aA
Aršus valdžios kritikas, vienas įtariamųjų riaušių prie Seimo byloje Antanas Kandrotas – Celofanas naudojosi prabangiu automobiliu su Maltos ordino diplomatiniais numeriais. Vairuojant šį „Jaguar“ praėjusią savaitę A. Kandrotą sostinėje sulaikė policijos pareigūnai, dėl diplomatinių numerių naudojimo vyksta tyrimas. Interviu „Delfi“ davęs A. Kandrotas nesutiko atskleisti, kaip jam pavyko gauti šį automobilį, tačiau minėjo, kad viskas teisėta, o numeriai nėra suklastoti. Maltos ordino ambasados Lietuvoje atstovas visą šią istoriją pavadino mistika, sakė, kad Celofanas nėra susijęs nei su ordinu, nei su jo vykdoma labdaringa veikla.

Diplomatiniai Celofano numeriai užminė daug mįslių

Nuolatinis ir aktyvus protesto akcijų dalyvis, virtualioje erdvėje raginantis žmones sukilti ir žeriantis kaltinimus valdžiai. Tuo pačiu – pragmatiškai mąstantis, už finansinius nusikaltimus nuteistas ir tebeteisiamas, daug kalbantis, tačiau nenorintis atskleisti to, kas jam nėra naudinga. Taip galima apibūdinti Kauno rajono Kulautuvos miestelio gyventoją A. Kandrotą, save vadinantį Celofonu.

Dabar A. Kandrotas atsidūrė po padidinamuoju teisėsaugos stiklu. Jis vienas įtariamųjų rugpjūčio 10 dieną prie Seimo vykusių riaušių byloje, dėl incidento Kauno „Akropolyje“, kai be kaukės ir galimybių paso bandė patekti į vidų policija pradėjo administracinių nusižengimų teiseną. Policijos pareigūnai taip pat aiškinasi, ar teisėtai jis naudojosi prabangiu „Jaguar“ automobiliu su diplomatiniais numeriais, kurie, teisėsaugos žiniomis, priklauso Maltos ordinui.

Tai didelė mįslė ir šios, labdaringa veikla visame pasaulyje garsėjančios organizacijos atstovams. Maltos ordino ambasada Lietuvoje pripažino sulaukusi policijos skambučių, tačiau niekas nesuvokiama, kaip šis asmuo galėjo gauti diplomatinius numerius.

Antanas Kandrotas Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis" konfliktuoja su apsaugos darbuotoju
Antanas Kandrotas Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis" konfliktuoja su apsaugos darbuotoju
© DELFI / Nerijus Povilaitis

Piktinosi sprendimu areštuoti vaikams skirtus pinigus

Rugsėjo 16 dieną viešojoje erdvėje pasklidus informacijai, esą A. Kandroto namuose policija daro dar vieną kratą ir paimami jo vaikų išlaikymui skirti pinigai, Celofanas portalui „Delfi“ sutiko duoti interviu ir išdėstyti savo poziciją. Jis kalbėjo ir apie daug spėlionių sukėlusį automobilį su Maltos ordino diplomatiniais numeriais.

„Krata buvo atlikta gerokai anksčiau“, – patikslino A. Kandrotas bei minėjo sulaukęs policijos pareigūnų vizito, kurie įteikė prokuroro nutarimą, jog rugsėjo 8 dieną įvykusio sulaikymo metu pas jį rasti grynieji pinigai yra areštuojami.

Pasak A. Kandroto, tų pinigų, 475 eurų kilmę galima pagrįsti. Šios lėšos gautos už išmokas vaikams, kurias moka valstybė.

„Staiga ateina nutarimas, kad tie pinigai, kurie net ne mano, o skirti vaiko edukacijai, pagalbai, kuri būtina, yra tiesiog sulaikomi. Tai pakankamai didelė suma, visa šeima gali pravalgyti savaitę už tuos pinigus. Kažkodėl prokuratūra nusprendė tuos pinigus atimti“, – portalui „Delfi“ sakė A. Kandrotas bei žadėjo kartu su advokatais prokurorų nutarimą areštuoti pinigus skųsti teismui.

Kandroto-Celofano paslaptis: prabangus „Jaguar“ su Maltos ordino diplomatiniais numeriais
© DELFI / Josvydas Elinskas

Kalti apsaugos darbuotojai, nes leido įeiti be kaukės ?

