėkme.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(51 žmogus įvertino)
3.1765

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Ar verta įsiklausyti į perspėjimus dėl artėjančios krizės ir pagaliau pradėti taupyti vyksta apklausa

Ekonomistai kalba, kad ateinanti krizė bus kitokia, tačiau gyventojai nekreipia dėmesio į kalbas...

Ušackas nubraižė naujas Grybauskaitės perspektyvas Europoje (43)

70 Europos Sąjungos lyderių raginant moterį paskirti kitu Europos Komisijos ar Europos Sąjungos...

Labiausiai ieškomų nusikaltėlių sąraše – dar du lietuviai už graiką siūloma 1 mln. eurų premija (32)

Europos ieškomiausiųjų bėglių sąraše, kurį skelbia Europolas, yra ir du lietuviai: Denas...

Arūnas Milašius. Kliedime apie Lietuvą kosmose, tačiau žagrė toliau kyšo iš kišenės (11)

Kiekvienas save gerbiantis studijos, rašomos gavus ES finansavimą ir brėžiančios Lietuvos...

Kažkas pabandė „nudžiauti“ naujai steigiamos partijos pavadinimą: įtaria senų bebrų „bajerius“ papildyta (42)

Kažkas nutarė pavogti naujai Aušrinės Armonaitės ir bendraminčių steigiamos Laisvės partijos...

Susigraudinusi Theresa May pranešė apie pasitraukimą papildyta 13.53 (132)

JK premjerė Theresa May paskelbė, kad pasitrauks iš konservatorių partijos pirmininko posto...

Mirtinai peiliu vyrą Kaune sužalojęs įtariamasis rastas negyvas (19)

Kauno policija penktadienį pranešė radusi vyro, įtariamo mirtinai peiliu sužalojusio žmogų,...

Kelmiškių mylima gydytoja žino, kaip atsigauti pervargus: pacientai dažnai daro grubią klaidą (8)

Nors provincijoje medikų trūksta, šie mieliau lieka dirbti didmiesčiuose. Kaip DELFI pasakoja...

Pasitraukusi Meilutytė: tai buvo svarbiausias sprendimas mano gyvenime (108)

„Šią savaitę Rūta Meilutytė paskelbė, kad baigia profesionalios plaukikės karjerą....

Kaip laiku atpažinti telefoninius virusus ir išvengti jų „malonės“?

Technologijų dėka mūsų gyvenimas kiekvieną dieną tampa lengvesnis ir paprastesnis. Šiandien...