„Manau, kad neišvengiamai pats V. Gapšys turėtų dalyvauti gyvai procese. Tai yra neįprasta ir nekasdienė situacija. Net ir pirmasis atsakymas iš (kalėjimo – ELTA) administracijos galbūt buvo iš tam tikro nežinojimo“, – LRT radijui komentavo V. Gapšio advokatas Vaidotas Sviderskis.

„Jokių kliūčių, kalbant apie apkaltos procesą, Vytautui Gapšiui dalyvauti Seime nėra. Dar būtų atskira tema apie apkaltos proceso laikiškumą, nes Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) verdikto dar neturime“, – pridūrė jis.

Su V. Sviderskio nuomone dėl parlamentaro teisės dalyvauti Seimo posėdyje apkaltos metu, sutiko ir advokatas Petras Ragauskas.

„Teisės dalyvauti ir pasisakyti negalima atimti iš Seimo nario. Tiek dalyvavimas tiesioginis, tiek per kažkokias technines priemones turėtų būti sudarytas“, – dėstė advokatas.

Savo ruožtu, Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma tikino, kad nuteistam parlamentarui Seimas sudarytų galimybes dalyvauti posėdyje apkaltos proceso metu.

„Jeigu priimsime Seimo nutarimą šiandien, į įkalinimo įstaigą išsiųsime Seimo sekretoriato darbuotoją, kuris nuveš mūsų priimtą nutartį ir tam tikrą dokumentą, kuriame bus nurodyta Seimo nario teisė dalyvauti šiame Seimo posėdyje. Manau, kad paminėsime ir tiesioginio, ir nuotolinio dalyvavimo galimybę. Būtų sudarytos abi galimybės“, – tikino J. Razma.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu V. Gapšiui Seimo nario atlyginimas nėra skaičiuojamas, lėšos parlamentinei veiklai taip pat neskiriamos.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas lapkričio 22 d. pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimdoną Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.

Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

Apeliacinio teismo sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Pastarasis netenkino nuteistųjų prašymų stabdyti bausmės vykdymą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)