Viešai viena po kitos keliamos versijos, kas nutiko dar sekmadienio vakarą dingusiai Ievai Strazdauskaitei, kurios nei artimieji, nei policija neranda ketvirtą parą.
Ievos Strazdauskaitės galimo kelionės maršruto žemėlapis

Nors vieša paieška paskelbta jau po pirmos merginos dingimo nakties, o policija merginos pėdsakais ėmė sekti kone po trijų valandų nuo paskutinio jos bendravimo su artimaisiais, tyrimo versijos vis dar kelios.

Kol teisėsauga apie šią situacija kalba tik puse lūpų – esą jei veikia nusikaltėliai, tuomet būtina nekelti pavojaus I. Strazdauskaitės gyvybei, buvęs pareigūnas, o dabar privatus detektyvas Olegas Rimanas DELFI paprasčiausiai pripažino, kad šis atvejis – visiška migla.

„Nedalyvavau, nežinau, tik skaitau detales, tačiau norėtųsi tikėti, kad tai rezonansinis, o ne koks eilinis atvejis, kad policija tikrai daro savo darbą. Ne viską tikriausiai galima dabar pateikti. Nežinau detalių dėl šios situacijos, tačiau būna tyrimų, kai viešinti tam tikrų dalykų negalima, jei tai susiję su nusikalstamomis grupuotėmis, parengtu iš anksto nusikaltimu“, – kaip paprastai tiriami tokie atvejai, pasakojo jis.

Anot O. Rimano, vadovaujantis kriminalistikos dėsniais, reikia tikrinti visas žmonių dingimo versijas, tačiau yra niuansų, kurie gali padėti greičiau rasti atsakymus.

Pagrindinė versija – pagrobimas

Tuo metu tyrimą antradienį perėmusio Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas Rolandas Kiškis DELFI sakė, kad pagrindinė tyrimo versija išlieka pagrobimas.

I. Strazdauskaitės mama antradienį prabilo ir apie pinigus. Ji išplatino jautrų pranešimą, kuriame pranešė už informaciją, kuri padės surasti dukrą, galinti sumokėti 10 tūkst. eurų.

Įdomi ir kita moters išduota detalė – atsisveikindama dukra šiai esą pasakė, kad „viskas bus gerą“.

„Pirmąjį kovo savaitgalį mano Ievutė grįžo namo, kaip visada, gaminome sekmadienio pietus, šnekučiavomės. Dalinomės mintimis ir planais ateičiai. Išvažiuojant apkabinau dukrą ir paprašiau – būk atsargi, neskubėk. O ji, kaip visada, pasakė: „Nu, mama, viskas bus gerą“, – pasakoja Ievos mama, tačiau ji pripažino nė pagalvoti negalėjusi, kad jau po trijų valandų sužinos apie dukters dingimą.

Ėmė „šukuoti“ miškus

Tiesa, kad tai gali būti ne pagrobimas, parodo jos vaikino artimųjų elgesys. I. Strazdauskaitės vaikino tėvas į mišką Jonavos rajone antradienį atsiuntė pusšimtį jo vadovaujamos įmonės „Plungės lagūna“ darbuotojų, kurie aplinką iš karto ėmė „šukuoti“.

Dar antradienį policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė DELFI pranešė, kad iš Pasienio aviacijos rinktinės pakilo sraigtasparnis – buvo tikrinamos apylinkės, kuriose rastas dingusios I. Strazdauskaitės vairuotas automobilis.

Beje, būtent jos vaikinas pranešė faktą, kad I. Strazdauskaitės telefono ryšys dingo jai būnant greta Kauno, į policiją jis kreipėsi itin greitai – vos po pusantros valandos nuo to, kai mergina teoriškai turėjo pasiekti Vilnių – 21 val..

Žinoma, kad I. Strazdauskaitė iš namų išvyko 16:30, iš Plungės iki Vilniaus yra kiek daugiau nei 3 valandos kelio. Taigi sostinėje ji turėjo būti 19:30 val.

I. Strazdauskaitės automobilis – pažeistas?

Įtarimų sukėlė ir į Vilnių atgabentas I. Strazdauskaitės automobilis. Žiūrint į nuotrauką, sunku aiškiai suprasti, tačiau kyla įtarimų, kad vienas jo šonas gali būti įlenktas.

