„Iki šiol įmonės ir valstybės institucijos naudojosi įstatymo išimtimi ir nepagrįstai reikalaudavo įslaptinti pirkimo dokumentus, todėl siūlau tokias išimtis panaikinti“,– sako projektą įregistravęs Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis.

Jo teigimu, viešumas padidins skaidrumą, atvirumą, visuomenės pasitikėjimą, sumažins klaidų tikimybę ir mažins korupcijos galimybę.

„Viešieji pirkimai tam ir yra viešieji, kad būtų galima su jais laisvai susipažinti. Viešumas didina skaidrumą, atvirumą, visuomenės pasitikėjimą ir mažina klaidų tikimybę. Slapti susitarimai gali būti tarp privačių įmonių, tačiau valstybės sektoriui keliami daug aukštesni reikalavimai. Sutartys turi būti prieinamos visuomenei, kad neliktų galimybės nepagrįstoms interpretacijoms, dėl ko kenčia valstybės institucijų ir jų vadovų reputacija“,– sako Seimo narys Kęstutis Masiulis.

Pasak jo, pasinaudojant Viešųjų pirkimų įstatymo išimtimi, buvo įslaptinta Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo darbų atlikimo sutartis, kurios vertė siekia per 89 mln. eurų.

Viešųjų pirkimų įstatymas yra vienas iš didžiausių valstybės teisės aktų, sudarytas iš beveik 100 straipsnių.

Dabar galiojantis įstatymas leidžia viešai neskelbti kai kurių su pirkimu susijusių sutarties sąlygų, jeigu tai trukdo tiekėjų komerciniams interesams.