A. Kačiuškos teigimu, koronavirusu susirgo pirmadienį (lapkričio 30 d. – „Delfi“) po pietų ir porą dienų sirgo sunkiai.

„Labai bjauri liga: didelė temperatūra, kaulų laužymas etc., dabar – bent kol kas gerokai geriau. Sunkiai susirgo ir žmona, tiriasi, todėl labai neramu dėl jos. Jokiuose renginiuose, susitikimuose, susibūrimuose nesilankiau, tik ten kur būtina: maisto prekių parduotuvė, žuvies parduotuvė ir pan.
Saugokitės patys ir saugokite kitus.“

Jis taip pat sakė, kad sąmokslo teorijų šalininkus, kitus Covid-19 egzistavimo neigėjus, „gudročius“ ir cinikus, pasisakančius prieš Covid-19 pandemijos stabdymo priemones, niekina.

A. Kačiuška papasakojo, kad jo ir žmonos sirgimas gali būti priskiriamas vidutiniam sunkumui.

„Gripu aš nebuvau sirgęs gal kokius 30 metų, kasmet rudenį nuo jo skiepijuosi. Žmonai antroji ligos naktis buvo kritiška – temperatūra siekė 40,2 laipsnių, daugeliui žinomomis priemonėmis bandėme ją „mušti“, per 1,5 pavyko ženkliai sumažinti. Jau sėdėjau su telefonu rankoje, nepaisant tragiškos padėties Šiaulių ligoninėje, jeigu po pusvalandžio temperatūra nebūtų pradėjusi kristi, būčiau skambinęs greitajai. Po kokių 3-4 dienų nuo ligos pradžios ji jau jautėsi neblogai.“

Jis pasidalino, kad jam temperatūra buvo mažesnė, bet laikėsi 6 dienas. 5 ligos dieną visiškai dingo kvapų pojūtis, labai susilpnėjo skonio receptoriai. Kankino kosulys, bet ne tragiškas.

„Turime pulsoksimetrą, kasdien matavomės ir matuojamės kraujo įsisotinimo deguonimi kiekį, viskas buvo normoje. Žmona davė visokių vaistų, apie kuriuos nei žinau, nei į juos labai gilinuosi. Pasyviai tikrai negulėjome. Dabar pora dienų jau abu be temperatūros. Nuovargis, silpnumas kol kas gana ryškus.“

A. Kačiuška neturėjo priekaištų ir atsakingų darbu, kadangi tikrai buvo stengiamasi viską atlikti kuo greičiau.

„Techninės detalės“ – be priekaištų: aš norėjau diagnozę sužinoti kuo greičiau, nes girdėjau, kad kitaip rezultato tenka laukti po kelias paras, todėl tyrimą dariau privačioje laboratorijoje. Rezultatą sužinojau po 19 valandų, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje galima žymiai greičiau. Jį sužinojus, jau po pusvalandžio – šeimos gydytojos skambutis, kitą dieną – iš NVSC (Nacionalinis visuomenės sveikatos centras – „Delfi“).

Žmona po poros dienų, kadangi jau viskas kaip ir buvo aišku, apie 9 val ryto be problemų internetu užsiregistravo tos pačios dienos 11.35 val. tyrimui mobiliame punkte, rezultatą gavo po 1,5 paros. Kitą dieną net porą skambučių iš NVSC.“

Viruso neigėjų nesupranta

Jo teigimu, karantinas tikrai buvo per vėlai įvestas, o priemonės irgi buvo per švelnios, kurios leido ligai išplisti dideliais mastais.

„Mano galva, reiktų daug griežtesnių priemonių ir kiek galima stabdyti ligą. Kiek stebiu socialinius tinklus, žmonės truputį jau daugiau jaučia baimės, kai sužino apie susirgusius ne tik iš nuogirdų, o ir iš artimųjų. Tuomet gal suveiks tas baimės faktorius teigiamai, nes kol žmonėms nėra pavyzdžių, tol niekas neveikia.“

Šiaulietis taip pat pridūrė, kad niekina sąmokslo teorijų kūrėjus ir prašė suprasti, kad kiekvienai kvailiausiai teorijai galima rasti kelių minučių vaizdo įrašus, kurie esą ją pagrįstų.

„Surasti 50 arba 100 nuorodų viskam galima. Tiesiog aš nesuprantu, dar ginčijasi, kad skiepysis arba nesiskiepys, bet kai neįleis į lėktuvus, darbovietes, tada ir pasiskiepys. Tiesiog erzina, kad skleidžia tokias teorijas piktybiškai, aš to nesuprantu.“

„Delfi“ primena, kad karantinas pratęstas Lietuvoje iki gruodžio 31 dienos, 24 valandos. Nuo trečiadienio pradės galioti griežtesni ribojimai visoje šalyje.