„Mes turime būti nuoseklūs, turime būti kantrūs, turime leisti sankcijoms veikti. Aš manau, kad nebūtina šiuo atveju galvoti apie papildomas (sankcijas - BNS), nors neatmesčiau tokios būtinybės, jei situacija paūmės. Bet kol kas viskas duoda savo rezultatus ir sankcijos turi efektą ne tik ekonominį, bet ir politinį“, - penktadienį per spaudos konferenciją Vilniuje teigė ministras.

Jis pabrėžė, kad Rusijos laikysena bei veiksmai nekinta, todėl „ne laikas kalbėti apie kokius nors atšilimus“.

„Tam nėra jokio pagrindo. Priešingai, mes kalbame taip ne dėl to, kad mums taip atrodo, bet yra ir ESBO raportai sausio pradžioje, vėl tragiška nelaimė su autobusu prie sienos, kur vis daugėja įrodymų, kieno tai darbas, daug kitų faktorių. Mes matome, kad situacija negerėja, separatistai ar teroristai, kaip juos bevadinsime, iš tikrųjų dėl to, ką jie daro, turbūt galima pavadinti teroristais, jie toliau tęsia savo veiklą, jie yra toliau remiami, toliau šalis, kuri juos remia, neigia dalyvaujanti konflikte. Aš nematau jokių požymių, kurie leistų bent galvoti apie kažką, keisti ne tik sankcijas, bet ir keisti požiūrį, peržiūrėti politiką nėra jokio pagrindo. Tiesiog turime tęsti nuosekliai, ką darome, ir aš tikiu, kad efektas yra“, - kalbėjo ministras.

Per spaudos konferenciją Užsienio reikalų ministerijoje (URM) penktadienį pristatyti šią savaitę Vilniuje bei Trakuose vykę „ Sniego“ ir Vilniaus intelektualų forumo susitikimai. Susitikimuose dalyvavo daugiau nei 100 įtakingų politikų, ekspertų bei Rusijos opozicijos veikėjų.

Kalbėta, kaip Vakarams apsaugoti savo visuomenes ir vertybes Rusijai agresyviai perbraižant Europos žemėlapį, kaip nustatyti Vakarų santykius su Rusija, kaip padėti Ukrainai, Moldovai, Gruzijai ir kitoms šalims įveikti Rusijos spaudimą ir toliau siekti euroatlantinės integracijos tikslų.

Dar vienas komunikacijos kanalas nedemonizuojant Rusijos

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tikisi, jog Vilniaus intelektualų forumas taps tradiciniu ir bus dar vienas komunikacijos kanalas bendrauti su Rusijos atstovais „nedemonizuojant šalies“.

„Ne kartą esame sakę - ne tai, kad mes esame nusiteikę prieš Rusiją. Mes su simpatija žiūrime į Rusijos žmones, ir ten tikrai yra daug intelektualinio potencialo ir laisvo žodžio, ir tiems žmonėms tikrai nėra lengva. Tai, kad mes su jais reguliariai kalbame, ir jei mums pavyks sukurti tą tradiciją, nes antras kartas - dar ne tradicija, bet kai bus trečias, galėsime taip sakyti, bus labai gražus dar vienas komunikacijos kanalas nedemonizuojant tos šalies apskritai. Nes jei vadovybė priima neteisingus sprendimus ir vykdo agresiją prieš kitą šalį, tai visiškai nereiškia, kad nereikia kalbėti su Rusijos žmonėmis“, - per spaudos konferenciją penktadienį sakė L.Linkevičius.

Jis pažymėjo, jog reikia neprarasti ryšio su Rusijos žmonėmis, kuo daugiau bendrauti ir ieškoti sąsajų, „nes kažkada, vieną dieną, Rusija irgi taps demokratinio pasaulio dalimi, ir Europos dalimi ne tik geografiškai, bet ir kitomis, vertybinėmis prasmėmis“.

Spaudos konferencijoje Užsienio reikalų ministerijoje penktadienį pristatyti šią savaitę vykę „Sniego“ susitikimas ir Vilniaus intelektualų forumas. „Sniego“ susitikimas vyko jau aštuntą kartą, o Užsienio reikalų ministerijos ir Rytų Europos studijų centru organizuotas Vilniaus intelektualų forumas, kurio tikslas - plėtoti dialogą su Rusijos visuomenės atstovais, surengtas antrąkart.

Vilniaus intelektualų forume, kurį organizavo Užsienio reikalų ministerija kartu su Rytų Europos studijų centru, dalyvavo apie 70 dalyvių, tarp jų – buvęs Rusijos premjeras Michailas Kasjanovas, žinomas Rusijos politikas Borisas Nemcovas, akademikai ir mokslininkai Lilija Ševcova, Andrejus Piontkovskis, Andrejus Ilarionovas, Andrejus Zubovas, žurnalistai bei visuomenės veikėjai.