Tokios išmokos būtų mokamos už vaikus iki 8 metų, pirmų-ketvirtų klasių pradinukus ir vaikus su negalia iki 21 metų, kai jie mokosi pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą.
„Ligos išmoką už vaikus iki ketvirtos klasės pabaigos ar vyresnius vaikus su negalia siūlome mokėti įvertinę šiuo metu esančią situaciją, kai nustačius COVID-19 apsikrėtusį asmenį atskiriems su susirgusiuoju bendravusiems vaikams paskiriama izoliacija, bet jie dar nėra pakankamai savarankiški pabūti namuose vieni. Gaudami ligos išmoką vaiko izoliacijos metu jo tėvai turės galimybę stebėti, ar vaikas gerai jaučiasi, padėti mokytis. Norime pastebėti, kad nors vaikas izoliacijos metu gali būti sveikas, tačiau vaiko tėvai turėtų užtikrinti, kad būtų laikomasi visų izoliacijos reikalavimų – nesilankyti viešuose renginiuose, nebendrauti su pašaliniais žmonėmis ir panašiai“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
Sprendimą galutinai turės patvirtinti Seimas. Ligos išmokas už izoliacijoje iki šių pataisų įsigaliojimo buvusių mažų vaikų ar vaikų su negalia priežiūrą siūloma mokėti atgaline tvarka.
Šiuo metu ligos išmokos tėvams laikino nedarbingumo metu mokamos, kai vaikas serga ar yra apsikrėtęs.
Pagrindiniai siūlymai:
LIGOS IŠMOKA UŽ PRIVALOMĄ VAIKO IZOLIACIJĄ. Pasiūlyta mokėti ligos išmoką už vaikus iki 8 metų, pirmų-ketvirtų klasių moksleivius ir vaikus su negalia iki 21 metų, besimokančius pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą, kai vaikai neserga, bet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) jiems paskiria privalomą izoliaciją.
Ligos išmoka už vaiko priežiūrą siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. Ją galės gauti tėvai, globėjai ar dirbantys seneliai.
Privaloma izoliacija vaikui gali būt paskiriama dviem atvejais – kai vaikas be tėvų ar globėjų lankėsi koronaviruso paveiktoje šalyje arba kai turėjo tiesioginį sąlytį su sergančiuoju. Išmoka nepriklausytų, jeigu vaikas į koronaviruso paveiktą šalį išvyko, kai ši šalis jau buvo įtraukta į paveiktų valstybių sąrašą.
Jeigu vaikas koronaviruso paveiktoje šalyje lankėsi su tėvais ar globėjais, tėvai ar globėjai turi izoliuotis patys, todėl jiems išmoka mokama kaip už suaugusių asmenų izoliaciją, o ne už vaiką. Ligos išmoka už suaugusio asmens izoliaciją siekia 62,06 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.
KAI MOKYKLOJE, DARŽELYJE PASKELBIAMAS INFEKCIJŲ PLITIMĄ RIBOJANTIS REŽIMAS.
Pasiūlyta aiškiau nustatyti, kas yra infekcijų plitimą ribojantis režimas mokykloje ar darželyje, bei suvienodinti, už kokio amžiaus vaikus mokama ligos išmoka, kai toks režimas yra paskelbiamas visoje įstaigoje ar atskirose klasėse.
Priėmus pataisas Seime, jeigu mokykloje, darželyje ar atskirose klasėse Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nurodymu bus paskelbtas infekcijų plitimą ribojantis režimas, ligos išmokos galės būti mokamos už nesergančius vaikus iki 8 metų, pirmų-ketvirtų klasių moksleivius ir vaikus su negalia iki 21 metų, besimokančius pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą.
Ligos išmokas ketinama mokėti tiek, kiek mokykloje ar atskiroje klasėje trunka infekcijų plitimą ribojantis režimas. Išmokas galės gauti tėvai, globėjai ar dirbantys seneliai. Išmokos dydis už vaikų priežiūrą siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.
Svarbu pažymėti, kad tokia priemonė bus taikoma, kai infekcijų plitimą ribojantis režimas mokykloje, darželyje ar atskiroje klasėje paskelbiamas dėl ligos, dėl kurios Lietuvoje galioja ekstremali padėtis ar karantinas. Kai infekcijų plitimą ribojantis režimas paskelbiamas dėl kitos ligos, pavyzdžiui, gripo, tuomet išmoka mokama už vaikų, besimokančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programą, priežiūrą ir ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų.
Top naujienos
Karo ekspertai: už uždarų durų tarp Putino ir Kinijos vadovo kažkas įvyko (5)
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad...
Didžiausios algos Lietuvoje vasarį: vienos įmonės vidurkis perkopė 50 tūkst. eurų (1)
Didesnius nei 10 tūkst. eurų vidutinius atlyginimus praeitą mėnesį Lietuvoje mokėjo 56 įmonės,...
„Kas čia vyksta?!“: Maskvos gyventojus nustebino vaizdas danguje (12)
Maskvos gyventojus nustebino keistas vaizdas danguje, jie pastebėjo dūmų sūkurį – juodas dūmų...
Metė kaltinimus Armonaitės ministerijai: ir tada konkursą laimėjo ne tas, ne „savas“? (4)
Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje norėjęs įsidarbinti ir konkursą į pareigas laimėjęs...
Oligarcho likimas. Kaip Latvijos pilietis Avenas pakeliui į sėkmę pateko į sankcijų spąstus
Kovo 8-osios vakare buvęs radijo stoties „Eho Moskvy“ vyriausiasis redaktorius Aleksejus...
Kšištofui Lavrinovičiui – nemalonumai dėl turto: VMI jį areštavus, krepšininkas tokį sprendimą apskundė teismui (9)
Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjo Kšištofo Lavrinovičiaus skundą...
Vyro išpažintis: išbandžiau visus būdus, kaip pataisyti santykius, bet ji pasirinko meilužį iš Tinderio
„Ji, be jokių abejonių, sirgo pogimdymine depresija , o aš nesupratau, kaip jai iš tikrųjų...
Karas Ukrainoje. Netoli Mariupolio – sprogimas Rusijos šaudmenų sandėlyje „Kantri“ Rusija gąsdina „unikaliu ginklu“: sunaikintų net JAV (4)
Ukrainos Slovjansko mieste pirmadienio rytą surengtos Rusijos raketų atakos aukų padaugėjo iki...
Atsargos pulkininkas: Putinui laikas kai ką priminti (1)
Vladimiras Putinas savaitgalį pranešė, kad Baltarusijos teritorijoje Rusija ketina dislokuoti...
Kontrolinis testas Atėnuose: Graikija – Lietuva nuolat atnaujinama (2)
Pirmadienį vakare Atėnuose Lietuvos futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse susitiks su...