„Sutikau pakeliui, mašiną atvežė į Vilnių... Kontaktas ant dešinių durelių matoma, kad buvo gan stiprus“, – socialiniame tinkle rašo automobilį nufotografavęs Donatas S.

Jo manymu, tai panašu į „kontaktą su ratu, nes apvalus įlinkimas“.

Tačiau R. Kiškis DELFI sakė negalintis nieko apie tai kalbėti, nes policija nusprendė kurį laiką neteikti išvis jokios informacijos apie merginos dingimą ir paiešką.

I. Strazdauskaitės automobilis „Audi A7“ atgabentas į Vilnių
I. Strazdauskaitės automobilis „Audi A7“ atgabentas į Vilnių
© DELFI skaitytojas

Galėjo būti paspęsti spąstai

Tuo metu „Lietuvos rytui“ viešai neįvardijami pareigūnai esą prasitarė, kad greta Elektrėnų, kur sustojo merginos vairuojamas „Audi“, galėjo būti suvaidinta avarija, o ją neva sustabdė policininko uniformą vilkintis nusikaltėlis.

„Kitaip sunku paaiškinti, kodėl mergina sustojo šioje vietoje. Net jei kas nors būtų ją bandęs stabdyti prievarta, galinga „Audi“ nesunkiai būtų pasprukusi nuo persekiotojų“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo tyrimui artimas šaltinis.

Tiesa, įdomu tai, kad automobilis buvo rastas užrakintas, greta nematyti jokių grumtynių ar kraujo žymių.

„Sunku apie tai kalbėti, bet vilčių rasti merginą gyvą liko labai mažai“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo paieškose esą dalyvavęs pareigūnas.

Pati apsisuko greitkelyje

Tuo metu portalas „15min“ cituoja taip pat viešai neįvardijamo neva liudininko pasakojimą. Jis sako matęs „Audi A7“ automobilį, vairuojamą šviesiaplaukės merginos ir skubantį Kauno link. Ties Kaunu automobilis esą nusuko dešinėn, Karmėlavos ir Jonavos link.

„Tas specifinis posūkių mirksėjimas. Ten lemputė ne šiaip užsidega, o nueina į šoną ta mirksinti juostelė“, – apie tai, kodėl įsidėmėjo šį „Audi“ automobilį, pasakojo „15min“ pašnekovas.

Pasak vyro, pirmas susitikimas su ja įvyko maždaug ties Žiežmariais, likus mažiau nei 20 km iki Kauno pakraščio. Tokį atstumą greitkelyje galima įveikti per 10 minučių. Klaipėdietis teigė, kad tuo metu buvo maždaug 18.00 val.

„Aš ir jos veido nemačiau taip ryškiai, kad galėčiau 100 proc. atpažinti Ievą. Bet tai buvo jauna blondinė. Ir automobilis pakankamai išskirtinis. Būtų per daug sutapimų, jei tai būtų ne ji“, – svarstė pašnekovas.

Prieš Kauną klaipėdietis vėl prisivijo „Audi“ vairuotoją. Pravažiavus „Orlen“ degalinę, yra radaras. Vyras pristabdė prie jo, be to, čia pat jis ketino sustoti už puskilometrio „Statoil“ degalinėje.

„Kol mes lėtėjome prieš šį sustojimą, ji mūsų daugiau nebeaplenkė. Žmona man minėjo, kad matė ją nusukančią ties Kauno Savanorių prospektu Karmėlavos link“, – pasakojo liudininkas

Reikia tikrinti, ką reiškia toks greitas pranešimas apie nusikaltimą

Pasak O. Rimano, klausimų kelia ir tai, kad paprastai dingusių žmonių taip greitai ieškoti nepradedama. Jo teigimu, reikia tikrinti, ar tai negali parodyti apie tam tikrus situacijos niuansus.

„Policija pati pripažįsta, kad būna atvejų, kai dėl kvalifikacijos ar noro stokos, konvejerio – daug pareiškimų, eiliniais atvejais ateina žmogus dėl dingusio ar kitos problemos, o jam sako ateiti po dviejų savaičių, nors tai jo skausmas, jam reikia šiandien žinoti“, – patirtimi dalijosi detektyvas.

Tiesa, jis įžvelgė, kad greitai paieškai įtaką galėjo daryti artimųjų elgesys.

