aA
Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė patikino, kad ir ji asmeniškai, ir visa jos komanda yra pasirengusi padėti išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai.

„Jaučiu didžiulę žmogišką pareigą padėti, ir visa mano komanda yra pasirengusi padėti, nes tai yra pareiga mūsų valstybei, tai yra mano, kaip nueinančios prezidentės, pareiga. Todėl esame atviri, geranoriški ir pasirengę visada būti atrama“, - sakė D. Grybauskaitė po susitikimo su G. Nausėda.

Prezidentė teigė per susitikimą aptarusi, kokie klausimai, iššūkiai ir užduotys lauks jau įžengus į savo oficialiąsias pareigas.

„Labai malonu, kad tokio darbinio susitikimo galėjome iš karto susitikti po visų įtampų. Tikrai radome labai daug bendro supratimo apie valstybę, apie tai ką ir kaip reikės daryti, labai tikiuosi, kad toks didžiulis žmonių pasitikėjimas, koks buvo parodytas šitam prezidentui, bus pateisintas. Tai yra ir pasitikėjimas, bet ir didžiulė atsakomybė“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasidžiaugė konstruktyvumu

Išrinktasis prezidentas pasidžiaugė konstruktyvumu, kuris vyravo pokalbyje.

„Gerbiama prezidentė tikrai perdavė savo situacijos matymą, informaciją apie darbus, kurie laukia netrukus. Pasikeitėme nuomonėmis įvairiais aktualiais klausimais. Matau begalinį norą – vardan tos, Lietuvos, padaryti perdavimo procesą kiek galima sklandesnį, remiantis tarpusavio supratimu, pagarba“, – sakė G. Nausėda.

Jis sakė, kad jam belieka pasidžiaugti, kad tokia dvasia vyravo jų pokalbyje, ir padėkoti už išreikštą palaikymą Lietuvos žmonėms.

„Tai, kas buvo paminėta ir gerbiamos prezidentės, man yra nepaprastai svarbu, ypač pradedant eiti savo pareigas. O tai, kaip jūs žinote, atsitiks jau netrukus“, – sakė G. Nausėda.

Pasakę savo pareiškimus G. Nausėda ir D. Grybauskaitė į žurnalistų klausimus neatsakinėjo.

Nausėda yra kalbėjęs apie skirtumus

Savo rinkimų kampanijoje rėmęsis kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus parama, G. Nausėda yra sakęs, kad jis yra kitoks žmogus nei prezidentė D. Grybauskaitė

Pagal savo asmenybės savybes, aš esu kitoks žmogus nei prezidentė D. Grybauskaitė“, – pabrėžė G.Nausėda, sakydamas savo pergalės kalbą sekmadienio vakarą.

LRT studijoje rengiamų debatų metu G. Nausėda yra sakęs, kad, tapęs prezidentu, jis daugiau konsultuotųsi ir su partijomis, ir atvertų Prezidentūrą žmonėms bei skatintų regionų politiką.

„Prezidentas turi būti arčiau partijų, konsultuotis su partijomis, taikyti įvairius tų konsultacijų formatus ir žinoma būti artimesnis nevyriausybinėms organizacijoms (...) ir regionų taryba, kuri būtų tikrai didelis postūmis regionų politikos aktyvinimo prasme“, – Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuojamų debatų metu sakė G. Nausėda, kurį citavo ELTA.

Kalbėdamas apie užsienio politiką, jis minėjo,kad „mums reikėtų pasiekti daugiau rezultato dvišalių santykių formate“.

„Mums reikėtų stipriau ir aktyviau reikštis naujų rinkų paieškos prasme, kad Prezidentas, valdžia kartu su verslu imtųsi atverti naujas rinkas Lietuvai. Todėl mums reikalingas aktyvesnis diplomatinis atstovavimas tose srityse arba tuose regionuose, kuriuose to atstovavimo šiuo metu nėra ir dažnai dėl biudžetinių apribojimų“, – sakė G. Nausėda.

Šalies vadovė sekmadienį telefonu pasveikino G. Nausėdą su pergale, ir palinkėjo stiprybės ir sėkmės pateisinant į jį sudėtus Lietuvos žmonių lūkesčius.

Balsuodama antrajame ture D. Grybauskaitė sakė, kad Lietuvos žmonėms pasisekė, nes antrame ture – tie žmonės, kurie – verti ten būti.

„Manau, kad mums visiems Lietuvoje pasisekė, kad antrame ture dalyvauja tikrai kandidatai, kurie yra verti būti antrame ture. Žmonės galės tikrai pasirinkti, kas labiausiai patinka ir prie širdies“, – sakė D. Grybauskaitė.
Paklausta apie lūkesčius savo įpėdiniui, šalies vadovė teigė, kad vis Lietuvos žmonės tikisi stabilumo, taikos, gerovės.

„Ir visus tuos dalykus, kaip didžiulę atsakomybę, turės perimti naujas Prezidentas“, – sakė D. Grybauskaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(59 žmonės įvertino)
4.0508

Top naujienos

Jaunos profsąjungos atstovas: mitas, kad darbuotojų išnaudojimas dingo

Darbuotojų išnaudojimas niekur nedingo ir nedings, sako Gegužės 1-osios profesinės sąjungos...

Mokslų daktarė įvertino pomidorus: juos valgant būtina laikytis vienos svarbios taisyklės (128)

Pomidorai karaliauja lietuvių šiltnamiuose. Tačiau, ar žinojote, kad pomidorų gimtinė yra Andai...

Kardiologas turi patarimų kovojantiems su aukštu kraujospūdžiu: kai kuriuos produktus turite pamiršti (77)

Jeigu iš savo maisto raciono išbrauktume kelis produktus, o savo kasdienį gyvenimą praturtintume...

Kleiza užstoja „be keturių mėnesių NBA čempioną“ Joną: ne Gasolis lėmė Toronto triumfą laida „Iš viršaus“ (32)

Jonas Valančiūnas savo karjerą Toronto „Raptors“ gretose baigė pergale Ouklande prieš...

Karolina Meschino persidažė ir nusikirpo plaukus: gatvėje nebeatpažįsta nei gerbėjai, nei draugai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino jau seniai iš aplinkinių išsiskiria ryškiu...

Jakilaitis papasakojo, kas vyksta išjungus kameras: vienu metu prieš mane buvo pradėtas karas (201)

Laidų cikle „Profesija visam gyvenimui“ keliamas klausimas, ar žurnalisto profesija gali būti...

Orai: paskutinė proga pasidžiaugti šiluma – ateina permainos (6)

Antradienį Lietuvą pasiekė anticiklonas, atslinkęs iš pietvakarių. Po gaivesnio laikotarpio jis...

Gėdingas PAR nuosmukis: po 100 metų pirmavusi aukso gavyboje užleido vietą savo konkurentei

Sunkumų drebinama Pietų Afrikos aukso pramonė patyrė dar vieną pažeminimą, užleisdama savo,...

Skaudžią vyro netektį išgyvenusi Celine Dion atsitiesė ir turi patarimą visiems, kas patyrė panašų skausmą (9)

1981 m. Celine Dion susipažino su savo būsimu vyru. Tada jai buvo 12 m. 38 m. prodiuseris...