aA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas po ketvirtadienį Seime vykusio derybininkų dėl valdančiosios koalicijos formavimo susitikimo konstatavo, kad partneriams dėl koalicijos sutarties projekto susitarti pavyko. Projektas, kurį sudaro virš 30 nuostatinių punktų, pasak jo, bus perduotas partijų lyderiams galutiniam patvirtinimui.
Gediminas Kirkilas, Remigijus Žemaitaitis, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

„Mūsų derybinė grupė iš esmės jaučia, kad mes priėjome prie logiškos derybų grupės darbo pabaigos, džiaugiamės dėl absoliučios daugumos punktų, dėl kurių suradome labai aiškias formuluotes ir pilną konsensusą, kaip turėtų būti“, – žurnalistams sakė T. Tomilinas.

Pasak jo, svarbiausias būsimų koalicijos partnerių sutarimas yra ilgalaikis socialinės politikos finansavimo didinimas penkeriems metams į priekį.

„Su tuo yra susiję daugelis tų punktų, kurie yra paskui detalizuoti, ir mes rudenį prašysime ir prezidento, ir patys kviesime visas politines partijas į platų nacionalinį susitarimą dėl Europos Komisijos rekomendacijų įgyvendinimo“, – sakė „valstiečių“ derybininkas.

Pasak jo, finansų ministro Viliaus Šapokos pasakytas komentaras, kad derybininkai turi suprasti kitų metų ekonominio augimo lėtėjimą, yra suprastas ir įvertintas.

„Aš siunčiu linkėjimą finansų ministrui ir noriu pasakyti, kad mes čia tikrai kalbame apie šaltinius (finansinius – ELTA), kaip tą tikslą įgyvendinti, ir labai džiaugiamės, kad ir partneriai siūlo labai konkrečius skaičius ir šaltinius, analizuoja bei teikia savo rekomendacijas, tai mes labai aiškiai apie tai diskutuojame“, – teigė T. Tomilinas.

Vis dėlto, pabrėžė jis, vakar sutartos nuostatos dėl vaiko priežiūros pinigų didinimo keisis, tačiau konkrečius skaičius, pasak jo, galutinai nuspręs partijų valdybos.

„Jis bus kitoks, nei vakar įvardinta, bet yra dvi alternatyvos, ir mes perduodame tą galutinį derinimą mūsų partijų valdymo organams ir pirmininkų susitikimams“, – sakė LVŽS pirmininko pavaduotojas, neatskleidęs, kokios konkrečios vaiko pinigų didinimo alternatyvos yra svarstomos.

Pasak T. Tomilino, nors galutinio skaičiaus, kiek kainuos Vyriausybės patobulinta programa, šiuo metu nėra, tačiau derybininkai, teigė jis, tiki, jog visus sutartus punktus įgyvendinti finansiškai įmanoma. Šiuo metu, pasak jo, liko patikslinti tik punktą dėl vaiko pinigų, kas ir bus galutinis taškas derybose.

T. Tomilinas taip pat įvardijo, kad buvo sutarta ir dėl mokestinės sistemos progresyvumo tobulinimo, kurį siūlė „socialdarbiečiai“. Tuo metu diskusijos dėl ministrų postų dalybų, pasak jo, turėtų prasidėti artimiausiu metu.

Lenkų rinkimų akcija nesutinka nusileisti dėl vaiko pinigų

Vaiko pinigus didinti siūlanti koalicinėse derybose dalyvaujanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) nesutinka su trečiadienį derybinės grupės deklaruota pozicija, kad universali išmoka už vaiką kitais metais būtų 70 eurų, o papildoma (daugiavaikėms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms) – 30 eurų. Pasak LLRA-KŠS atstovo, trečiadienį be lenkų rinkimų akcijos derinta pozicija prasilenkia su jų įgaliojimais derėtis.

„Kai nebuvo vieno partnerio, negalima kalbėti apie bendrą susitarimą. Šiandien yra visi keturi partneriai ir pagal savo įgaliojimus diskutavome. Dėl daug ko sutarėme, mes manome, kad darbas, mūsų įgaliojimų prasme, jau yra baigtas, nes kai kurie samprotavimai kartojaisi, kai kurie partneriai atranda naujų pasiūlymų“, – sakė Jaroslav Narkevič, pabrėždamas, kad sieks, kad vaiko išmoka siektų 120 eurų.

„Mes iš karto kalbėjome, kad vaiko pinigai, mūsų pozicijos prasme, yra 120 eurų (...) Vakar (derybose. – ELTA) nuskambėjo 70 plius 30, tai tokie klausimai yra žemiau mūsų kompetencijos, Mes vienareikšmiškai turime įgaliojimus derėtis dėl kur kas aukštesnių (išmokų. – ELTA)“, – sakė jis, pabrėždamas, kad pirminis LLRA-KŠS siūlymas yra 120 eurų siekianti vaiko išmoka jau 2021 m.

Mes kalbame, kad vakar pasiūlytas ir šiandien nagrinėtas (pasiūlymas, kad universali vaiko išmoka būtų 70 eurų, o papildoma – 30 eurų. – ELTA) yra ne mūsų įgaliojimų riba. Mes kalbame apie 80 ir 40“, – sakė J. Narkevič.

