aA
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad siūlydami vengti dialogo su Baltarusija opoziciniai konservatoriai atstovauja Rusijai.
Linas Linkevičius
© DELFI / Domantas Pipas

Taip jis reagavo į konservatorių pareikštą nerimą, kad Lietuva gali keisti poziciją ir nebeblokuoti Europos Sąjungos (ES) sutarties su Baltarusija dėl bendradarbiavimo.

„Vietoje to, kad kas savaitę klaustų apie pozicijos pasikeitimą, jie galėtų susirūpinti, kad nėra normalaus dialogo su Baltarusija. Kokie gali būti pokyčiai tos šalies veiksmuose, jeigu mes iš viso nesikalbame?“, – BNS ketvirtadienį telefonu iš Niujorko sakė L. Linkevičius.

„Dar labiau stebina tai, kad jie nenori dialogo tarp ES ir Baltarusijos. Tai čia tikrai atitinka vienos šalies (Rusijos) interesus, bet aš nežinau, ar jie sąmoningai, ar nesąmoningai tos šalies interesus gina“, – teigė jis.

Iki šiol Vilnius vetuodavo ES ir Minsko santykių pagrindų susitarimą.

Konservatoriai sako, kad jiems kelia nerimą atsinaujinantis politinis dialogas tarp Lietuvos ir Baltarusijos bei trečiadienį Niujorke įvykęs šių šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas.

Konservatoriai teigia, kad Lietuvos galimybė blokuoti šį susitarimą yra priemonė užtikrinti Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Partija pareiškė, kad L. Linkevičius nesiima aktyvių priemonių siekiant vieningos Baltijos šalių ir visos ES pozicijos dėl Astravo atominėje elektrinėje pagamintos elektros neįleidimo į bendrijos rinką.

Lietuvos diplomatijos atmetė šią kritiką: „Mūsų požiūris į elektrinę nesikeičia“.

„Tačiau mes matome platesnio aspekto dialogą su ta šalimi. Svarbu, kad ji išlaikytų savo suverenitetą, nes ji dabar patiria didelius išbandymus, taip pat mums svarbios žmogaus teisės, politinių partijų veikla Baltarusijoje“, – tvirtino L. Linkevičius.

„Nesikalbėjimas su ta šalimi neizoliuos Baltarusijos, o izoliuos mūsų galimybes ją paveikti“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, ES šalys ir Baltarusija šiuo metu tariasi, kaip atrodytų susitarimas dėl santykių pagrindų, o Lietuva siekia į dokumentą įtraukti nuostatas dėl demokratijos ir branduolinės saugos.

„(Pritarsime sutarčiai), jeigu bus atspindėtos nuostatos, kokių mes reikalaujame, bet jeigu to nenutiks, be abejo, mes nepritarsime. Tas visiems žinoma“, – teigė L. Linkevičius.

Konservatoriai ketvirtadienį pranešė, kad šaukia neeilinį Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdį dėl L. Linkevičiaus susitikimo su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi.

Dialogas su Baltarusija atnaujinamas liepą prezidentu tapus Gitanui Nausėdai. Ankstesnė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė buvo sustabdžiusi dialogą su Minsku, jos sprendimu nesusitikdavo ne tik šalių vadovai, bet ir užsienio reikalų ministrai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(32 žmonės įvertino)
4.2812

Top naujienos

Kaip iš tiesų reikia didinti pensijas: jos turi augti sparčiau nei atlyginimai (94)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų...

Nausėda – už dialogą su Baltarusija, bet įvardijo ir raudonas linijas papildyta 15:59 val. (11)

Prezidentas Gitanas Nausėda pasisako už dialogą su Baltarusija, tačiau įvardijo ir raudonas...

Darbdavys pareiškė, kad irgi susiduria su psichologiniu smurtu: ateina, prašo pakelti algą (48)

Nuo psichologinio smurto darbo aplinkoje nukentėjusiems asmenims reikia informacijos apie pagalbą ir...

Unikauskas: aš jau niekuo nebesistebiu

Žymus gydytojas Alvydas Unikauskas patikino, kad tikrai į politiką ir į verslą jis neketina sukti.

Ypač griežta kardomoji priemonė Venckienei: su apykoje nuo namų negalės nutolti toliau nei 500 m Venckienė šypsojosi, bet buvo nekalbi; papildyta (721)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti...

Lukašenkos sūnui – dar vienas aukštas postas (60)

Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sūnus Viktoras buvo išrinktas šios šalies...

Vėl šaiposi iš kovos su alkoholiu: reklamos stendai pigesnio alkoholio siūlo bėgti į Lenkiją

Reklaminiuose stenduose Vilniuje – naujos reklamos, kuriose pašiepiami su alkoholio prieinamumo...

Byra Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima (19)

Žinomo diplomato ir Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima šiuo metu išgyvena ne patį ramiausią...

Auksu puošti Šiaulių „princo“ Baranio namai mena ištaigingas mafijos puotas ir žiaurius įvykius: pasižvalgykite po 780 kv.m pilį! (12)

Buvo laikai, kai Lietuvoje karaliavo kriminalinės gaujos. Kaunas priklausė Daktarams, Panevėžys...