aA
Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje šeštadienį iškilmingai įšventintas naujasis Panevėžio vyskupas ordinaras Lionginas Virbalas.
Įšventintas naujasis Panevėžio vyskupas
Įšventintas naujasis Panevėžio vyskupas
© J.Markevičiaus nuotr.

Konsekracijos iškilmėms vadovavęs Vilniaus arkivyskupas emeritas kardinolas Audrys Juozas Bačkis meldė, kad naujasis vyskupas būtų nepriekaištingas savo tikinčiųjų kaimenės ganytojas, šventas kunigas ir nuolankus vadovas.

"Visa Bažnyčia Lietuvoje, o ypatingai Panevėžio vyskupija, šiandien su džiaugsmu pasitinka ir sveikina savo naująjį ganytoją, kurį Viešpats paskyrė mokyti, šventinti ir valdyti savąją tautą. Vyskupas Lionginas sugrįžta į gimtuosius namus, praturtėjęs patirtimi, įgyta tarnaujant Bažnyčios jam patikėtose vietose tėvynėje ir Romoje. Priimkite jį atvira širdimi, melskitės ir padėkite jam atlikti savąsias pareigas", - sakė savo homilijoje kardinolas A. J. Bačkis.

Kardinolas įteikė L. Virbalui vyskupo tarnystės ženklus - žiedą, mitrą ir ganytojo lazdą pastoralą.

Panevėžio vyskupo konsekracijos iškilmėse dalyvavo Šventojo Sosto atstovas Lietuvoje Luidžis Bonacis (Luigi Bonazzi), Lietuvos vyskupai, tarp jų - Panevėžio vyskupai emeritai Jonas Kauneckas ir Juozas Preikšas, Panevėžio vyskupijos kunigai ir gausiai susirinkę tikintieji, kitų religinių konfesijų atstovai.

Popiežius Pranciškus birželio 6 dieną priėmė Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko atsistatydinimą iš šios vyskupijos ordinaro pareigų ir naujuoju Panevėžio vyskupu ordinaru paskyrė tėvą jėzuitą L. Virbalą, pastaraisiais metais dirbusį Popiežiškosios Rusų kolegijos Romoje rektoriumi.

52 metų L. Virbalas yra penktasis Panevėžio vyskupas ordinaras, skaičiuojant nuo Kazimiero Paltaroko (1926-1957), ir penktasis naujai paskirtas Lietuvos vyskupas nuo 2010 m. Su naujai įšventintuoju vyskupu Lietuvoje šiuo metu yra penkiolika katalikų vyskupų.

L. Virbalas gimė 1961 m. liepos 6 d. Biržuose katalikiškoje šeimoje. 1979 m. baigęs Biržų 2-ąją vidurinę mokyklą (dabar - Biržų "Aušros" vidurinė mokykla), dvejus metus studijavo Vilniaus inžineriniame statybos institute (dabar Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

1981-1983 m. atliko karinę tarnybą sovietinėje armijoje. 1983 m. stojo į Tarpdiecezinę Kauno kunigų seminariją, bet dėl sovietinės valdžios trukdymo seminarijos vadovybė jo negalėjo priimti. Daugiau kaip dvejus metus dirbo zakristijonu Linkmenyse (Ignalinos r.) ir studijavo filosofiją bei teologiją pogrindinėje kunigų seminarijoje.

1986 m. buvo priimtas į Kunigų seminariją, o 1989 m. įstojo į Jėzaus Draugiją. 1991 m. gegužės 30 d. buvo įšventintas kunigu ir išvyko Romą studijuoti dvasingumo teologiją Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje. Studijas baigė 1994 m. teologijos licenciato laipsniu, dirbo jėzuitų naujokų vadovo padėjėju Austrijoje.

1995-1997 m. buvo Kauno jėzuitų namų vyresnysis ir šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčios rektorius, dėstė Kauno kunigų seminarijoje. 1997 m. išvyko į Salamanką (Ispanija), kur atliko baigiamąją jėzuitų ugdymo programą. 2003 m. davė galutinius įžadus Jėzaus Draugijoje.

1998-2005 ir 2008-2010 m. buvo Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčios rektorius, 1998-2005 m. Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje dėstė dvasingumo teologiją. 2005-2008 m. dirbo Lietuvos vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus padėjėju. Buvo "Bažnyčios žinių" redakcinės komisijos, Vilniaus arkivyskupijos kunigų tarybos ir Visuotinės Lietuvių enciklopedijos mokslinės redakcinės tarybos narys. Nuo 2010 m. - Popiežiškosios Rusų kolegijos Romoje rektorius.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Profesorius Mažeikis: Ukrainoje laukia lemiamas mūšis, nuo kurio baigties priklausys labai daug (2)

Ukraina neslepia kaupianti pajėgas ir besiruošianti išlaisvinti Rusijos okupuotą Chersono miestą....

Verslas PliusAurimas Perednis, laida „Iš esmės“

Naujas valdžios planas – griežtesnė automobilių kontrolė ir techninė apžiūra: nusitaikė į senesnius nei 17-os metų automobilius (1)

Kovodama su oro tarša miestuose valdžia nusitaikė į senesnius nei 17-os metų automobilius....

Už grotų pragarą patyręs kalinys: jau nieko nebijau, dabar – arba peilį įsmeigs, arba – nunuodys (3)

Tuo metu, kai Pravieniškių pataisos namuose siautėjo į „Pravieniškių mafiją“ susibūrę...

Lietuvoje savaitgalį lepins įspūdinga kaitra: tik vienoje šalies dalyje iškris trumpas lietus, galima perkūnija

Šeštadienio dieną virš Lietuvos ir toliau bus įsitvirtinęs aukšto atmosferos slėgio laukas.

Kremliaus propaganda skelbia rusams džiugią žinią: kariauti Ukrainoje padės 100 tūkst. Šiaurės Korėjos karių (26)

Prieš kelias dienas nuskambėjo žinia, jog Šiaurės Korėjos diktatorius nusprendė padėti...

Delfi PliusKristina Pocytė

Lietuvą šiurpinusi nusikaltėlių šeima: už grotų pasiųsti vyrai veikė šaltakraujiškai

„Nusikaltėlių šeimoje neliko vyrų“, – tokia antraštė „Delfi“ portale pasirodė dar...

Delfi PliusNatalia Drozdiak, Alex Wickham, Volodymyr Verbyany

Rusijai – nemalonios užuominos dėl lemiamo posūkio kare

Sprogimai Rusijos karinių oro pajėgų bazėje Kryme, per kuriuos, kaip teigia Ukraina, sunaikinti...

Karas Ukrainoje. Reikšmingi pokyčiai kare: Rusijai dabar teks ginti „nepasiekiamą“ teritoriją žiniasklaida: ataką Kryme surengė Ukrainos specialiosios pajėgos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareikalavo, kad Rusijos pajėgos nedelsiant paliktų...