„Gavus trijų Seimo narių pasirašytą pareiškimą, kuriame prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų skiepijant tam tikrus asmenis vakcina nuo viruso COVID-19, prokuratūra informuoja, kad išnagrinėti jį ir patikrinti jame nurodytus skiepijimo atvejus bus pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybai“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Pareiškimą prokuratūrai šeštadienį pateikė valdančiosios konservatorių partijos parlamentarai Andrius Vyšniauskas, Jurgita Sejonienė ir Paulė Kuzmickienė.

Anot prokuratūros, sprendimas dėl ikiteisminio tyrimo bus priimtas išnagrinėjus pareiškimą.

Generalinės prokuratūros teigimu, dėl šių atvejų taip pat bus kreipiamasi ir į Sveikatos apsaugos ministeriją.

„Reaguojant į visuomenės viešai išsakomą nepasitenkinimą minimais atvejais, taip pat nedelsiant bus kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašant atlikti sisteminę nustatytų ar įtartinų atvejų patikrą drausminės ar tarnybinės atsakomybės taikymo aspektu bei šių patikrinimą medžiagą pateikti prokuratūrai“, – pažymėjo prokuratūra.

Prokuratūra taip pat primena, kad Lietuvoje veikia Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuris numato galimybę asmeniui saugiu būdu pranešti apie jam žinomus įstatymų pažeidimus.

Daugiau informacijos apie pranešėjo statuso suteikimą, konfidencialumo užtikrinimo ir kitas garantijas, pranešimo pateikimo būdus bei kitą aktualią informaciją galima rasti prokuratūros interneto svetainėje, o kilus papildomiems klausimams – pasitarti paskambinus pranešėjų konsultavimo linija.

Šeštadienį portalas 15min.lt pranešė, kad Šilalės GMP stotyje vakcina nuo COVID-19 pasiskiepijo ir šią stotį valdančios įmonės vadovas R. Ūselis bei trys pačioje įmonėje nedirbantys jo artimieji. Įmonės vakcinų sąraše taip pat buvo įrašyta ir daugiau administracijos darbuotojų, o ne medikų pavardžių.

Pats verslininkas portalui aiškino nematantis šiame sprendime nieko blogo ir teigė visuomet taip pasirūpinantis vakcina. Kalbėdamas apie savo giminaičius, R. Ūselis teigė ruošiantis juos, jei prireiktų savanoriauti.

„O ką – mes ne medikai „Ambulansas“? Mes užsisakėme, mums buvo skirta ir nuvažiavome, paskiepijome. Darbuotojai, savanoriai, nes pusę mūsų brigadų guli nuo koronos susirgę“, – aiškino jis.

Po pranešimo žiniasklaidoje Sveikatos apsaugos ministerija pranešė pradėjusi tyrimą dėl šio atvejo bei anksčiau šią savaitę BNS skelbtos istorijos apie tai, kad Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje paskiepyti buvo su įstaiga sutarties neturintys dėstytojai.

Prezidentas Gitanas Nausėda bandymus gauti vakcinas be eilės pavadino „gėdingais sovietinio elgesio reliktais“ ir pareikalavo greitų bei ryžtingų sprendimų dėl vakcinavimo tvarką pažeidusių asmenų atsakomybės.

Specialiųjų tyrimų tarnyba šeštadienį vakare pranešė nusprendusi atlikti COVID-19 vakcinų organizavimo antikorupcinį vertinimą.

Apie tai, kad skiepai kartais yra skiriami ne tiesioginį kontaktą su koronavirusu sergančiais pacientais turintiems ir prioritetinėse grupėse esantiems medikams pranešama nuo gruodžio pabaigos, kai Lietuva sulaukė pirmosios vakcinos siuntos ir pradėjo skiepijimą.

Šeštadienio Statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje jau paskiepyta apie 22,5 tūkst. žmonių.