Celofanas pateikė ir savo poziciją dėl policijos pareigūnų pradėtos administracinių nusižengimų teisenos, kai jis be galimybių paso ir kaukės bandė patekti į Kauno „Akropolį“. A. Kandrotas vidun įleistas nebuvo, akinius, kuriuos jis ėjo atsiimti prekybos centre veikiančioje optikos prekių parduotuvėje į lauką atnešė ir jam perdavė darbuotojos, tačiau pro pareigūnų akis nepraslydo faktas, kad prekybos centro viduje A. Kandrotas buvo ir su apsaugos darbuotojais konfliktavo be apsauginės veido kaukės.

Komentuodamas šią situaciją, Celofanas pateikė savo vertinimą. Jo manymu, čia susidurta su reikalavimų nelogiškumu ir prieštaringumu.

„Patalpose, virš 1500 kvadratinių metrų, kaukės yra rekomenduojamos. Ten nėra išskirta, turintiems galimybių pasus, ar neturintiems. Nes be galimybių paso apskritai į patalpą patekti nėra galimybės, aš į ją neturėčiau būti įleistas. Gaunasi taip, kad tos taisyklės formaliai aš nepažeidžiau, nes kaukės yra rekomenduojamos.

Aišku, pagrindinė klaida, kad apsaugos darbuotojai mane „paprovokavo“. Nes techniškai jie turėtų stovėti ne patalpos viduje, bet lauke. Nes patekus į vidų man paaiškinama, kad toliau eiti negaliu, bet papuolu į kažkokį tinklą ir esu padaromas pažeidėju“, – sakė A. Kandrotas bei tikino, jog tokiu būdu žingsnį per slenkstį žengę žmonės gali tapti potencialiais pažeidėjais.

Antanas Kandrotas Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis" konfliktuoja su apsaugos darbuotoju
Antanas Kandrotas Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis" konfliktuoja su apsaugos darbuotoju
© DELFI / Nerijus Povilaitis

Pasirodymą „Akropolyje“ vadina ne provokacija, o tik „atsitiktinumu“

Celofanas minėjo, kad Vyriausybės nutarime yra parašyta, kad negalima aptarnauti ir teikti paslaugų galimybių paso neturintiems asmenims.

„Bet į tualetą tai negaliu nueiti, tai kažkur lauke daryti? Kodėl man apribota galimybė nueiti į tualetą, nes viešųjų tualetų Kaune nelabai rasite“, – kalbėjo A. Kandrotas ir aiškino, kad yra daugybė vienas su kitu prasilenkiančių nutarimų bei teisės aktų.

Jis prisiminė iš policijos pareigūnų išgirdęs patikinimą, kad įstatymas yra aukščiau už vyriausybės nutarimą bei stebėjosi, kad apsaugos darbuotojai vadovaujasi žemesniu teisės aktu.

A. Kandrotas sakė, kad iš policijos sulaukęs administracinio nusižengimo protokolo su advokatu jį neabejotinai skųs.

„Pabandysime praeiti visas teismų instancijas, nes aš jaučiuosi teisus – nutarimas prieštarauja nutarimui“, – tikino Celofanas.

Paklausus, ar vizitas į Kauno „Akropolį“ pasiimti akinių jau pačią pirmąją griežtesnių ribojimų įsigaliojimo dieną galėtų būti laikomas savotiška provokacija, noru išbandyti kaip veikia taisyklės bei įstatymai ir galbūt rasti tam tikras spragas, A. Kandrotas atsakė užuominomis.

„Tai sutapimas. Dabar pas mus daug sutapimų, žinokit, man irgi toks sutapimas papuolė“, – tikino Kauno rajone gyvenantis Celofanas.

Antanas Kandrotas Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis" konfliktuoja su apsaugos darbuotoju
Antanas Kandrotas Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis" konfliktuoja su apsaugos darbuotoju
© DELFI / Nerijus Povilaitis

Sąsajų su katalikų riterių ordinu atskleisti nenori, užsimena apie staigmeną

Policijoje A. Kandroto atžvilgiu šiuo metu atliekamas dar vienas tyrimas. Aiškinamasi, ar jis teisėtai vairavo automobilį, kurį vienas policijos vadovų apibūdino kaip „dekoruotą į diplomatinius panašiais numeriais“.

