aA
Koronavirusas jau privertė daryti rokiruotės ligoninėse. Kitomis ligomis sergantys žmonės skubiai išrašomi namo, nes lovų reikia koronavirusu sergantiems pacientams. Valdžios atstovai skuba raminti, nuolatinę medikų priežiūrą turintys gauti pacientai gydytis namo nebus išsiųsti.
Koronavirusas rokiruotes jau daro ligoninėse – pacientai išleidžiami gydytis namuose
© DELFI / Domantas Pipas

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Olegas pragulėjo savaitę. Išeiti iš gydymo įstaigos vyras turėjo tik ketvirtadienį, bet medikai nusprendė vyro ilgiau nebelaikyti – ir išrašė dar trečiadienį.

„Sveikatos ministro įsakymu čia viskas vykdoma. Atėjo įsakymas gydytojams išrašyti visus ligonius ir čia bus tie, kaip ten, kovidopacientai atvežami“, – LNK žinių žurnalistams pasakojo buvęs pacientas Olegas.

Vyras pasakojo, kad ne jis vienas išrašytas anksčiau laiko, atlaisvinti lovas esą liepta visiems Kardiologijos skyriaus pacientams.

„Pacientus anksčiau laiko, tie, kurie negali vaikščioti kels į kitas ligonines“, – pasakojo vyras.

Antakalnio ligoninė atlaisvinti vietas pradėjo, kai kovidinių lovų pritrūko Santaros klinikos. Tad jau nuo penktadienio koronavirusu sergančius pacientus gydyti tikisi ir Antakalnio ligoninė. Įstaigoje bus 130 lovų, medikų brigados dirbs po 6–8 valandas.

Šiuo metu ligoninėje atlaisvinta pusė šių lovų, bet to nepakanka. Norint priimti pacientus būtina atlaisvinti jas visas, nes patalpas dar reikės pertvarkyti ir dezinfekuoti.

Koronavirusas rokiruotes jau daro ligoninėse – pacientai išleidžiami gydytis namuose
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Jau penktadienį 20 pacientų bus galima prijungti prie tiesioginio deguonies padavimo – deguonies terapijos. Artimiausiu metu šis skaičius padidės iki 86 “, – kalbėjo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius.

Kad būtų atlaisvintos šios lovos, pacientai prievarta išvaromi nėra, sako ligoninės vadovas. Pasak jo, uždaromas tik vienas dienos chirurgijos ir trys terapiniai skyriai. O visi kiti dirbs ir toliau, tik jau kitame pastate – Antakalnio gatvėje 57.

Bet jeigu su koronavirusu dirbsiančių medikų pritrūks, ateityje paslaugų mastą gali tekti sumažinti. Tačiau nei vienas pacientas be gydymo nebus paliktas, tikino N. Markevičius.

Per trečiadienį iš ligoninės perkelti 8 iš 55 pacientų. Jie gulėjo Vidaus ligų, Kardiologijos, Reabilitacijos ir dienos chirurgijos skyriuose. Dar 18 ligonių bus išrašyti į namus.

„Stacionarinis gydymas yra baigtas arba kurie gali tęsti gydymą ambulatoriškai yra išrašomi į namus su šeimos gydytojo priežiūra. O visiems pacientams, kuriems reikia toliau tęsti stacionarinę pagalbą, trečiadienį ryte jau yra sudėliotas planas su savivaldybe, su Santaros klinikomis, kur jie bus perkeliami į kitas ligonines“, – tikino Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius N. Markevičius.

Koronavirusas rokiruotes jau daro ligoninėse – pacientai išleidžiami gydytis namuose
© DELFI / Josvydas Elinskas

Pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė baiminasi, kad šalyje ir vėl pasikartos pirmojo karantino scenarijus, o ne koronavirusu sergantys pacientai ir vėl bus palikti likimo valiai. Ligoninė, esą, neturėtų išleisti žmonių, neužbaigus reikiamo gydymo.

„Tiek širdies ir kraujagyslių ligomis sergantys, tiek diabetu sergantieji, gi jie negali būti nei vienos be vaistų. Jeigu kažkas atsitiko, jei situacija pablogėjo, tai jie nedelsiant turi gauti reikiamų specialistų konsultacijas“, – kalbėjo atstovė.

Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, jei tai yra gyvybės ar mirties klausimas, tokių pacientų tikrai niekas nejudins.

„Visokių yra situacijų. Jei mes, tarkime, kalbame apie infarktą, insultą, tai šitų lovų tikrai niekas niekada nenaudos jokiam koronavirusui. Nes tai yra klasterinė pagalba, kur skaičiuojamos minutės nuo pagalbos iškvietimo iki suteikimo“, – LNK žinių žurnalistams aiškino ministras.

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad pacientus išrašyti namo anksčiau laiko yra teisinga, nes kitų alternatyvų tiesiog nėra.

Respublikinės Panevėžio ligoninės infekcinių ligų klinika.
Respublikinės Panevėžio ligoninės infekcinių ligų klinika.
© JP

„Taip, teisinga. Tiesiog bus taip, kad nebegalės sveikatos sistema susitvarkyti su krūviu dėl koronaviruso pacientų, ten bus židiniai, tai tų ligoninių nebeliks. Apskritai jokių paslaugų tada nebebus teikiama“, – aiškino ministras pirmininkas.

O štai kitos ligoninės kalba apie tai, kad problema tampa ne tik lovų trūkumas, greitai gali pritrūkti medikų ir slaugų.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninė teigia artėjanti prie savo galimybių ribos. Labiausiai trūksta infektologų, kuriems dabar krenta didžiausias darbo krūvis.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(58 žmonės įvertino)
2.8103

Top naujienos

Siaubinga Panevėžio gydytojų klaidos kaina – Vilniuje moteriai nupjauta krūtis (67)

Dėl klaidingos Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojo patologo nustatytos diagnozės vienai...

Ją lygino su imperatoriene: tamsios pirmosios Lietuvos ponios paslaptys ir neįprasti pomėgiai (11)

Antanas Smetona vadovauja Lietuvai, o Antanui Smetonai vadovauja jo žmona – toks daug tiesos...

Įspėja dėl labai pavojingų eismo sąlygų: jau netrukus žiema užgrius visa jėga (3)

Antradienio dieną, ciklonui traukiantis, kritulių iškrentantys kiekiai bus negausūs. Vakariniuose...

Messi triumfas: septintą kartą laimėjo „Auksinio kamuolio“ apdovanojimą (38)

Tradiciniuose „France Football“ žurnalo rengiamuose „Ballon d'Or“ apdovanojimuose dar kartą...

Per pratybas mirtinai susižalojo šauktinis (57)

Per pratybas mirtinai susižalojo 2002 metais gimęs šauktinis karys, pirmadienį pranešė Lietuvos...

Išbandė egzotišką kruizą Nilo upe: parodė, kaip atrodo laivo vidus ir gatvės prekeivių darbas vandenyje (12)

Rytinėje Nilo pakrantėje įsikūręs miestas Asuanas vilioja turistus pasižvalgyti po apylinkes...

D+Agnė Keizikienė

Paaiškino, kokie yra sekso žaislai bei kurie jų gali atgaivinti aistrą miegamajame: ginekologė perspėja ir apie galimus pavojus

Sekso žaislai daugeliui vis dar yra tabu. Nors žinoma, kad juos žmonija naudojo jau nuo seno, retas...

D+Ilya Arkhipov, Henry Meyer, Irina Reznik

„Rusija su niekuo nebesitaikstys“: Putinas siunčia pavojingus signalus (1)

Vladimiras Putinas yra blefavimo, Vakarų laikymo nuolatinėje įtampoje, didžiulio spaudimo...

Sudėtinga situacija Lietuvoje: kai kur smarkiai sninga, elektros jau neturi tūkstančiai (13)

Smarkus snygis pirmadienio vakarą sutrikdė elektros tiekimą Utenoje ir jos apylinkėse.

Sunku patikėti: įkliuvo buvęs Seimo narys, pridavęs butelius su suklastotais depozito ženklais   (388)

Pirmadienį, apie 12 val., Vilniuje įvyko net pareigūnus nustebinęs nutikimas. Buvusiam Seimo...