aA
Europarlamentaro, konservatoriaus Andriaus Kubiliaus pareiškimas apie kolektyvinę vadinamojo čekių skandalo atsakomybę supykdė Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“. Partija viešai išplatino paaiškinimą, kad A. Kubiliaus teiginiai buvo neteisingi.
Andrius Kubilius, Gabrielius Lansbergis
Andrius Kubilius, Gabrielius Lansbergis
© ELTA / Marius Morkevičius

Kubilius: tai yra visų, ir opozicijos, krizė

Pirmadienį LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ A. Kubilius teigė, kad tai – visos politinės sistemos krizė, kuri liečia ir opoziciją.

„Aš turiu klausimą ponui Skverneliui – ar tikrai opozicija yra už skaidrumą? Štai jau praėjo kelios savaitės, yra žinoma, kad ne tik savivaldybių tarybų nariai dabartiniai gauna tokias išmokas, kurių negalima pripažinti sąžiningomis, bet yra bent 51 Seimo narys, kuris yra buvęs tarybų nariais, kur yra gavę išmokas ir kur reikėtų atsakyti į klausimą, ar jie yra gavę tas išmokas sąžiningas, ar ne“. ž kalbėjo politikas.

Jis teigė negirdintis idėjų iš opozicijos, ką jie planuoja daryti su savo parlamentarais, kurie anksčiau dirbo savivaldybių tarybose.

„Čia aš matau didelę politinės sistemos krizę. Galėčiau pasakyti, kad tai yra opozicijos krizė, nes opozicija nieko nenori pasakyti apie tai, kaip šią problemą dabar reikia spręsti. Čia konservatoriai galbūt emocingai, galbūt radikaliai pasiūlė, kad problema yra didžiulė, reikia eiti į neeilinius Seimo rinkimus, bet negalima neeilinių Seimo rinkimų atsieti nuo šios problemos“, – tęsė A. Kubilius.

Jis pateikė pavyzdį, kad kai kurie demokratų frakcijoje dirbantys Seimo nariai yra buvę ir savivaldybių tarybų nariais.

„Štai Mažeikių tarybos narė, ten buvusi 13 metų. Ar bent buvo paklausta, kokias išmokas jie buvo gavę? Ar buvo pasiūlyta kurti Seime kokią nors komisiją, kuri duotų atsakymą dėl visų tų 50 (Seimo narių). (...) Aš matau čia problemą, kad opozicija bando bėgti nuo klausimų, į kuriuos tikrai reikia atsakyti“, – kalbėjo A. Kubilius.

Demokratai piktinasi ir teigia, kad tai – bandymai apšmeižti

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos narė Laima Nagienė viešai kategoriškai antradienį paneigė, kaip rašoma partijos pranešime, „bandymus apšmeižti bei įtraukti į neskaidrų savivaldos lėšų naudojimą opozicijos atstovus.“

„Kadangi ponas Kubilius vakarykšteje LRT laidoje „Dienos tema“, paminėjo mane, kaip Seimo narės, anksčiau dirbusios savivaldoje, pavyzdį, taip bandydamas pateisinti valdančiųjų keliamą krizę šalyje, jaučiu pareigą atsakyti į melagingas jo insinuacijas.

Panašu, kad šiandien konservatoriai nebemoka nemeluoti. Per 12 metų savivaldoje man jokios išlaidos, susijusios su tarybos nario veikla, nebuvo kompensuotos ir išmokų nesu gavusi. Skirtingai nuo konservatorių atstovės Mažeikiuose, neteikiau jokių įtarimą keliančių kuro čekių, nei ranka rašytų interneto paslaugų kvitų iš Kipro ar Turkijos.

Priešingai – esu pasirengusi pateikti Mažeikių rajono savivaldybės patvirtinimą, įrodantį, kad ponas Kubilius tiesiog eilinį kartą melavo. Reikia pripažinti, kad Kubiliaus bandymai šią Vyriausybės krizę vadinti „opozicijos krize“ tampa realia sveiko proto krize“, – sako Seimo narė Laima Nagienė.

Išplatinę šią poziciją, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ paragino konservatorių atstovus „stabdyti melo ir šmeižto kampaniją, kuria siekiama pridengti valdančiųjų skaidrumo problemas ir permetinėjant atsakomybę visiems šalies politikams.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(70 žmonių įvertino)
4.1286

Top naujienos

Izabelė Pukėnaitė, Agnė Keizikienė

Atvirai prabilo apie vaikystę su nužmogėjusiu tėvu: kai buvau 3-ejų, jis man pirmą kartą parodė savo „daiktą“ (37)

Darija šiandien iš pirmo žvilgsnio niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių. Ji rami, mandagi,...

Karo ekspertai gesina ukrainiečių euforiją dėl „Abrams“: yra gera ir bloga žinia (4)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „ Locked N‘ Loaded “ ekspertai teigia, kad po to...

Vytautas Bruveris. Antisemitizmas – jau ir didžiosios politikos dalis. Palaiminta Seime (2)

Ar Lietuvos visuomenėje labai paplitęs antisemitizmas ? Ar galima sakyti, kad ši visuomenė...

Sniego pilys

Muilo opera, dėl kurios SSRS užsidarydavo parduotuvės, o kariai nustodavo šaudytis: „Vergės Izauros“ užkulisiai dar įdomesni nei pats serialas

Liudininkų pasakojimais, serialo transliacijos valandomis nebuvo įmanoma nusipirkti nei duonos, nei...

Paskutinė rugsėjo savaitė lepins neįprasta šiluma

Lietuvai šiuo metu esant vakarinėje anticiklono dalyje, pastarosiomis dienomis įsivyravo pietinių...

DELFI

Rusija prašo JT narių pagalbos (27)

Rusija nori grįžti į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą ir tikisi laimėti...

Pamatę 16-mečio menininko darbus žmonės sulaiko kvapą: esu įsitikinęs, kad piešiu iki savo mirties

Areg Manukyan – 16-metis armėnų kilmės lietuvis, kurį galite sutikti Klaipėdos gatvėse....

Astronautų organizme – kardinalūs pokyčiai: kaulai kosmose nyksta 12 kartų sparčiau nei Žemėje, bet kaip juos atstatyti? (1)

Buvimas kosmose , mikrogravitacijos sąlygomis, turi įvairų, daugiausiai neigiamą, poveikį...

Keliautoja apsilankė vietoje, kurios dar nepavyko užgrobti Kinijos komunistams: ten atrado netikėtų būdų nušvisti

Pažintį su Himalajų ir Karakoramo kalnų perskeltu Ladaku galima dalyti į dvi stambias dalis –...

Sportas •  3 val.

Atamanas dalino pažymius savo auklėtiniams: Grigonis – tarp vidutiniokų

Per tradicinę Eurolygos žiniasklaidos dieną Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) klubo...