Vairuojant šį automobilį praėjusią savaitę sostinėje buvo sulaikytas Celofanas, vėliau jam pareikšti įtarimai riaušių prie Seimo byloje. Tąkart kalbėta, jog vienas sulaikytųjų, tikriausiai A. Kandrotas, prisistatė diplomatu.

„Delfi“ žiniomis policija jau išsiaiškino, kad minėti diplomatiniai numeriai priklauso Maltos ordinui. Tai tarptautinė labdaros organizacija, turinti ambasadas, diplomatinius darbuotojus, tarptautinės jurisdikcijos statusą. Lietuvoje veikianti ir diplomatinę atstovybę turinti organizacija oficialiai vadinasi Suverenus karinis hospitaljerų šv. Jono, Jeruzalės, Rodo ir Maltos ordinas.

Ką turi bendro A. Kandrotas su šia, Kryžiaus žygius į Artimuosius rytus menančia organizacija, kodėl jis vairavo raudonos spalvos Maltos ordino diplomatiniais numeriais pažymėtą „Jaguar“?

„Aš kol kas susilaikysiu nuo atsakymo ir visų šių komentarų, kas susiję. Norėčiau, kad nebūtų naudojamas terminas „mano automobilis“, gal patikslinti terminą reikėtų „mano naudojamas automobilis“, nes jis nėra mano“, – portalui „Delfi“ sakė A. Kandrotas.

Nenorėdamas atskleisti daugiau detalių apie diplomatinį statusą liudijančių tarptautinio Maltos ordino valstybinių numerių kilmę, Celofanas tik sakė, kad teisėsaugos tegul ir toliau aiškinasi aplinkybes.

Antanas Kandrotas Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis" konfliktuoja su apsaugos darbuotoju
Antanas Kandrotas Kauno prekybos ir pramogų centre „Akropolis" konfliktuoja su apsaugos darbuotoju
© DELFI / Nerijus Povilaitis

Tikina, jog diplomatiniai numeriai nėra suklastoti

Panašu, kad Celofanas nori išlaikyti intrigą iki tyrimo pabaigos, o jo rezultatus, kurie neabejotinai bus paviešinti, siekia prilyginti staigmenai.

„Manau, daug kam bus nuostaba“, – šiuo metu policijoje atliekamą tyrimo pabaigą prognozavo A. Kandrotas.

Skandalingai pagarsėjęs Kauno rajono gyventojas stebėjosi, kad teisėsauga jį gali laikyti „visišku idiotu“, galinčiu sau leisti po Lietuvą važinėti su suklastotais valstybiniais automobilio numeriais, pačiam būnant teisėsaugos dėmesio centre.

„Na, prokurorui pasiūlyčiau „išjungti durnių“, kaip liaudis sako ir įjungti sveiką protą. Tada mažiau bus problemų. Ir dėl paties sulaikymo, pasakiau ir teisėjui, kai prašė skirti kardomąją priemonę, kad nereikėjo daryti viso to šou ir suėmimo. Man galėjo paskambinti telefonu ir būčiau atvykęs“, – samprotavo A. Kandrotas – Celofanas.

Maltos ordinas
Maltos ordinas
© Organizatorių nuotr.

Maltos ordino ambasada šią istoriją vadina mistika

A. Kandrotui neatskleidžiant, nei kas jį sieja su Maltos ordinu, nei kokiu pagrindu jis vairavo šios organizacijos diplomatiniais numeriais pažymėtą „Jaguar“, nemažai klausimų kyla ir Vilniuje veikiančiai Maltos ordino ambasadai.

„Mums tai mistika, neįtikėtinas dalykas. Visi mūsų naudojami diplomatiniai automobiliai – su žaliais numeriais. O tokių, kurie būtų su raudonais, mes neturime. Šis žmogus (A. Kandrotas – red.) mums visiškai nėra žinomas, prie jokių maltiečių darbų nėra prisidėjęs“, – portalui „Delfi“ sakė Maltos ordino ambasados Lietuvoje humanitarinių projektų ir komunikacijos vadovas Arvydas Bružas.

Jis minėjo, kad sulaukus policijos pareigūnų skambučių bei paaiškinimo, kad skandalingai pagarsėjęs Celofanas, kuris įtariamas ne tik finansiniais nusikaltimais bet ir riaušių prie Seimo byloje naudojasi diplomatiniais numeriais, buvo kreiptasi į Maltos ordino ambasadas kaimyninėse šalyse.