„Gal baimė, kad jauna mergina, neatvyko, telefonai išjungti, mašina apynaujė, ar neatsitiko kas? Kartais būna ir žmonių būdas karštas. Vienas gali ir po savaitės nesikreipti, tyliai laukti, o kitam reikia čia ir dabar“, – pasakojo O. Rimanas.

Olegas Rimanas
Olegas Rimanas
© DELFI / Domantas Pipas

Veiklos principai – tie patys

Paklaustas apie, atrodytų, paradoksalų elgesį, kai keliama pagrobimo versija, merginos mama siūlo pinigų už informaciją, o jos vaikino tėvas savo iniciatyva pradeda „šukuoti“ mišką, kur rastas automobilis, detektyvas tikino, kad vertindamas tik atskiras detales, tačiau nežinodamas visumos, galime stipriai nuklysti į šoną.

„Būna šaltakraujiškų, kurie nieko nesigriebia, o būna, kad žmonės turi galimybes, pažinčių, pinigų, tai jie gali ir pusę kariuomenės pakelti, paprašyti ir sutarti, kad tikrintų, ieškotų“, – sakė O. Rimanas.

Jo teigimu, apie kitas versijas – pavyzdžiui, suvaidinta avarija ir pareigūnu apsimetęs pagrobėjas – mes galime tik spėlioti.

„Laikas nestovi vietoje. Kartais ir devyniasdešimtieji ateina šiandien. Tik tiek galiu pasakyti. Mes, privatūs detektyvai, tokių tyrimų neatliekame ne tik kad kasdien, bet ir ne kas mėnesį, todėl šiuo atveju negaliu statistiškai šnekėti. Bet tada karta buvo viena – brigados, daktarai, gaidjurgiai – tai senių karta. Kas pas dabartinius nusikaltėlius galvoje yra, sunku nuspėti, naudojamasi ir ta patirtimi, sugalvojama ir savo. Gal galima kokią techniką sugalvoti, bet principai tie patys“, – pripažino detektyvas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darbe mato žiauriąją gyvenimo pusę: visą gyvenimą dirbę žmonės turi skaičiuoti centus, kad nusipirktų kruopų (18)

Du vaikus auginanti klaipėdietė ir savanorių bendrijai vadovaujanti Vilija Toliušienė negali...

Išsvajotas atostogas pakeitė košmaras: neaišku, kur nuvežė, ir liepė išlipti (298)

Kas gali būti geriau už jaukias šeimos atostogas, kai nereikia galvoti, kuo užimti vaikus, o dvi...

54 val. trukusi drama Vokietijoje – sunkiai protu suvokiama: jautėmės tarsi skerdžiami gyvuliai (85)

Į laisvę po 29 kalėjime praleistų metų paleidžiamas Dieteris Degowskis – gangsteris, nuteistas...

Orai: sulauksime ir tikro sniego (3)

Kita savaitė prasidės vis žemėjančia temperatūra, kai kur ji neigiama išliks ir dienomis.

20 kg sulieknėjęs Merūnas – apie skirtingą jo ir žmonos požiūrį ne tik į dietas, bet ir vaikų auklėjimą (38)

DELFI redakcijoje viešėjęs Merūnas Vitulskis su rubrikos "Veidai" redaktore Gintare Urnikiene...

Nepaleiskite vadžių: kas padės nesustorėti šaltuoju metų laiku (17)

Artėja Padėkos diena (populiarėjanti ir Lietuvoje) ir ilgi žiemos mėnesiai, kai imame...

„Išdykėlis“ internete ieškojo vergės slaptiems pasimatymams: nežinojau, kad tai – neteisėta (87)

Internete draugės slaptiems pasimatymams ieškojęs mažeikiškis Arūnas B. manė, kad prie savo...

Išrinkta konkurso „Mis pasaulis“ nugalėtoja

Jau 67-ąjį kartą rengiamo konkurso "Mis pasaulis 2017" nugalėtoja tapo indė Manushi Chhillar.

Gydytojos patarimai vartojantiems antibiotikus

Juk nenorite pasijusti blogiau nei ligos pradžioje.

Išbandė žinomo gamintojo kosmetiką: po trijų savaičių paaiškėjo pliusai ir minusai (2)

Kai gavau pasiūlymą išmėginti naują, Švedijos mokslininkų sukurtą kosmetikos rinkinį,...