aA
Liberalas Eugenijus Gentvilas, apibendrindamas šios savaitės parlamento darbą, sako besigailintis, kad praėjusiais metais visgi tik kalbėjo, bet neinicijavo pirmalaikių Seimo rinkimų šalyje. Politiko teigimu, koronaviruso akistatoje Seimo darbas yra neįgalus, persmelktas „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio ambicijų.
Gentvilas gailisi, kad neinicijavo pirmalaikių rinkimų: Seimas yra neįgalus
© DELFI / Andrius Ufartas

Liberalas, komentuodamas tai, kad po nesutarimų su valdančiąja dauguma, opozicija ketvirtadienį iš esmės posėdžiavo viena, teigia, jog panaši situacija, kai valdantieji atsisakė dalyvauti plenariniuose posėdžiuose, buvo beveik prieš tris dešimtmečius. Tuomet, „Žinių radijui“ kalbėjo E. Gentvilas, viskas pasibaigė pirmalaikiais rinkimais.

„Man šiek tiek primena 1992 metus, kai Atkuriamojo Seimo - Aukščiausiosios Tarybos Vytauto Landsbergio vadovaujama dauguma pasitraukė į pogrindį ir nedalyvavo posėdžiuose. Tad neišvengiamai atėjo pirmalaikiai rinkimai. Dabar situacija labai panaši, tik kad pirmalaikių rinkimų Konstitucija nebeleidžia“, – teigė E. Gentvilas.

Pasak jo, gaila kad praėjusiais metais liberalai, reaguodami į „valstiečių“ lyderių nesėkmingus bandymus iš posto išversti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, įregistravo pasiūlymą surengti pirmalaikius parlamento rinkimus, tačiau projekto taip ir nepateikė.

„Akivaizdu, kad Seimas yra tapęs nedarbingu, ir labai gaila, kad Viktorijos Čmilytės ir mano registruota iniciatyva dėl pirmalaikių Seimo rinkimų praėjusiais metais... mes jos nepateikėme, nes Seime nebūtų praėjusi. Šiandieninis Seimo darbas yra neįgalus, nerezultatyvus, visi įgaliojimai perduoti Vyriausybei, nepaisant to, kad Karbauskis dar kadencijos pradžioje pasakė, jog šiame Seime visas sprendimų galios centras bus Seime“, – kalbėjo politikas.

Kaip vieną iš svarbiausių konstruktyvaus darbo Seime kliuvinių politikas įvardino R. Karbauskio ambicijas. E. Gentvilo teigimu, po ko kilusio konflikto su Seimo pirmininku R. Karbauskis, netekęs įtakos parlamento valdyboje, tiesiog ignoruoja jos priimamus sprendimus.

„Karbauskis yra seniai pasakęs: kai Pranckietis nebėra jų partijoje, tai Seimo valdyba dabar yra opozicijos rankose. Todėl tai, ką priima Seimo valdyba, Karbauskis, turėdamas kelių balsų persvarą seniūnų sueigoje, bando torpeduoti. Jis bando įrodyti, kad gali pakeisti valdybos sprendimus“, – samprotavo E. Gentvilas.

„Jei bus ir toliau torpeduojamas valdybos darbas dėl to, kad ji Karbauskiui nepatinka, – tai rezultatyvaus Seimo darbo nebus“, – apibendrino liberalas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
4.4667

Top naujienos

Iš Cichanouskajos biuro – kritika Seimo planams: nereikia bausti Lietuvai lojalių Baltarusijos piliečių

Siūlomos pataisos dėl ribojimų sukuria didelių sunkumų įstatymus gerbiantiems ir Lietuvai...

Karas Ukrainoje. Maskvoje pasirodė mįslingi užrašai prognozuoja, kad Rusija pakeis atakų taktiką

Rusijos kariai gali pakeisti raketų smūgių į Ukrainą taktiką, sutelkiant dėmesį į...

Siunčia signalus Vakarams: jei Putinas būtų suimtas, gąsdina pasauliniu karu (3)

Ketvirtadienį rusai apšaudė Berislavą Chersono srityje, vėl pataikė į gyvenamąjį namą ir...

Ekspertai – apie siūlomą NT mokestį: didžiąją dalį suneš vilniečiai, o turtingieji mokės mažiau nei dabar (11)

Finansų ministerijai siūlant naują nekilnojamojo turto (NT) mokestį, ekspertai negali kritikos...

Pasiruoškite ypatingam reginiui virš Lietuvos: šiąnakt dangų nutvieks Šiaurės pašvaistė pašvaistę užfiksavo ir praėjusią naktį

Šiaurės pašvaistė mūsų regione – didelė retenybė. Šiaurės pašvaistės dažniausiai...

The Economist

Kaip Irako karas nustekeno JAV kariuomenę: kol amerikiečiai kovojo su sukilėliais, Kinija naudojosi proga sustiprėti (1)

Irako karas prasidėjo 2003 metų kovo 21 dieną naktinį Bagdado dangų nušvietus valdomoms...

Zina iš Palangos: išsaugojau babulės velykinio kastinio receptą – skanesnio už jį nesu ragavusi + 2 žemaičių kulinarinio paveldo receptai

Artėjant didžiosioms pavasario šventėms Zina Bružienė iš Palangos, tinklaraščio „Zinos...

Tiesioginė transliacija / Delfi tema. Kas laukia Lietuvoje gyvenančių Rusijos ir Baltarusijos piliečių?

Antradienį Seimas per svarstymą balsų daugumą pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma...

Teismas atmetė vaistinių skundą dėl milijoninių baudų: teks susimokėti

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas ( LVAT ) išnagrinėjo uždarosios akcinės bendrovės...

Rusijoje – dar vienas didelis gaisras (2)

Netoli Rusijos Jekaterinburgo miesto dega dar viena gamykla. Skelbiama, kad užsiliepsnojo mokslo ir...