„Valdančiojoje daugumoje šiandien ne tik lėkštės dužo, bet ir langai, ir baldai pro langus buvo mėtomi, ir šaldytuvai, kiti panašūs dalykai, kurie gali privesti prie įvairiausių įdomių politinių procesų, matant kaip santykiai klostosi viduje“, – antradienį Seime žurnalistams teigė Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Tai, kad balsavimas parodė dar didesnes įtampas valdančiųjų gretose, tvirtino ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Pirmiausia atsiranda Seime vis daugiau žmonių, kurie statutą paskaito, tai didelis pliusas. O antra, tai dabar nebe lėkštės dūžta, o priėjome prie puodų daužymo ir virtuvinių baldų mėtymų pro langą. Kuo toliau, tuo įdomiau“, – sakė S. Skvernelis.

Antradienį iš Seimo plenarinių posėdžių buvo išbrauktas pirmasis 2024 m. valstybės biudžeto svarstymas.

Už tokį opozicinės Darbo partijos frakcijos siūlymą balsavo 63, prieš – 53, susilaikė 6 parlamentarai.

Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis pateikęs siūlymą tikino, kad Seimo BFK išvada dėl biudžeto neatitiko parlamento statute keliamų reikalavimų. Tuo tarpu BFK pirmininkas Mindaugas Lingė aiškino, kad tokios komiteto išvados yra įprasta praktika, o siūlymai biudžetui yra nepagrįsti finansiniais šaltiniais.

Siūlymas išbraukti biudžeto svarstymą iš antradienio darbotvarkės buvo priimtas opozicijos frakcijų atstovų ir dviejų „laisviečių”, Ievos Pakarklytės ir Tomo Vytauto Raskevičiaus dėka. Jeigu minėti du parlamentarai būtų balsavę prieš arba susilaikę, tuomet dėl siūlymo būtų reikėję perbalsuoti.

„Laisviečiai“ situacijos nedramatizuoja: tai nieko nesako apie koalicijos tvarumą

Porai Laisvės frakcijos narių parėmus „darbiečių“ siūlymą išbraukti iš antradienio Seimo darbotvarkės kitų metų biudžeto projektą, „laisviečių“ seniūnas Vytautas Mitalas teigia nesureikšminantis šios situacijos. Pasak jo, balsavimo nereiktų sieti ir su įtampomis valdančiosios koalicijos gretose.

„Nieko nematau, kas čia labai dramatiško atsitiko. Jei šiek tiek pasikoreguos biudžeto svarstymo grafikas, dėl to niekas nesugrius“, – antradienį Seime žurnalistams sakė V. Mitalas.

„Tai nieko nesako apie koalicijos tvarumą“, – pridūrė jis.

T. V. Raskevičius: reikia laikytis Seimo statuto, kad paramos biudžetui būtų galima rasti ir opozicijoje

Tuo metu „darbiečių“ pasiūlymą palaikęs Tomas Vytautas Raskevičius nurodo, kad rėmėsi Seimo statutu. Anot politiko, prieš svarstant šį projektą, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) turėjo pateikti kitų komitetų siūlymų vertinimus – tačiau to nepadarė.

„Aš balsavau naudodamasis statuto normomis. Statutas labai aiškiai sako, kad Biudžeto ir finansų komitetas pateikia savo nuomonę dėl Seimo komitetų pateiktų siūlymų biudžetui. Ir vakar koalicijos seniūnų pasitarime ši problema buvo įvardinta, kad opozicija tokį klausimą kelia. Buvo sprendimas ieškoti konstruktyvių sprendimų“, – savo poziciją dėstė T. V. Raskevičius.

„Matome, šiandien į salę atėjus tas klausimas nebuvo išspręstas. Tai manau, kad reikia biudžetą svarstant laikytis statuto ir atitikti jo reikalavimus – kad sutarimo dėl biudžeto būtų galima ieškoti ne tik valdančiojoje daugumoje, bet ir su opozicinėmis frakcijomis“, – pabrėžė jis.

Politikas taip pat neigė, esą šis balsavimas signalizuoja apie įtampas koalicijoje.

„Laisvės partija yra valdančiosios koalicijos dalis, laikomės koalicijos sutarties, remiame Vyriausybę ir jai pirmininkaujančią Ingrida Šimonytę“, – pridūrė jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją