„Ką tik baigėsi komisijos posėdis, nusprendėme perskaičiuoti (balsus - BNS)“, - BNS pirmadienį pranešė šios apygardos komisijos pirmininkė Laura Dudulienė.

Pasak jos, balsus bus stengiamasi perskaičiuoti šią savaitę.

„Rašysime apylinkėms, kviesimės komisijų narius, derinsimės su pirmininkais, kada kas gali, kad kuo skubiau perskaičiuoti, nes po savaitės antras turas“, - teigė L.Dudulienė.

Balsų perskaičiavimo paprašė konkurentei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovei Danutai Narbut nusileidęs Antikorupcinės Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicijos atstovas televizijos prodiuseris Kristupas Krivickas.

„Labai džiaugiuosi, kad toks sprendimas buvo priimtas ir patenkintas mano prašymas perskaičiuoti balsus, kadangi mane skiriančių skaičius labai mažas, apygarda didelė, todėl galėjo būti žmogiškasis faktorius nuovargio ar streso rinkiminės nakties. Kadangi labai svarbu tiksliai žinoti rinkėjų sprendimą, komisija geranoriškai tą sprendimą priėmė“, - BNS pirmadienį sakė K.Krivickas.

D.Narbut surinko 12,94 proc. rinkėjų balsų, o K.Krivickas - 12,69 proc. L.Dudulienės teigimu, balsų skirtumas - 43 balsai.

„Pagal įstatymą, jeigu balsų skirtumas tarp pirmos ir antros vietos mažesnis negu 50 balsų, jie perskaičiuojami. Šiuo atveju yra trečioji vieta - likimas už brūkšnio, yra tikrai lemiama, ar kautis antrame ture, ar nesikauti, tai esminis dalykas. Jeigu būtų kokia ketvirta ar penkta vieta, balsai greičiausiai būtų priimamas kitas sprendimas“, - BNS teigė L.Dudulienė.

Justiniškių rinkimų apygardoje per pirmą turą didžiausio žmonių pasitikėjimo sulaukęs P.Saudargas gavo 23,85 proc. rinkėjų balsų.

Antikorupcinės koalicijos sąrašą rinkimuose vedęs N.Puteikis su maždaug 25 proc. balsų pirmauja uostamiesčio Danės apygardoje, antrajame ture jis susitiks su Liberalų sąjūdžio atstovu Simonu Gentvilu (apie 22 proc.). Daugiau koalicijos kandidatų į antrą turą, kuris vyks spalio 23-ąją, nepateko.