„Iš jų gavome atsakymą, kad tokio žmogaus niekas nežino, o visi specialiais numeriais pažymėti automobiliai yra diplomatinių atstovybių žinioje“, – stebėjosi A. Bružas.

Jis užsiminė, jog egzistuoja apsišaukusių ordinų, kurie registruojasi kitose šalyse panašiu vardu. Tačiau tikimybė, kad panašiu pavadinimu užsiregistravusi organizacija kokioje nors šalyje galėtų gauti diplomatinį statusą bei atitinkamus numerius – itin maža.

Jeigu tikėti A. Kandrotu, kad automobiliu jis naudojosi teisėtai, o jo valstybiniai numeriai nėra suklastoti, gali būti, jog šis „Jaguar“ atkeliavo iš kokios nors Europos šalies ir gali priklausyti jei ne tiesiogiai ambasadai, tai kokiai nors su ja susijusiai organizacijai. Aišku viena, tikrąją tiesą žino tik pats Celofanas, kuriam, dėl jam vienam žinomų aplinkybių šiuo klausimu dabar neparanku apie tai kalbėti.

Visą interviu su A. Kandrotu, kuriame jis pasakoja apie riaušių prie Seimo bylos aplinkybes, kitus įtariamuosius ir ryšius su jais, gyvenimą namų arešto sąlygomis bei laukiančias staigmenas žiūrėkite šiame vaizdo reportaže.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(204 žmonės įvertino)
3.1127

Top naujienos

Vieninteliai be pergalių Eurolygoje: dviženklę persvarą išbarstęs „Žalgiris“ lieka tuščiomis (534)

Po Eurolygos 5-ojo turo „Žalgiris“ liks vienintele komanda, kuri dar nejuto pergalės skonio:...

Agnė Pačekajė | D+

Sunku patikėti, kad ši istorija turi laimingą pabaigą: Raimondos mama nudūrė tėtį – ir tai buvo tik siaubo pradžia (2)

Septynmetei ant kojų nukrenta mamos nužudytas tėtis Tai tik siaubo pradžia. Tačiau net tokia...

Varžovų lyderio „triukus“ aptarinėjęs Zdovcas Blaževičiaus kortą atsideda ateičiai (9)

Kauno „Žalgiris“ (0/5) nebesustingo kaip prieš savaitę Pirėjuje – kai Jure Zdovcas savo...

Delta atmainą lygina su vėjaraupiais: daugelis mūsų susidursime su kovidu artimiausiu metu (511)

Delta atmaina plinta taip pat greitai kaip vėjaraupiai, o galbūt net dar sparčiau. Daugelis...

Po audringų orų – malonūs pokyčiai savaitgalį

Galingas Atlanto ciklonas į Lietuvą penktadienį gins itin vėjuotus orus.

Iki raudonumo aikštėje „užviręs“ Lekavičius: tas epizodas išmušė mane iš vėžių (1)

Lukas Lekavičius retai su kuo veliasi į diskusijas ir paprastai išimties nedaro nė teisėjams....

Per visą Lietuvą jau slenka galinga audra: kai kur žaibuoja, dalyje rajonų – kruša  įspėja dėl nakties, papildyta 22.47 (129)

Penktadienio naktį Lietuvoje numatomas stiprus vėjas, įspėja tarnybos. Jau kai kuriose Lietuvos...

Medininkuose apgyvendinta migrantė turi vienintelį prašymą: aš tiesiog noriu apkabinti savo mamą, bet jie man neleidžia (146)

„Aš tiesiog noriu apkabinti savo mamą, bet jie man neleidžia“, – susisiekusi su Delfi sakė...

Revoliucija Europoje? NBA pradėjo derybas su FIBA dėl pozicijų Senajame žemyne (18)

NBA pradėjo pirmuosius darbus, jog netolimoje ateityje Senajame žemyne turėtų savo klubinių...

Graikijoje Lietuvos prašymu suimtas Radkevičius – Ukrainos karo su separatistais dalyvis (113)

Graikijoje sulaikytas Sausio 13-osios byloje nuteistas Ukrainos pilietis Aleksandras Radkevičius...