Santaros klinikų Vaikų ligoninėje dėl koronaviruso grėsmės ribojamas pacientų lankymas. Tačiau vieno ligoninėje gydyto vaiko mama skundžiasi, kad net ir nesirgdamas koronavirusu juo galėjo užsikrėsti. Moteris pasakoja, kad po viešnagės Italijoje, kur lankėsi ir šalies šiaurėje, vaikas ėmė karščiuoti. Atvežus jį į Vaikų ligoninę, šis buvo paguldytas į vieną palatą su mergaite, kuri taip įtarta serganti koronavirusu.

„Tos mergaitės tėvai, kai išgirdo, kad čia karščiuojantis berniukas paguldytas, skambina, bet sesutė tiktai buvo, tai su sesute pakalbėjo, žodžiu, pasipiktinęs, kad kaip čia dabar yra, kad vienoje palatoje du vaikai, juk kaip gali vienas sirgti, kitas nesirgti, kai galima užsikrėsti tokiu būdu vieni nuo kitų, tai sesutė dar taip nusijuokė, kad maždaug va, bijo dabar patys čia vieni kitų, o kai slidinėti važiavo, tai nebijojo“, – sakė paciento mama.

Panašioje palatoje, kaip ši, vaikas su kita mergaite praleido apie pusvalandį, vėliau ji buvo perkelta į kitą palatą. Po poros valandų mama išgirdo, kad vaikas serga gripu, tačiau tyrimų dėl koronaviruso ji laukė daugiau nei tikėjosi – beveik parą. Per tą laiką sako vaikui gavusi penkias stiklines vandens ir nė kąsnio maisto.

„Dabar, pavyzdžiui, kaip mums gauti maisto, kai mano šeimos nariai, vyras su sūnumi, yra karantinuoti namuose“, – telefonu sakė paciento mama.

Moteris skundžiasi ir sąlygomis, kuriomis teko nakvoti ligoninėje.

„Yra duota viena lova, realiai su vaiku miegojom, grūdomės toj pačioj lovoj, jis, sergantis gripu, aš sveikas žmogus, net nepaklojo, nors palatoje yra antra lova“, – tikino ji.

Mama piktinasi, kad per beveik parą tik kartą vaiką apžiūrėjo gydytojas, palatoje lankėsi tik slaugytoja.

Ligoninės atstovė sako, kad su pacientu ir jį prižiūrinčiu asmeniu bendraujama telefonu. Su specialia apranga medikas ligonį apžiūri tik kartą, ir, jei nėra būtinybės, pas jį nesilanko.

Ligoninės atstovė paaiškina, kodėl vaikas buvo paguldytas į palatą su kitu pacientu.

„Vaikai atvyko iš to paties lėktuvo, buvo toje pačioje erdvėje, tas pats buvo įtarimas, buvo suguldyti į tą pačią palatą“, – tikino Santaros klinikų Vaikų ligoninės atstovė Jolanta Normantienė.

Anot ligoninės atstovės, per parą tirtis dėl koronaviruso atvyksta keturi penki pacientai. Laukti tyrimų rezultatų jie gali vienoje iš 6 stebėjimo palatų. Esant reikalui, anot ligoninės, būtų skiriama papildomų patalpų.

Visą siužetą žiūrėkite vaizdo įraše:

Vyriausybė dėl koronaviruso rekomenduoja vengti masinių renginių

Vyriausybė dėl koronaviruso grėsmės rekomenduoja vengti masinių renginių, bet jie kol kas nebus draudžiami.

„Rekomenduojama vengti tokių renginių ir paprasčiausiai neiti. Rekomenduojama vengti, kol kas nėra jokio teisinio pagrindo drausti, nes neturime nė vieno atvejo, kuris būtų patvirtintas“, – po Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdžio ketvirtadienį sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Premjeras pabrėžė, kad „visos masinės susibūrimo vietos, vieši renginiai kelia padidintą riziką“ ir tas rizikas turėtų vertinti kiekvienas asmuo atskirai.

„Kiekvienas žmogus turėtų vertinti dalyvavimą tiek uždarose patalpose esančių renginių – ar tai būtų koncertas, kino teatras, sporto varžybos, ar tai būtų viešose vietose, erdvėse masiniai renginiai“, – teigė S. Skvernelis.

„Nėra kol kas jokio teisinio pagrindo drausti, nes neturim nė vieno patvirtinto atvejo“, – pridūrė jis.

Vyriausybės atstovai paragino masinių renginių ypač vengti rizikos grupėse esančius žmones. Didesnis pavojus kyla vyresniems žmonėms, nėščioms moterims, sergantiems kitomis ligonis.

Sveikatos apsaugos ministerija rekomendavo atidėti penktadienį vyksiančias „Eurolygos“ rungtynes Kaune tarp vietos „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ komandų arba jas žaisti be žiūrovų ,tačiau klubas nusprendė, kad rungtynės vyks arenoje su žiūrovais.

Pasaulyje šiuo metu užregistruota daugiau nei 82 tūkst. kiniškojo koronaviruso atvejų, daugiau nei 2,8 tūkst. mirčių.