aA
Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮT) Kauno skyriuje dirba už dokumentų klastojimą ir svetimo turto įsigijimą apgaule teistas Teodoras Ismailovas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jį nušalino nuo pareigų, vyksta tarnybinis patikrinimas.
Linas Kukuraitis
© DELFI / Andrius Ufartas

Žiniasklaidai į klausimus po nušalinimo atsakęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigė, kad minėtas asmuo nuo pareigų nušalintas, atliekamas tyrimas ir dėl žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos, ir dėl galimų jo veiksmų paimant vaiką iš kauniečių šeimos.

„Simbolikos niekas netikrina ir niekaip negalėjo jos patikrinti, jei neturėjo informacijos iš kitur. Dėl to nė vieno asmens vertybių negali patikrinti, jei nėra akivaizdūs nešiojami ženklai ar kitaip išreiškiami, – teigė ministras ir patikino, kad vos ši informacija pasirodė viešumoje, į ją buvo atsižvelgta. – Dėl pačio teistumo – įstatymas leidžia dirbti, jei teistumas yra nesusijęs su tam tikromis įstatyme įvardytomis situacijomis.“

Į klausimą, ar socialiniu darbuotoju gali dirbti teistas asmuo, jei jo nusikaltimas nėra susijęs su mažamečiais asmenimis, ministras atsakė: „Įstatymas sudaro tokią teisę“.

Ministro teigimu, šis darbuotojas buvo priimtas vasarą. Po reformos į šią sritį buvo priimta dirbti apie du šimtai naujų darbuotojų.

Linas Kukuraitis
Linas Kukuraitis
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Ta informacija, kuri mus pasiekė, tiek pačios situacijos analizė, tiek papildoma informacija, tikrai esu už tai, kad jis būtų nušalintas nuo pareigų“, – teigė L. Kukuraitis. Ministras patvirtino, kad yra gautas skundas dėl minimo asmens ir kauniečio tėvo susistumdymo, kuris įvyko paimant vaiką.

L. Kukuraičio teigimu, daugiau nusiskundimų apie T. Ismailovą neteko girdėti.

„Norisi kiek galima padaryti daugiau, kad į tarnybą priimami žmonės būtų nepriekaištingos reputacijos bei tinkamų vertybių“, – teigė L. Kukuraitis.

Policijos duomenimis, per pastaruosius 5 metus administracine tvarka minėtas darbuotojas baustas 9 kartus už Kelių eismo taisyklių pažeidimus ir pagal Administracinių nusižengimu kodekso 481 straipsnį „Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas„, t.y. už necenzūrinius žodžius ar gestus viešosiose vietose, įžeidžiamą kibimą prie žmonių, kitus tyčinius veiksmus, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį. 2010 m. administracine tvarka baustas už nacistinių simbolių demonstravimą savo balkone.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis antradienį dalyvavo Vaiko gerovės tarybos pasitarime, kuriame buvo kalbama ir apie vaiko apsaugos sistemos tobulinimą. Anot jo, buvo aptartas monitoringas ir stebėsena, paslaugų prieinamumas bei galimos naujovės.

„Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba artimiausiu metu turi paskelbti numerį, į kurį galėtų kreiptis visi tėvai, kurie jaučia, kad jų teisės, jų kaip šeimos teisės pažeistos dėl vaiko teisių tarnautojų veiklos ir sudaroma vidinė kontrolės sistema, kuri būtų papildoma apsauga šeimai tam, kad tie sprendimai nebūtų vienašaliai ir pat tarnyba savęs negintų“, – kalbėjo L. Kukuraitis.

Ministras įvardijo, kad vaiko teisių specialistams bus rekomenduojama įsigyti vaizdo kameras, kurios fiksuotų jų darbą. „Tai būtų panaši priemonė, kurią taiko ir policija. Tai rūbuose įmontuota stebėjimo kamera, kuri filmuotų viską, kas vyksta“, – teigė ministras.

Dar viena papildoma priemonė – tuo metu, kai patenkama „į pilkąją zoną“, pasitelkti kvalifikuotus specialistus.

Linas Kukuraitis
Linas Kukuraitis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Ministerija sureagavo po žinios žiniasklaidoje

DELFI primena, kad pirmasis reportažas apie T. Ismailovą buvo parodytas „Init“ televizijoje.

„Už milijonines aferas teistas, iš skolų neišbrendantis nacių atributikos gerbėjas gelbsti Lietuvos vaikus“, – taip teigiama „Init“ parengtame reportaže, kuriame įvardijama, kad galimai Kručinskų vaikų paėmime dalyvavęs asmuo – už sukčiavimus teistas Teodoras Ismailovas.

2013 metais šis asmuo organizavo gaują, kuri išrašė suklastotų sąskaitų už 2 mln. litų ir pasisavino daugiau kaip 300 tūkst. PVM, teigiama reportaže.

