Anot parlamentaro, įsigilinus į Susisiekimo ministerijos Vidaus audito skyriaus atliktą 2016-2018 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir jai pavaldžių 17 institucijų galimos korupcijos tikimybės viešuosiuose pirkimuose vidaus auditą, atskleistas šokiruojantis vaizdas - nustatyta galima 288 072,82 Eur žala, Švietimo informacinių technologijų centre, atsakingame už Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) informacinių technologijų ūkį, nėra darbuotojų, išmanančių informacinių technologijų sistemų kūrimo principus, o Nacionaliniame egzaminų centre yra didžiausias nepotizmo rizikos intensyvumas, kuris siekia net 27,08 proc.

„Akivaizdu, kad ministerija šiuos kelerius metus veikė neturėdama jokios efektyvios vidaus audito sistemos. Matydami tokią didelį susirūpinimą keliančią situaciją vienoje ministerijoje, įtariame, kad panaši ji gali būti ir kitose, ypač tose, kurios valdo didelius pinigus ir kuriose vykdomi didžiausi viešieji pirkimai - Žemės ūkio, Vidaus reikalų ir galbūt Socialinės apsaugos ir darbo ministerijose“, - sakė A. Kubilius.

A. Kubilius kreipimesi premjero prašo įvertinti vidaus audito sistemų veikimą visose šalies ministerijose ir atsakyti, ar jį, kaip premjerą, tenkina ministerijų, ypač aukščiau minėtų trijų, vidaus audito sistemos.

Kartu A. Kubilius premjerui siūlo apsvarstyti galimybę Vyriausybės lygiu sukurti centralizuotą vidaus audito sistemą, paremtą Susisiekimo ministerijos Vidaus audito skyriaus pavyzdžiu ir tokiu būdu užtikrinti, kad nė vienoje ministerijoje negalėtų susiformuoti tokios ypač plačiai paplitusios neskaidrumo ir nepotizmo praktikos, kokios susiformavo ŠMSM premjero valdymo laikotarpiu.