aA
Kristupas Krivickas feisbuke pranešė, kad jo politine bendražyge tapusią Eglę Kručinskienę „aplankė Kauno savivaldybės socrūpybos skyriaus atstovai ir pareikalavo apleisti jų šiuo metu gyvenamą socialinį butą“. Pati E. Kručinskienė DELFI paaiškino, kad socialinis būstas, kuriame ji su šeima gyvena, iš tikrųjų skirtas jų giminaičiams, kurie jiems būstą perleido kuriam laikui. Tiesa, ne trumpam.
Eglė Kručinskienė teisme
© DELFI / Rafael Achmedov

Kručinskienė: buvome šokiruoti

Į Seimą su Naglio Puteikio partija eiti nusprendusi E. Kručinskienė DELFI teigė, kad po savivaldybės atstovų apsilankymo buvo šokiruota.

„Mes buvome šokiruoti. Tai antras toks įsiveržimas mūsų gyvenime po vaikų išvežimo. Atėjo žmogus ne skaitliukų patikrinti, o rimtas atstovas. Nusprendė mus iškeldinti iš būsto, kuris priklauso mūsų giminaičiams, kurie dabar Amerikoje nori užsidirbti pinigų, kad galėtų nusipirkti tą būstą ar grįžtų kaip į socialinį būstą“, – kalbėjo E. Kručinskienė.

Ji teigė, kad dabar atsidūrė tokioje situacijoje, kad ir pati su šeima neteks stogo virš galvos, ir giminaičiai neteks galimybės nei grįžti, nei išsipirkti jiems skirtą socialinį būstą.

„Kadangi jie išvykę, jie irgi negalės įsigyti būsto, o mus išmeta į lauką. Esame šokiruoti, sukrėsti“, – teigė E. Kručinskienė.

Pasidomėjus, ar tame būste E. Kručinskienė su vyru ir vaikais apsistojo tik trumpam, ji teigė, kad ne. „Mūsų vaikai jau čia gimė. Jie (giminaičiai – DELFI) paprašė, kad mes prižiūrėtume, pakūrentume, kad viskas būtų sumokėta, – teigė E. Kručinskienė. – Nesuprantu, kodėl negali išsipirkti. Gal kokie nauji įstatymai ar kas.“

Kaunietė teigė, kad pats būstas jų šeimai nekainuoja, kainuoja tik jo išlaikymas.

„Nežinau, ar bus įmanomos kokios nors derybos. Gal ir bus, bet jos mums bus nepalankios. Mes susitarę ten pabūti dar bent porą metų, kol mūsų vaikai paaugs, kol ir jie susiruoš grįžti, – kalbėjo kaunietė. – O dabar išeina, kad ir jie be būsto, ir mes.“

Ji teigė, kad dabar visi šeimos planai yra sugriauti.

Krivickas šaukiasi pagalbos: šitiek iškankintą šeimą valdininkai terorizuoja ir iš jos tyčiojasi toliau

„Neregėtas Kauno savivaldybės valdininkų akibrokštas! Ką tik Eglė Kručinskienė pranešė, kad pas juos namuose apsilankė Kauno savivaldybės socrūpybos sk. atstovai ir pareikalavo apleisti jų šiuo metu gyvenamą socialinį butą! Šitiek iškankintą šeimą valdininkai terorizuoja ir iš jos tyčiojasi toliau“, – socialiniame tinkle teigė K. Krivickas.

Jis tvirtina, kad tai – kerštas. „Tai akivaizdus kerštas, persekiojimas ir susidorojimas su šeima, kuri nuo valdininkų savivalės ėmėsi aktyviai ginti savo pažeistas teises! Dabar kerštaujantys Kauno savivaldybės valdininkai ketina išmesti Eglę, jos vyrą ir du vaikučius į gatvę“, – tvirtino K. Krivickas.

„Dalinkitės šia žinia, nes tik viešumas apsaugojo ir padėjo į Eglės šeimą grąžinti atimtus vaikus ir tik viešumas ir dabar gali apsaugoti Eglės šeimą nuo tolesnio valdininkų persekiojimo, susidorojimo ir patyčių“, – teigė E. Kručinskienės politinis bendražygis.

Kauno savivaldybė: socialinio būsto negalima perleisti ar pernuomoti tretiesiems asmenims

Kauno savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas DELFI teigė, kad savivaldybė iš viso valdo apie 4000 socialinių būstų, šįmet apie 600 buvo patikrinti. Tad, savivaldybės atstovo teigimu, patikrinimas Kručinskų namuose nebuvo išskirtinis atvejis.

