„Šalinant Nacionalinio stadiono konstrukcijas rangovai susidūrė su triukšmo problema – siekiant atitikti higienos normas ir nekelti didelio diskomforto aplinkinių rajonų gyventojams, bendrovė turėjo sumažinti darbų tempą.

Stadionas yra palyginti triukšmingoje teritorijoje, apsuptas gatvių. Bendras triukšmo lygis siekia apie 55-62 decibelų. Nors buvo numatyta dirbti su 10 hidraulinių kaltų, dirbdami daugiau nei 3 kaltais rangovai viršytų higienos normas (iki 65 decibelų) ir apsunkintų „Akropolio“ darbą, sutrikdytų kitų aplinkinių darbą ir poilsį. Dėl triukšmo taršos nuspręsta dirbti tik su trimis kaltais, todėl griovimo darbai užtruko“, – rašoma pranešime.

Skelbiama, kad šiuo metu konvenciniais būdais ir 3 kaltais neviršydami higienos normų rangovai ardo dešimtą pamatų ašį iš 56 esamų.

„Siekiant užbaigti sklypo tvarkymo darbus per šiuos metus ir paruošti statybvietę jau kitąmet numatytoms statyboms, turime paspartinti stadiono griovimo procesą.

Sprogmenų panaudojimas leis darbus paspartinti, sukeliant mažiau nepatogumų gyventojams. Sprogdinimai sukels momentinį triukšmą, tačiau bendras triukšmas, priklausantis nuo visą dieną vykstančių darbų, nedidės“, – rašoma pranešime.

Pirmasis bandomasis sprogdinimas numatytas ateinantį pirmadienį – rugpjūčio 29 dieną. Jo metu numatyti 4 sprogdinimai. Remiantis gautais rezultatais, vėliau bus sudarytas ir tikslus likusių sprogdinimų grafikas.

Numatyta, kad sprogdinimo darbai išsidėstys per 6 savaites. Šiems darbams savaitėje bus numatyta viena darbo diena, per ją statybvietėje įvyks 5 sprogimai kas pusantros valandos.

„Sprogimų garsas ties sklypo riba gali siekti iki 120 decibelų, tačiau bus labai trumpas – truks apie 4 sekundes. Aplinkinių mikrorajonų gyventojai darbų metu gali girdėti į griaustinį panašų garsą. Konstrukcijų pamatai bus atkasti, tad sprogimai nesukels vibracijų. Jokių papildomų nepatogumų gyventojai nepajus.

Dėl sprogdinimo darbų bus informuotas bendrasis pagalbos numeris ir policija. Pastaroji skirs nuo 1 iki 3 policijos ekipažų pajėgas drausmei ir saugumui statybvietės prieigose užtikrinti. Statybvietėje papildomai budės ir policijai talkins UAB „Detonas“ specialistai bei stadiono apsaugą užtikrinantys darbuotojai“, – teigia savivaldybė.

Pranešime taip pat rašoma, kad sprogmenų panaudojimas ardant sunkias konstrukcijas nėra nauja praktika – Vilniaus mieste tokie darbai yra atlikti keletą kartų: netoli Seimo, dabartinėje biurų centro „Vilniaus vartai“ teritorijoje, tokiu būdu nugriautas buvusio Skaičiavimo centro pastatas. Taip pat, vykdant Vilniaus gatvėje esančio pastato, kuriame šiuo metu įsikūręs „Verslo centras 2000“, rekonstrukciją, panaudojus sprogmenis sutrupinti pamatai pastato viduje. Taip nugriautas ir vandens bokštas Vilniaus nuotekų valykloje. Didžiausias tokių būdu demontuotas objektas Lietuvoje – Panemunės tiltas Kaune.

„Konstrukcijų griovimo darbų kaina nesikeičia – sieks 297 tūkst. eurų, neįskaitant PVM. Darbai įskaičiuoti į Daugiafunkcio komplekso projekto kainą, tad išlaidas jiems padengs Daugiafunkcio komplekso projekto bendrovė UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“. Griovimo darbų pabaiga numatyta dar šiais metais“, – rašoma pranešime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)