Homoseksualumas, zoofilija ir nekrofilija Lietuvos teisės aktuose neatsidurs vienoje gretoje, o už tokio pobūdžio seksualinės traukos propagavimą bei jo finansavimą žmonės nebus baudžiami bauda, areštu, viešaisiais darbais ar kalėjimu iki vienerių metų. Taip ketvirtadienį nusprendė Seimas, atmesdamas „tvarkiečių“ frakcijos nario Petro Gražulio registruotas atitinkamas teisės aktų pataisas, o parlamentarai gūžčiojo pečiais ir atvirai klausinėjo, kokiame amžiuje P. Gražulis gyvena bei kokia buvo Mėnulio fazė, kai jis registravo teisės aktų pakeitimus.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Be paties P. Gražulio, už jo siūlomas Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas balsavo tik 25 parlamentarai, 12 Seimo narių buvo prieš ir 16 politikų susilaikė. Kadangi balsavusiųjų prieš ir susilaikiusiųjų skaičius viršija teisės aktų pataisas parėmusiųjų gretas, tai laikoma, jog P. Gražulio siūlymams nepritarta, juos nuspręsta grąžinti tobulinti.

Jei homoseksualumas liga, kompensuokime vaistus?

Pristatydamas savo siūlomas įstatymų pataisas ir kiek vėliau atsakinėdamas į kolegų klausimus „tvarkietis“ ne kartą pabrėžė, kad homoseksualumą, zoofiliją bei nekrofiliją jis laiko liga, kuri gali būti išgydoma. P. Gražulio nuomone, tūkstančiai žmonių sėkmingai pakeitė savo seksualinę orientaciją iš homoseksualios į heteroseksualią, kitaip tariant – išgijo, „sugrįžo į normalų gyvenimą“.

„Aš manau, kad tai, be abejonės, yra liga. Užjaučiu tuos žmones, bet nė vienas mes savo liga nesididžiuojame, o stengiamės gydytis. Pasirodo, šitą ligą bandoma propaguoti: tos seksualinių mažumų organizacijos bando įrodyti, kad tai nėra liga, kad tai nėra nukrypimas“, - iš tribūnos šūkavo politikas.

„Tūkstančiai žmonių, kurie pakeitė savo orientaciją ir sugrįžo į normalų gyvenimą, paneigė visus tuos teiginius. Pasirodo, galima pagyti, galima grįžti į normalų gyvenimą“, - pridūrė parlamentaras.

Reaguodamas į tai, P. Gražulio frakcijos kolega Andrius Mazuronis ironiškai pasiūlė įtraukti homoseksualumą į ligų sąrašą, kurioms gydyti skiriami vaistai yra 100 proc. kompensuojami iš valstybės biudžeto, o tiems, kas nesutinka gydytis, taikyti priverstinį gydymą.

Nepritarimo P. Gražulis susilaukė ir iš „darbiečio“ Kęstučio Daukšio, strėlės jam skrido ir iš socialdemokratų bei konservatorių-krikdemų gretų, nors pastarosios frakcijos atstovai ir K. Daukšys piktinosi ne tiek dėl P. Gražulio siūlymų esmės, kiek dėl klausimo pateikimo formos.

„Kodėl jūs taip įsiskaudinęs“, - nesuprato Darbo partijos frakcijos narys K. Daukšys, pabrėžęs, kad gal šį klausimą svarstyti ir būtų galima, tik ne tokia forma.

Jam pritarė konservatorius-krikdemas Kazimieras Uoka, o liberalas Audrius Endzinas ragino atidėti į šalį toleranciją ir stabdyti P. Gražulio tiradą apie tai, kad homoseksualai, alkoholikai ir narkomanai yra tik nelaimingi žmonės, kuriuos reikia užjausti.

Mėnulio fazės ir įstatymai

P. Gražuliui pristatinėjant teisės aktų pakeitimų siūlymus kai kurie parlamentarai kraupo ir raudo tegalėdami paklausti, kokia buvo Mėnulio fazė, kai kolega registravo įstatymų pataisas, o „prisikėlietis“ Rokas Žilinskas susidomėjo, kuriame amžiuje “tvarkietis“ gyvena.

„Tikrai nesitikėjau iš šitos garbios tribūnos išgirsti tokių dalykų“, - siaubo neslėpė R. Žilinskas.

Socialdemokratė Birutė Vėsaitė savo klausimą pradėjo kreipiniu „gerbiamas Petrai“, tačiau vėliau pasitaisė ir jau kreipėsi „mielas Petrai“. „Labai stebina tie jūsų pasiūlymai, ypatingai, kai vakar buvo pateikti žmogaus padėties situacijos vertinimas Lietuvoje“, - kalbėjo politikė.

„Mano klausimas toksai – kokia buvo Mėnulio fazė, kai registravote šitų įstatymo pataisas?“, - nepritarimo neslėpė B. Vėsaite, o P. Gražulis pareiškė, jog Mėnulio fazės bei socdemų vertybės jam yra nepriimtinos.

Konservatorius-krikdemas Kęstutis Masiulis taip pat neslėpė pasibjaurėjimo „tvarkiečio“ retorika, tačiau pabrėžė galįs rasti argumentų paremti teiktas teisės aktų pataisas. „Man praėjo noras palaikyti, aš dabar balsuosiu prieš“, - sakė politikas.

DELFI primena, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai priklausantis politikas už homoseksualizmo, zoofilijos ir nekrofilijos viešą propagavimą bei jo finansavimą siūlė bausti 1-5 tūkst. Lt bauda, areštu, viešaisiais darbais arba kalėjimu iki vienerių metų.

„Tas, kas sistemingai viešai ragino tenkinti lytinę aistrą zoofilijos, nekrofilijos ar homoseksualizmo būdu, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų“, - rašoma parlamentaro siūlytose pataisose.

Klausiamas, kodėl sulygino homoseksualizmą, zoofiliją bei nekrofiliją, „tvarkietis“ sakė, kad jam tai atrodąs lygiai toks pat „nukrypimas“ nuo normos. Pasak P. Gražulio, jo parengtos teisės aktų pataisos yra nukreiptos prieš siekius organizuoti viešas homoseksualų ir lesbiečių eitynes.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (70)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (127)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (58)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (142)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Aistrą žadinantys produktai: sunku patikėti, bet (tinkamai vartojami) veikia net česnakai (1)

Aistr os, lytinio potraukio nusilpimas dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių gali ištikti tiek...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (35)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Kiek algos prašo merginos ir kiek – vaikinai: skirtumai didžiuliai (5)

Siekdamos karjeros jaunosios Lietuvos kartos merginos ir moterys nusiteikusios uždirbti mažiau negu...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (499)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

„Premier“ lygoje – įvarčių gausa ir favoritų pergalės Aguero pasižymėjo „tobulu hattricku“

Anglijos „Premier“ lygoje šeštadienį sužaisti aštuoni 24-ojo turo susitikimai, o pergales...

Šeši mokslininkai pasisakė, ką galvoja apie maisto papildus ir kurie iš jų geriausi (1)

Maisto papildai yra didžiulis ir pelningas verslas. Tačiau priešingai nei vaistų gamintojai,...