„Teodoras Ismailovas 2013 metais, birželio 10 dieną, Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl didelės vertės svetimo turto įsigijimo apgaule bei dokumentų klastojimo. Šiam asmeniui teismas skyrė dvejų metų laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojo per vienerius metus bei dešimt mėnesių atlyginti dalį turtinės žalos – 20 tūkst. litų, tačiau nėra gauta duomenų apie visišką žalos atlyginimą“, – „Init“ reportaže teigė Kauno apylinkės teismo atstovė Vaiva Bytautė, kuri pabrėžė, kad teistumas šiam asmeniui išnyks tik 2020 metais.

Reportaže nurodoma, kad nacių simbolika puoštas ne tik T. Ismailovo automobilis, bet ir balkonas, kuriame iš lauko matyti ir nacius simbolizavęs erelis, ir kaukolės.

Po reportažo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išplatino pranešimą, kad T. Ismailovas nušalinamas nuo pareigų. Valstybės teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba antradienį informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kad Kauno miesto vaiko teisių apsaugos vyriausiasis specialistas Teodoras Ismailovas nušalintas nuo pareigų iki lapkričio 30 d., kol vyksta tarnybinis patikrinimas dėl gauto skundo apie neetišką elgesį.

„Viešumoje iškelti klausimai apie vieną iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojų yra pagrįsti ir į juos turi būti atsakyta. Paprašiau tarnybos atstovų kuo skubiau atlikti tarnybinį patikrinimą ir priimti sprendimą, ar viešumoje įvardijamas darbuotojas gali toliau dirbti. Labai norėčiau pakviesti visų nedaryti skubotų išvadų, nes kiekvienas mūsų norėtume, jog sprendimai būtų pasverti, teisėti ir teisingi“, – pranešime teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Įtariama, kad T. Ismailovas dirbo tą vakarą, kai iš kauniečių Kručinskų buvo paimti vaikai. Įvykio liudininkė DELFI teigė, kad pamatytas vaizdas atrodė kaip grumtynės.

„Šeštadienio vakarą važiavome Juozapavičiaus prospektu Kaune ir iš tolo pamačiau tarsi grumiasi ar mušasi du vyrai, – pasakojo įvykį mačiusi moteris (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI). – Vyras vairavo, aš sėdėjau keleivio pusėje, todėl puikiai mačiau visą šaligatvį iš tolo važiuodama ir artėdama prie jų.“ Moteris teigė, kad iš pradžių pagalvojo, jog grumiasi tiesiog du neblaivūs vyrai.

„Pagalvojome, kad girti žmonės kažkokį konfliktą sprendžia, bet kai arčiau privažiavome, pamačiau, kad vienas vyras ant rankų laiko vaiką, o kitas nori jį pagriebti, – pasakojo moteris. – Mes išsigandome, pamatėme, kad vaikas ant rankų ir supratome, kad vienas vyras ginasi nuo kito, kuris nori tą vaiką atimti.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ūkio ministras apie maisto kuponus: nežinau, iš kur atsiranda tokios idėjos (23)

Ar kainų mažinimą pagrindiniu tikslu išsikėlusi vyriausybė savęs neįvarė į kampą? „ Delfi...

Kalėjimų sistemoje bręsta naujas skandalas (35)

Skandalas Kauno tardymo izoliatoriuje. Nukentėjusysis tvirtina, kad prieš pat teismo posėdį į...

Iš emigracijos grįžusi lietuvė ir toliau renkasi mokėti mokesčius Britanijai (152)

Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai...

Į Maroką sugrįžti nenorėtų: vietiniai dedasi šventais, o išdarinėja velniai žino ką (10)

Manau, visi nors kažką girdėję apie Marakešą žino tą chrestomatinę situaciją, kai žioplam...

Gyvai / Įgytą pranašumą išbarstęs „Rytas“ pabaigoje nesustabdė „Unics“ legionierių šou (65)

Du kėlinius puikiai kovoję Vilniaus „Ryto“ krepšininkai (3-4) antradienį namie nesugebėjo...

Susipažinkite su robotu, kuris išmano obligacijų prekybą geriau nei jūs

Neseniai robotai žengė dar vieną žingsnį inovacijų pasaulyje – jų galimybės valdyti jūsų...

Seimo narė Šakalienė sulaukė rimtų grasinimų: frakcija kreipiasi į prokuratūrą (1081)

Kilus vaikų paėmimo skandalams socialiniuose tinkluose pradėjo virti diskusijos, kurių metu ne...

JK ir ES pasiekė susitarimą dėl „Brexit“ papildyta 18.58 (49)

Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga pasiekė susitarimą dėl „Brexit“, kurį JK vyriausybė...

Ketvertuko susilaukusiai šeimai – vienkartinė parama pinigais (2)

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba nusprendė skirti 18 240 Eur materialinę paramą...