aA
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis išreiškė susirūpinimą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadoriui Lietuvoje, Robertui Gilchristui, kad į Lietuvą iš trečiųjų šalių (Kubos per JAV) galėjo patekti neaiškios kilmės finansiniai ištekliai, kurie gali būti neteisėtai panaudoti rinkimų kampanijai finansuoti ir pakenkti tiek rinkimų procesų skaidrumui, tiek ir demokratijai Lietuvoje.
Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

„Lietuvoje įstatymai leidžia gauti fizinių asmenų aukas tik į rinkimų kampanijai skirtas sąskaitas. Tokie atvejai, kai politinės kampanijos metu ar prieš pat jai prasidedant politikai steigia asociacijas, o paskui – ieško finansų į jų sąskaitas bei naudoja surinktas lėšas savo matomumui didinti, kelia daug klausimų dėl veiksmų teisėtumo bei skaidrumo. Ypač, kai aukotojai gyvena trečiosiose šalyse. Kadangi pinigai galėjo būti pervedami iš JAV, jaučiu pareigą informuoti Jo Ekscelenciją ambasadorių apie galimai neskaidrius veiksmus, kuriuos prašysime įvertinti ir Lietuvos atsakingų institucijų“, – sako R. Karbauskis.

LVŽS lyderis į ambasadorių kreipėsi portalui delfi.lt straipsnyje „Slaptieji protokolai išduoda šešėlinių kardinolų planus“ paskelbus, kad Seimo rinkimų kampanijos išvakarėse kai kurių opozicijai priklausančių konservatorių ir liberalų politikų registruota asociacija „Sąjūdis prieš Astravo AE“ galimai sulaukė finansinės paramos iš Kubos disidentų, gyvenančių Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Nesulaukę reakcijos į „Delfi“ publikaciją dėl galimai neteisėto rinkimų kampanijos finansavimo, valdančiąją koaliciją Seime sudarančių frakcijų seniūnai kreipėsi į Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus, Liberalų sąjūdį ir „Sąjūdį prieš Astravo AE“ prašydami atsakyti į klausimus dėl galimai neskaidrių veiksmų , kai rinkimuose dalyvaujantys politikai lėšas renka ne į rinkimams skirtas sąskaitas, bet į prieš pat rinkimų kampanijos pradžią įsteigtos asociacijos kasą, primena ELTA.

„Kadangi po vakar dienos tiek konservatoriai, tiek liberalai tyli, o paviešintuose protokoluose pateikta informacija apie į Seimą kandidatuojančių politikų vykdomą finansinės paramos rinkimą Seimo rinkimų kampanijos metu, bendradarbiavimą su Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu, kelia abejonių dėl veiklos skaidrumo ir, atskirais atvejais, turi politinės korupcijos požymių, koalicijai priklausančios frakcijos prašo išsklaidyti visuomenėje kilusias abejones bei atsakyti į klausimus“, – sako koalicijos tarybos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir pateikia klausimus, kurie oficialiai įteikti šių partijų ir asociacijos vadovams:

TS-LKD, Liberalų sąjūdžio ir „Sąjūdžio prieš Astravo AE“, be kita ko, prašoma pateikti paviešintuose protokoluose minimą asmenų, į kuriuos bus kreiptasi finansinės paramos, sąrašą, klausiama, dėl kokio paramos dydžio yra susitarta.

„Kas sieja Ž. Pavilionį ir protokoluose pavardėmis neįvardintus asmenis iš Kubos, su kuriais buvo tariamasi dėl finansinės paramos? Ar tai tie patys asmenys, kurie 2019 m. pabaigoje buvo atvykę į Lietuvą ir bandė stabdyti ES ir Kubos sutarties ratifikavimo procesą? Jei taip, ar nemanytumėte, kad finansinė parama tokiu atveju yra trakuotina kaip politinė korupcija, kada už politinę paslaugą (bandymą blokuoti ES geopolitiškai reikšmingą sutartį, kuria Kubos orientaciją bandoma pakreipti Vakarų, o ne Rusijos erdvės, kryptimi) yra gaunami pinigai iš suinteresuotų šalių?“, - klausiama valdančiosios koalicijos frakcijų seniūnų kreipimesi.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(47 žmonės įvertino)
4.0426

Top naujienos

Ilgąjį savaitgalį planavo praleisti Egipte, bet tokio akibrokšto nesitikėjo: sumokėjo daug, o išskristi nebepavyks (18)

Suplanuotos „Delfi“ skaitytojo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – „Delfi“) atostogos...

COVID-19 susirgusio dvimečio mama skundžiasi Kėdainių ligonine: vaikas kaip daržovė, o jie mus meta lauk

Kėdainių ligoninėje – neramios dienos. Viešumon iškilo istorija, kuri parodo apnuogintą...

Darbą Norvegijoje iškeitė į lietuvišką kaimą: čia atgaivintas tėčio pomėgis virto auksine verslo idėja (7)

Kol vieni skuba ieškoti laimės dideliuose miestuose, iš jų pabėgę Karolina ir Justinas Gruzdai...

Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu suglumino ekspertus: priminė, ką darė pats prezidentas (272)

Prezidento Gitano Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu daugeliui kelia papildomų klausimų....

Aplaidžios klaidos, dėl kurių galite netekti savo namų: ekspertai ragina čia netaupyti

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali...

Po niūros JT ataskaitos – rūsti mokslininko prognozė: artėja nelaimė, bet galėsime tik staugti iš nevilties (90)

Šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) koncentracija praeitais metais pasiekė naują...

Narkevičių nugalėjęs jauniausias Lietuvos meras: kai kuriuos jo žingsnius vertinčiau pakankamai neigiamai (149)

Trakų ir Kelmės rajonų gyventojai sekmadienį išsirinko naujus merus. Trakų rajono meru...

Tėvams įsipyko tvarka darželiuose: sprendimas dėl švenčių mums nelogiškas (13)

Kodėl į teatrą ar žaidimų kambarį eiti galima, o į vaikų darželį – ne? Toks klausimas kilo...