D. Valiukas pabrėžė, kad socialinio būsto perleisti tretiesiems asmenims negalima, tad ir prašymas išsikraustyti nėra netikėtas. „Socialinio būsto nuomos sutartis sudaroma su konkrečiais asmenimis, kurie turi teisę jame gyventi. Tai reiškia, kad būstas pavieniams žmonėms ar šeimoms skiriamas atsižvelgiant į jų gyvenimo sąlygas ir kitus poreikius. Tai yra jiems skirta miesto parama, todėl natūralu, kad socialinio būsto negalima perleisti ar pernuomoti tretiesiems asmenims, – teigė D. Valiukas. – Specialistai jau nebe pirmus metus stebi ir individualiai vertina kiekvieną atvejį, kaip sekasi žmonėms spręsti savo socialines problemas. Stengiamasi, kad tokia miesto parama nebūtų piktnaudžiaujama ir socialiniai būstai būtų suteikiami būtent tiems, kam jie išties reikalingi. Be to, kaskart siekiama socialiniuose būstuose gyvenantiems žmonėms padėti gerinti socialinius įgūdžius, integruotis į darbo rinką ir savarankiškai bei atsakingai rūpintis savimi ir šeima.“

D. Valiukas skaičiuoja, kad šiuo metu socialinių būstų Kaune laukia virš 700 žmonių. „Siekiame, kad eilė ir žmonių laukimas socialiniam būstui gauti vis labiau trumpėtų. Jau keletą metų vykdome reguliarius patikrinimus, ar socialiniame būste gyvena tie asmenys, kuriems jis paskirtas. Nustačius piktnaudžiavimo atvejus, jų negalime toleruoti“, – teigė D. Valiukas.

Bute, kuriame gyvena Kručinskų šeima, savivaldybės duomenimis, gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų nėra. „Nuomos sutartyje numatyta, kad bute gali gyventi tik tie asmenys, kuriems yra išnuomotas butas ir kurie yra deklaravę jame gyvenamąją vietą, nuomininkas neturi teisės buto pernuomoti“, – teigė savivaldybės atstovas.

Nusprendė eiti į politiką

DELFI primena, kad E. Kručinskienė prieš kelias dienas pranešė, kad dalyvaus kitų metų Seimo rinkimuose kartu su Naglio Puteikio vadovaujama Centro partija „Gerovės Lietuva“.

Pati E. Kručinskienė tikino, kad sprendimas pasukti politikos link prasidėjo nuo jos šeimos gyvenimą pakeitusio įvykio. „Viskas prasidėjo nuo to, kai mūsų šeimos ramus gyvenimas tapo labai neramus. Kai patekau į areštinę, nuo to ir prasidėjo mano ėjimas praktiškai šita kryptimi, tapau aktyvi, noriu kalbėti, noriu būti balsas, noriu dalintis apie tai, kad yra poreikiai, kuriuos reikia spręsti, su kuo susiduria šeima. Vieną kalba politikai, kitą visai kalba šeima. Norisi, kad įvyktų kažkoks susiderinimas šiame pokalbyje“, – sakė ji.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(188 žmonės įvertino)
2.5266

Top naujienos

Užkalnis: drebėkit, pašalpiniai ir verksniai, iš Britanijos ritasi dešiniųjų cunamis

Tai nutilo pašaipos iš juokingo, baltapūkio ir susivėlusio britų premjero Boriso Johnsono, kuris...

Artėjant Kalėdoms, į Lietuvą atplūsta nauja „karščio banga“ (33)

Nors Kalėdos jau visai ant nosies, tačiau apie baltą žiemą, kuomet žemė padengta bent kelių...

„Jaunimo linijos“ vadovė Greta Laukaitienė – šį įgūdį reikia lavinti nuolat

Emocinę paramą teikiančios viešosios įstaigos „Jaunimo linija“ vadovė Greta Laukaitienė...

Londone – tragiška milijardieriaus iš Rusijos žūtis (29)

Sario grafystės Anglijoje policija pradėjo avarijos, kurioje mirtinai sužalojo rusų verslininkų...

Tikras aukso amžius būsto rinkoje gali baigtis: kokių pokyčių laukti kitąmet (58)

Galima prognozuoti, kad būsto kainų augimas rinkoje išliks, tik jis kitais metais bus lėtesnis...

Vairuotojai nebežino, kaip važiuoti perbraižytoje gatvėje, instruktorius rėžė tiesiai: nesąmonė (46)

Eismo žinovai nuolatos pabrėžia, kad vairuotojai turėtų būti itin atidūs, mat miestų gatvėse...

87-erių mokslininkė griauna sveikuolių mitus: kava yra vaistas (162)

Laidos „Alfas live“ vedėjas, skonių ieškotojas Alfas Ivanauskas buvo pakviestas į...

Po absurdiškų rungtynių Rusijoje Kirilenka griebėsi bizūno (4)

Metimai „atbulomis rankomis“, stoviniavimas laukiant, kol baigsis atakai skirtas laikas, keistos...

13 gyvenimo taisyklių, kurias turi išmokti vaikai nuo 2 iki 9 metų

Išsiauklėjimas – viena iš svarbiausių žmogaus savybių. Skiepyti geras manieras reikia nuo...

Valdantieji vėl persigalvojo – taršių automobilių mokestis įsigaliotų dar vėliau (16)

Valdantieji taršių automobilių mokestį siūlo įvesti ne nuo kitų metų balandžio, kaip numatyta...