Projektas parengtas bendradarbiaujant su Signatarų klubu.

Jame numatyta, kad valstybinę rentą signataras gaus ir tuo atveju, jeigu turės pajamų už kūrybinę bei pedagoginę veiklą.

Šiuo metu renta neskiriama, jeigu signataras turi bet kokių draudžiamųjų pajamų.

„Priimant įstatymą pajamos už kūrybinę veiklą nebuvo apmokestinamos socialinio draudimo mokesčiu. Šiuo metu pasikeitus įstatyminei bazei šios pajamos yra apmokestinamos valstybinio socialinio draudimo mokesčiu. Dėl to kai kurie signatarai, parašę literatūros kūrinį, praranda teisę į signataro rentą, nors šios pajamos yra vienkartinės, o ne nuolatinės“, - savo siūlymą aiškina projekto autoriai.

Jų teigimu, priėmus jų pasiūlymą kūrybingi signatarai galės ir toliau užsiimti kūrybine, pedagogine veikla, nebijodami prarasti signataro rentos.

Anksčiau panašų projektą buvo parengęs Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas, tačiau jo neteikė parlamentui svarstyti. Pasak politiko, su signatarais buvo sutarta, kad rentų mokėjimas iš Seimo kanceliarijos bus atiduotas „Sodrai“, o kitu įstatymu leista jiems turėti draudžiamųjų pajamų iš kūrybinės ir pedagoginės veiklos. Tačiau pirmojo projekto pateikimas Seimui sustabdytas signatarų prašymu.

„Kadangi tai buvo mūsų žodinis susitarimas, aš paruošiau tą įstatymo projektą, bet signatarai pakeitė savo nuomonę (...) projektas buvo parengtas, kaip suprantu, jį pasiėmė keturi seniūnai“, - BNS sakė A.Sysas.

Priešinimąsi perduoti signatarų rentų mokėjimą „Sodrai“ parlamento vicepirmininkas vadinama nepagrįsta baime.

„Tai nėra nepagarbos ženklas, tai sisteminis požiūris į išmokų išmokėjimą, bet yra baimės, sąmokslo teorijos ir turint daug pažinčių bei žinant, kad yra pagarba tai kategorijai žmonių, taip elgiamasi. Man tai nesuprantama“, - teigė parlamentaras.

Jo žiniomis, šiuo metu valstybinė signataro renta mokama 79 signatarams ir kelioms našlėms.

Pagal dabar galiojantį įstatymą, valstybinę signataro rentą taip pat turi teisę gauti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai, 1990 metų kovo 11-14 dienomis vykdę svarbią valstybinę užduotį Maskvoje. Ji mokama tiems signatarams, kurie neturi draudžiamųjų pajamų.

Valstybinės rentos dydis yra 50 proc. Seimo nario pareiginės algos per mėnesį. Per krizę šis dydis buvo sumažintas ir dar neatstatytas.