„Aš galvoju panašiai kaip prezidentas, kad knyga grožinė. Ta prasme, galima palyginti kai kuriuos dalykus su tam tikra pasaka. Aš neginu šiuo atveju prezidento, neginu šiuo atveju nieko. Aš tiesiog sakau, kad yra daug svarbesnių dalykų, kurie yra aktualūs šiandien. Ir ta situacija, kuri buvo susijusi su pedofilijos skandalu – akivaizdu, kad nutekinta informacija buvusiam Seimo nariui, kuriam yra pateikti įtarimai. Tas bandoma slėpti. Dabar tie patys, kurie bando paslėpti, kas nutekino informaciją Bartoševičiui, bando kaltinti prezidentą.

Tiesiog ieško naujos progos pakeisti visuomenės susidomėjimo kryptį“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė „valstiečių“ lyderis.

„Paprasčiausiai valdantieji bando keisti dienotvarkę, bando kuo skubiau pakeisti temą, kad kuo mažiau žalos būtų iš to pedofilijos skandalo“, – akcentavo jis.

Be to, R. Karbauskio nuomone, knygoje atskleidžiamos istorijos detalės nepadarė didelės žalos ir tėra „smulkmenos“, todėl ginčas, anot „valstiečio“, yra politologinis.

„Kartais man yra juokinga, kai yra pradedama (...) šnekėti apie smulkmenas, kurios, mano nuomone, valstybei jokios žalos nepadarė“, – aiškino jis.

„Ginčas yra daugiau toks politologinis, politinis“, – pridūrė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad žurnalistų Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygoje „Pranešėjas ir Prezidentas“ atskleidžiamas VSD vykdytas galimai neteisėtas duomenų rinkimas apie privačius asmenis prezidento rinkimų kampanijos metu, taip pat nemažai dėmesio skiriama G. Nausėdos rinkiminei kampanijai bei prezidentavimo laikotarpiui.

NSGK narys Raimundas Lopata sako, kad pavasario sesijoje reikėtų sudaryti parlamentinio tyrimo komisija, kuri toliau aiškintųsi istorijos dėl VSD rinktų duomenų apie privačius asmenis detales.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis teigia, kad knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“ pateikta nauja informacija kelia susirūpinimą VSD integralumu.

Visgi, Seimo opozicija kol kas tyrimo komisijos iniciatyvą vertina kritiškai.

VSD vadovybė griežtai atmeta viešai reiškiamus būgštavimus, esą žvalgyba rinko informaciją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)