Tik po paros policijos pareigūnai patvirtino, kad, turimais duomenimis, eismo įvykį sukėlė šis viešas asmuo. Sunku patikėti, bet rajono meras tvirtina, kad apie tarybos nario nuotykius sužinojo tik gruodžio 17-ąją, praėjus beveik trims paroms po nutikimo.

Buvo nelengva

Informaciją apie šį įvykį, tiksliau, koks viešas asmuo padarė šį nusižengimą, nebuvo lengva gauti.

Gruodžio 15-ąją Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atsiųstoje suvestinėje buvo pateikta tokia informacija: „Gruodžio 14 d. apie 17.50 val. Kėdainių r., Vilainių k., automobilis „Audi A8“, vairuojamas vyro (gim. 1960 m.) kliudė stovintį automobilį „Audi A4“. Automobilio „Audi A8“ vairuotojui nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,85 prom.“

Jau tada turėtais „Kėdainių mugės“ šaltinių duomenimis, šį automobilį galimai vairavo viešas asmuo, rajono tarybos narys K. Valionis, o įvykis nutiko prie Melioratorių gatvės 6-ojo namo.
Dabartinė situacija tarybos nariui K. Valioniui – tikras galvos skausmas.

Gresia teismas

Už vairavimą išgėrus, kai alkoholio matuokliai parodo 1,5 promilės ir didesnį girtumą, gresia baudžiamoji atsakomybė.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 281 str. (transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo) nustatyta, kad tas, kas vairavo motorinę transporto priemonę būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Pagal LR BK 11 str. 3 d. toks vairavimas prilyginamas nesunkiam nusikaltimui, už kurį gali būti skiriama nuo 50 MGL dydžio bauda (LR BK 47 str.), taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimta teisė vairuoti iki penkerių metų (LR BK 72, 68 str).

Padaryta žala dėl apgadinto kito automobilio – tikslinama tyrimo eigoje.

Neturėjo duomenų

Antradienio, gruodžio 15-osios, rytą į užklausą apie vairuotoją, kuris yra viešas asmuo ir galimai sukėlė šį įvykį, Kauno AVPK Komunikacijos poskyris atsakė: „Asmens duomenų atskleisti negalime, vadovaujamės įstatymais ir informaciją teikiame apie įvykius. Neturime tokių duomenų, kad vairavęs asmuo būtų viešas.“

Tačiau tos pačios dienos vakarą – apie 20.30 val. „Kėdainių mugė“ vis tik sulaukė policijos pareigūnų patvirtinimo, kad turimais duomenimis, eismo įvykį sukėlė viešas asmuo, Kėdainių rajono politikas.

Ir lygiai po paros nuo pirmųjų klausimų apie galimą pažeidėją atsiųstas atsakymas, kuriame nurodyti asmens inicialai, patvirtinantys politiko tapatybę.

Pavyko gauti

Trečiadienio rytą vis tik „Kėdainių mugei“ pagaliau pavyko gauti prasižengėlio tarybos nario inicialus – K. V. (gim. 1960 m.). Kėdainių rajono taryboje tokius inicialus turi tik vienas asmuo – Kęstutis Valionis, priklausantis frakcijai „Mūsų krašto sėkmei“.

Tarybos narys taip pat yra 2010 metų Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Truskavos kultūros centro meno vadovas, kelių meno kolektyvų vadovas, dainavo grupėje „Pusbroliai Aliukai ir sesutė“.

Eismo įvykį politikas sukėlė Melioratorių g. 6-ojo namo kieme.

Neturėjo žinių?

Antradienį ir trečiadienį savivaldybės atstovai tvirtino, kad oficialios informacijos apie tarybos narį, kuris girtas sukėlė eismo įvykį, nėra gavusi: „Niekas iš savivaldybės vadovų nėra gavęs oficialios informacijos.“

Sunku tuo patikėti, juolab kad K. Valionis yra visuomeninio rinkimų komiteto „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“ narys.

Todėl keista, kad dar ir trečiadienio popietę, po įvykio praėjus beveik dviem paroms, savivaldybėje „niekas nieko“ nežinojo: „Jokių oficialių žinių iki šiol nėra.“

Sužinojo šiandien!

Gruodžio 17 dieną, ketvirtadienį, mero Valentino Tamulio dar kartą pasiteiravome, ar savivaldybė ką nors girdėjo apie tarybos nario K. Valionio išdaigas, domėjomės, kaip bus su jo mandatu rajono taryboje ir kas jo laukia darbovietėse – kultūros įstaigose, pavaldžiose rajono savivaldybei.

„Apie tai, kad tarybos narys Kęstutis Valionis pateko į eismo įvykį, sužinojau šiandien (gruodžio 17 d. – red. pastaba), pakalbėjęs su juo asmeniškai. Šiuo metu dėl įvykio vyksta tyrimas. Pasibaigus tyrimui bus priimti atitinkami sprendimai“, – laiške rašo V. Tamulis.

Susisiekti nepavyko

Su eismo įvykio kaltininku „Kėdainių mugei“ susisiekti nepavyko. Jo telefonas išjungtas.

Tačiau pavyko pasikalbėti su nukentėjusiais šioje istorijoje. Pasirodo, šeimos automobilis „Audi A4“ nebuvo smarkiai aplamdytas, žalą nustatys draudimo bendrovė. Kad pirmadienio vakarą jų automobilį kliudė kitas vairuotojas, porai pranešė kaimynas. Nukentėjusieji pirmiausiai tikėjosi su K. Valioniu vietoje susikalbėti ir užpildyti eismo įvykių deklaraciją, tačiau, kai šis nepanoro to daryti, buvo iškviesti policijos pareigūnai.

Keletas kalbintų Vilainių gyventojų samprotavo, ko girtam politikui reikėjo šio daugiabučio kieme, kiti svarstė, kad jis galimai spruko nuo pareigūnų, nes bandė važiuoti per daugiabučio kiemą, link už namo esančių sodų, taip kliudydamas kiemo gale stovintį paskutinį automobilį, galbūt tokiu būdu tikėdamasis pasprukti. O kaip buvo iš tiesų, aiškinasi pareigūnai.

Paaiškės posėdyje?

Gruodžio 18 dieną, penktadienį, vyks rajono tarybos posėdis, kuriame tikrai bus iškeltas klausimas dėl K. Valionio prasižengimo. Jeigu jis paliktų tarybą, vietą užimtų komiteto sąraše esanti Jurgita Vaitiekūnienė, o šiai atsisakius – Eimantas Donskis.

Apie tai, kas vyko rajono tarybos posėdyje ir ar bus priimti kokie nors sprendimai dėl šio tarybos nario elgesio, pranešime kitame „Kėdainių mugės“ numeryje.