Tuo tarpu dėl vaistų komentavimo pensininkams, teigė LLRA-KŠS atstovas, sutarta. Dėl būtiniausių vaistų senjorams nuo 75-erių metų kompensavimo, tvirtino jis, ginčų nekilo.
„Kalbėjome apie techninį garantavimą, kad kiekvienas senjoras būtiniausių vaistų sąrašas nebūtų siaurinamas ir, kad būtų akivaizdi nauda senjorams. Dėl to yra sutarta. (...) Iš principo yra daug sutarimų, ir mes savo darbą atlikome, yra geranoriškas supratimas, viskas gerai“, – sakė J. Narkevič, akcentuodamas, kad pasiektų derybų rezultatus perduos nagrinėti partijos Valdybai, kuri ir spręs, ar toliau verta tęsti derybas.

Tvarkos ir teisingumo atstovas Almantas Petkus teigia, kad koalicinės sutarties tikėtis reikėtų vėliausiai kitą trečiadienį.

„Yra kalbama apie sveikatos reikalus, apie švietimą, popamokinį ugdymą, pradinukų nemokamą maitinimą, aplinkosaugos sritį – žiedinės ekonomikos skatinimą, miškų kirtimus. Daug visokiausių priemonių yra, dabar reikia turėti šiek tiek kantrybės ir antradienį, vėliausiai – trečiadienį (koalicinė sutartis. – ELTA) turėtų būti pasirašyta“, – daugiau derybinių punktų įvardijo Tvarkos ir teisingumo atstovas Almantas Petkus.

ELTA primena, kad paskutinėmis savaitėmis „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LRA-KŠS) derėjosi dėl valdančiosios koalicijos sudarymo bei Vyriausybės programos tobulinimo. Tarp pasiūlymų Vyriausybės programai buvo „tvarkiečių“ idėja, įpareigojanti valstybės lėšomis studijavusiems studentams atidirbti Lietuvoje, vidutinio darbo užmokesčio pakėlimas iki 1 000 eurų. LLRA-KŠS siūlė vaiko pinigų kitais metais didinimą, būtiniausių vaistų senjorams nuo 75-erių metų kompensavimą, didesnių galių suteikimą savivaldai, kelių priežiūros gerinimą ir kt.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(66 žmonės įvertino)
3.1818

Top naujienos

Gaujų šaudynėmis ir laukinio kapitalizmo prabanga garsėjusi Kauno legenda sulaukė liūdnos pabaigos (22)

Laukinio kapitalizmo metais prabanga garsėjęs, Kaune, Jonavos gatvėje veikęs šešėlinio pasaulio...

Rusijos picų karalius užkariauja pasaulį: konkurentus lenkia dėl slapto ingrediento, kuris net nevalgomas (30)

Jei jau įsigudrini užsidirbti pristatydamas karštas picas Arktyje, kur sūrio blokai atkeliauja ant...

Ginekologė – apie Sinickio pasirinkimą pasidaryti vazektomiją: žmonai jis padarė paslaugą (541)

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis garsiai pareiškė, kad jam yra atlikta...

Meksikos gatvėse – tikras karas: pareigūnai puolė „El Chapo“ sūnų, gatves nusėjo aibė lavonų po mūšio Guzmanas paleistas (111)

Šiaurinėje Meksikos dalyje įvyko intensyvūs susirėmimai, kai saugumo pajėgos sučiupo vieną...

Šio vaikino situacija ypač sudėtinga: ligos atvejis Lietuvoje – toks vienintelis, o prieinamo gydymo nėra (119)

Iš Pajūrio kilęs 18-metis Jonas (vardas pakeistas dėl asmeninio šeimos noro - DELFI) vengia...

Sabonio dienos Indianoje gali būti suskaičiuotos: „Pacers“ aktyviai ieško lietuviui naujo klubo

Dvejus metus Indianos „Pacers“ klube praleidęs Domantas Sabonis jau artimiausiomis dienomis...

Slėpkite paltus: šiluma nė neketina trauktis (1)

Šiandien per šalį keliaus mažai aktyvus atmosferos frontas. Lietaus jis atneš labai mažai,...

Lietuviškasis „Olympiakos“ nusileido Plazos „Zenit“, Giedraitis neišgelbėjo „Albos“ Barselonoje (10)

Antrąją nesėkmę Eurolygos pirmenybėse patyrė Pirėjo „Olympiakos“ (1-2) krepšininkai....

Teniso deive vadintos Suzanne Lenglen gyvenimas apgaubtas paslaptimi. Kaip ir mirtis (4)

Prieš 100 metų Suzanne Lenglen debiutavo Vimbldono turnyre ir iškart užkariavo ne tik teniso...

LNK: Kauno klinikose ligonei vietoje vaistų sulašino dezinfekcinio skysčio (374)

Absurdas Kaune – vietoje vaistų paauglei į veną sulašino dezinfekcinio skysčio, praneša LNK...