aA
Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje šeštadienį iškilmingai įšventintas naujasis Panevėžio vyskupas ordinaras Lionginas Virbalas.
Įšventintas naujasis Panevėžio vyskupas
© J.Markevičiaus nuotr.

Konsekracijos iškilmėms vadovavęs Vilniaus arkivyskupas emeritas kardinolas Audrys Juozas Bačkis meldė, kad naujasis vyskupas būtų nepriekaištingas savo tikinčiųjų kaimenės ganytojas, šventas kunigas ir nuolankus vadovas.

"Visa Bažnyčia Lietuvoje, o ypatingai Panevėžio vyskupija, šiandien su džiaugsmu pasitinka ir sveikina savo naująjį ganytoją, kurį Viešpats paskyrė mokyti, šventinti ir valdyti savąją tautą. Vyskupas Lionginas sugrįžta į gimtuosius namus, praturtėjęs patirtimi, įgyta tarnaujant Bažnyčios jam patikėtose vietose tėvynėje ir Romoje. Priimkite jį atvira širdimi, melskitės ir padėkite jam atlikti savąsias pareigas", - sakė savo homilijoje kardinolas A. J. Bačkis.

Kardinolas įteikė L. Virbalui vyskupo tarnystės ženklus - žiedą, mitrą ir ganytojo lazdą pastoralą.

Panevėžio vyskupo konsekracijos iškilmėse dalyvavo Šventojo Sosto atstovas Lietuvoje Luidžis Bonacis (Luigi Bonazzi), Lietuvos vyskupai, tarp jų - Panevėžio vyskupai emeritai Jonas Kauneckas ir Juozas Preikšas, Panevėžio vyskupijos kunigai ir gausiai susirinkę tikintieji, kitų religinių konfesijų atstovai.

Popiežius Pranciškus birželio 6 dieną priėmė Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko atsistatydinimą iš šios vyskupijos ordinaro pareigų ir naujuoju Panevėžio vyskupu ordinaru paskyrė tėvą jėzuitą L. Virbalą, pastaraisiais metais dirbusį Popiežiškosios Rusų kolegijos Romoje rektoriumi.

52 metų L. Virbalas yra penktasis Panevėžio vyskupas ordinaras, skaičiuojant nuo Kazimiero Paltaroko (1926-1957), ir penktasis naujai paskirtas Lietuvos vyskupas nuo 2010 m. Su naujai įšventintuoju vyskupu Lietuvoje šiuo metu yra penkiolika katalikų vyskupų.

L. Virbalas gimė 1961 m. liepos 6 d. Biržuose katalikiškoje šeimoje. 1979 m. baigęs Biržų 2-ąją vidurinę mokyklą (dabar - Biržų "Aušros" vidurinė mokykla), dvejus metus studijavo Vilniaus inžineriniame statybos institute (dabar Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

1981-1983 m. atliko karinę tarnybą sovietinėje armijoje. 1983 m. stojo į Tarpdiecezinę Kauno kunigų seminariją, bet dėl sovietinės valdžios trukdymo seminarijos vadovybė jo negalėjo priimti. Daugiau kaip dvejus metus dirbo zakristijonu Linkmenyse (Ignalinos r.) ir studijavo filosofiją bei teologiją pogrindinėje kunigų seminarijoje.

1986 m. buvo priimtas į Kunigų seminariją, o 1989 m. įstojo į Jėzaus Draugiją. 1991 m. gegužės 30 d. buvo įšventintas kunigu ir išvyko Romą studijuoti dvasingumo teologiją Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje. Studijas baigė 1994 m. teologijos licenciato laipsniu, dirbo jėzuitų naujokų vadovo padėjėju Austrijoje.

1995-1997 m. buvo Kauno jėzuitų namų vyresnysis ir šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčios rektorius, dėstė Kauno kunigų seminarijoje. 1997 m. išvyko į Salamanką (Ispanija), kur atliko baigiamąją jėzuitų ugdymo programą. 2003 m. davė galutinius įžadus Jėzaus Draugijoje.

1998-2005 ir 2008-2010 m. buvo Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčios rektorius, 1998-2005 m. Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje dėstė dvasingumo teologiją. 2005-2008 m. dirbo Lietuvos vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus padėjėju. Buvo "Bažnyčios žinių" redakcinės komisijos, Vilniaus arkivyskupijos kunigų tarybos ir Visuotinės Lietuvių enciklopedijos mokslinės redakcinės tarybos narys. Nuo 2010 m. - Popiežiškosios Rusų kolegijos Romoje rektorius.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atskleidė įžūlią schemą: už neva dingstančius siuntinius reikalaudavo tūkstančių eurų (6)

Siunti menkaverčius siuntinius, o po to tvirtini, kad adresatai jų negavo ir reikalauji...

Šios savaitės orai: po šilumos pliūpsnio ruoškitės permainoms (7)

Pirmadienį Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Lietaus tikimybė bus minimali. Tankesni...

Žmonių partija ar „dešinysis trolibanas“: trys atsinaujinusių konservatorių sėkmės ir nesėkmės (618)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija teisingai daro, kad plečia...

Tiesa, kurios neparodė serialas „Narcos“: žiūrovams buvo meluojama apie tai, kas iš tikrųjų įvyko

„ Netflix “ rodomas serialas „Narcos“ („Narkotikų prekeiviai“) su Kolumbijos istorija...

Adomaitis – ant balto žirgo: dabar iš sirgalių jau girdėjau atsiprašymus (147)

Dar prieš mėnesį nepalankius šūksnius ir raginimus atsistatydinti iš vyriausiojo Vilniaus...

Pakako tik vieno skambučio Putinui, ir Rusijos televizija pakeitė savo pasakojimą (108)

Buvęs Italijos premjeras Matteo Renzi savo vadovavimo vyriausybei pabaigoje beviltiškai kovojo...

Pradėjęs lankyti darželį, Danielius susirgo pavojinga infekcija: dabar berniukas nejuda, nemato ir nekalba (160)

„Kaip ir kiekvienai jaunai šeimai, taip ir mūsų, kūdikio laukimas buvo neapsakomas džiaugsmas,...

Netaiklus Westermanno metimas padovanojo „Rytui“ Karaliaus Mindaugo taurę (1100)

Leo Westermannas paskutinėmis rungtynių sekundėmis meistriškai išprovokavo pražangą mesdamas...