Anot jos, pasikeitimus lėmė pokyčiai partijoje, nes nors ir gerai dirbo dabar jau buvęs pirmininkas Vydas Gedvilas, bet Vytauto Gapšio sustabdyta narystė partijoje, neleidžia tęsti pradėtų darbų.

„Partijos vadovas užima aukščiausią postą pagal frakcijos susitarimą - tai buvo Seimo pirmininko. Taip yra visur, tai nėra naujas išradimas“, - teigė laikinoji Darbo partijos vadovė.

„Darbo partijos tarybos posėdyje buvo aptarta ir nuspręsta, kad kol vyksta teisminiai procesai V. Gapšys sustabdo narystę, tačiau kai viskas pasibaigs vėl bus svarstoma jo kandidatūra partijos vadovo pareigoms užimti. Jei dar bus abejonių, aš pati jį tam paskatinsiu“, - „Laisvajai bangai“ teigė Seimo pirmininkė.

Apie partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho įtaką, Darbo partijos vadovė atsakė, kad šį žmogų vertina ir gerbia, kaip ir kiekvienas partijos narys, tačiau daugiau įtakos nei buvo iki šiol, jis neturės.

„Jis - partijos įkūrėjas. Mes turime jam padėkoti už tai, kad esame politikoje. Tai yra didelio darbo rezultatas Darbo partijoje, ir noriu jam padėkoti už man parodytą pasitikėjimą“, - sakė L.Graužinienė.

Paklausta, ar jautė didesnį buvusio Darbo partijos lyderio dėmesį, L. Graužinienė teigė, kad jokio ypatingo dėmesio nejautė: „V. Uspaskichas palinkėjo sėkmės, parekomendavo į kokius žmones remtis ir klausti patarimų – tai Č.Juršėnas ir I.Degutienė. O visą kitą laiką derinome su opoziciją artimiausią darbotvarkę“.

„Didžiąją dalį suformuotos komandos pamatysite šiandien. Tačiau prieš tai man reiks su jais aptarti savo lūkesčius, tad šis procesas užtruks iki kitos savaitės. Šiam procesui užbaigti kiek sutrukdys vizitas į Gruziją. Bet esu tikra, kad tie, kurie darbą pradės jau šiandien - puikiai susitvarkys“, - teigė Seimo pirmininkė. Paklausta, kokie pagrindiniai kriterijai komandai, ji įvardijo kompetenciją ir sąžiningą darbą.

Darbo partijos vadovė neplanuoja tapti didesne kritike nei jos bendrapartietis V. Gedvilas, nes, anot pašnekovės, turi vykti diskusijos, pasitarimai tarp visų koalicijos partnerių, visiems turi būti leista išsakyti savo nuomonę ir diskutuoti kol ras bendrą nuomonę.

Paklausta, kaip reagavo šeimos nariai, L. Graužinienei nusprendus priimti pasiūlymą tapti vienu pirmųjų šalies žmonių, pašnekovė atsakė, kad pirmiausiai šį pasiūlymą aptarė su šeima: „Mano šeimoje yra nusistovėję santykiai, gavusi pasiūlymą tapti Seimo pirmininke pirmiausia pakalbėjau su šeima ir tik tada daviau sutikimą. Su vyru aptariame svarbius klausimus ir sprendimus priimame drauge, tad aptarę visus nepatogumus ir galimas išeitis – sutikau. Mano vyras puikiai mane supranta ir jis yra pasiruošęs visokeriopai man padėti“.