Visgi vienas iš opozicijai priklausančių Seimo socialdemokratų lyderių Gintautas Paluckas nepasiduoda. Politikas sako, kad žadėtas interpeliacijų smagratis vėl suktis pradės pavasarį. Ir, tikina politikas, nebus pamiršti tiek interpeliacijos metu jau kvosti, tiek šiuo procesu tik gąsdinti ministrai.

„Visos batalijos iš esmės keliasi į kovo mėnesį. Per tą laiką visi ruošis: Vyriausybė, duok Dieve, ruošis taip pat. Ministrų kabinetas ruoš savo įstatymo projektus, o opozicija – savo“, – Eltai sakė G. Paluckas.

„Iki Kūčių liko pora savaičių. Vien dėl procedūrinių dalykų būtų sunku kalbėti apie interpeliaciją, nes pagal Seimo statutą yra paliekama teisė apie dvi savaites ministrams pasiruošti ir pateikti atsakymus raštu. Kitaip tariant, per likusį laiką nėra prasmės organizuoti kažkokių batalijų. Galų gale visuomenės dėmesys visiems šiems reikalams taip pat nuslopo. Visi ruošiasi Kalėdoms“, – aiškino G. Paluckas.

Tačiau atėjus pavasariui, tęsė socialdemokratas, opozicijos nusiteikimas neįtikusiems ministrams daryti interpeliacijas vėl ims skleistis.

„Aš turiu tokį negerą įtarimą, kad bus ir daugiau priežasčių interpeliacijoms. Matant, kaip Vyriausybė dažnai vangiai arba lėtai reaguoja į kylančias problemas“, – sakė socialdemokratas.

O interpeliacijos klausimų galimai sulauksiančių ministrų asortimentas, G. Palucko manymu, yra platus. Politiko teigimu, į juodąjį sąrašą patenka ir jau interpeliacijos procedūrą praėję Vyriausybės nariai.

„Nuo kabliuko nebus paleidžiamas ir energetikos ministras, kuris po interpeliacijos turi 6 mėnesių apsaugą. Bet laikas labai greitai eina ir aš, tiesą pasakius, turiu klausimų dėl jo darbo. Manau, kad turėsime reikalų ir su tais ministrais, kurie interpeliacijas jau patyrė. Pavyzdžiui, žemės ūkio asociacijos nerimsta dėl žemės ūkio ministro“, – teigė politikas.

Opozicijos inicijuota interpeliacija pastarajai ministerijai vadovaujančiam Kęstučiui Navickui žlugo vasarą.

„Įstatymas numato, kad ministras po interpeliacijos yra saugus 6 mėnesius. Bet jei jis nesitaiso, jei jo veiklos kokybė nekinta, jeigu jo kuruojamas sektorius geriau nėra reguliuojamas... Tai ką? Žinoma, kad jis tada gali lipti ir antrą kartą į tribūną. Tam nematau jokios problemos“, – teigė G. Paluckas.

Žinoma, opozicijos taikinyje ir tie ministrai, kurie dar neturėjo progos patirti interpeliacijos. Pirmoje eilėje, panašu, rikiuojasi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Sako, kad iniciatyvai dėl nepasitikėjimo Vyriausybe reikia gerai pasiruošti

Galiausiai tik opozicijos pamosavimų vėzdu liko kalbos apie nepasitikėjimo procedūrų visa Vyriausybe organizavimą. Kaip leidžia suprasti G. Paluckas, to nereikėtų siekti beatodairiškai.

„Jei kalbėtume kariniais terminais, interpeliacijos ministrams yra kaip haubicos, o nepasitikėjimas Vyriausybe... Tam reikia rimtai pasiruošti. Ir balsus skaičiuoti, kad tai nebūtų komiškas žingsnis. Tai tarsi sparnuotoji hipergarsinė raketa. Tokie dalykai tikrai turi sukristi į pavasario sesijos darbotvarkę. Niekas nežais ir neimprovizuos. Ne tik Vyriausybė, bet ir opozicija turi svarbių darbų pasiūlymų“, – sakė politikas.

Ir visgi, G. Palucko teigimu, faktas, kad dešiniųjų Vyriausybė džiaugiasi dar viena praėjusia Seimo sesija be Vyriausybės sudėties pasikeitimų. Tačiau, samprotauja politikas, vargu ar tokiais pačiais jausmais gyvena visi Lietuvos piliečiai.

„Nežinau, ar visuomenė laimi, kad nei vienas ministras nėra atstatydintas. Tai nėra didelis laimėjimas. Vyriausybei taip – ji ištvėrė opozicijos ir visuomenės spaudimą. Ir dabar, kaip premjerė mėgsta sakyti, kitus išsirinksite per rinkimus, jei nepatinka šie. Trūksta supratimo ir atjautos“, – empatijos stoką iš valdančiųjų jausdamas apibendrino socialdemokratas.

Parlamento opozicija dabartinės Vyriausybės ministrams jau inicijavo keturias interpeliacijas – užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, energetikos ministrui Dainiui Kreiviui, sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui ir žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Visi šie procesai baigėsi valdančiųjų naudai – atsakymams į klausimus buvo pritarta, tad ministrai tęsia darbą postuose iki šiol.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)