„Įsivaizduok mažą, nemokantį vaikščioti šuniuką, kuriam sulėtėjęs vystymasis. Jis ilgai trunka, kol išmoksta vaikščioti, bet po kelerių ilgų metų jis ne tik vaikščioja, bet jau tuoj tuoj pradės bėgioti! Ir va čia ateina pikti dėdės ir sulaužo šuniuko kojas. Visas, keliose vietose, kad šis greitai nevaikščiotų. Tai va. Aš – tas šuniukas“, – DELFI paklaustas, kaip jaučiasi patekęs į šauktinių sąrašą, sakė 23-iejų Kostas, šiuo metu dirbantis Švedijoje.

Vaikinas patikino, kad slapstytis nuo komisijos nežada – jei reikės eiti į šauktinių kariuomenę, eis.

„Reikia tai reikia. Jei bus rimta medikų komisija, nepateksiu tarp šauktinių dėl širdies ir nugaros problemų. Jei atlaidesni, tada 9 mano gyvenimo mėnesiai bus praleisti tam, kad trečiojo pasaulinio karo metu rusai galėtų girtis, kad nušovė dar vieną treniruotą kareivį“, – šmaikštavo vaikinas.

Trečiadienį viešai buvo paskelbti šauktinių sąrašai. Į juos įtraukta 36825 jaunuolių, kurių amžius – nuo 19 iki 26 metų.

Viešai paskelbti šauktinių vardai, pavardės, gimimo metai ir gyvenamoji vieta.

Susipažinti su šauktinių sąrašais galima ČIA.

Jau galvoja, kaip išsisukti

„Mėgėjiškai žaidžiu krepšinį, bet gavau rimtą traumą, susižeidžiau kelio girnelę. Po ilgų procedūrų skausmai praėjo, bet pilna jėga vis dar negaliu sportuoti. Dabar vis tiek pradėsiu tai daryti ir varginsiu kelį, kad tik nepraeičiau medicininės apžiūros“, – planuojamu būdu, kaip išsisukti iš patekimo į šauktinių kariuomenę, dalijosi DELFI skaitytojas.

„Esu šauktinių sąraše, turiu būsto paskolą, vasaros pabaigoje turėjo įvykti vestuves, jau viskas suplanuota ir užsakyta, įsirenginėju butą, dirbu kaip arklys, ariu viršvalandžius, kad tik pinigų užtektų. Dabar pasodins ant 100 eurų ir sukis, kaip nori. Tai kaip, Jūsų manymu, turėčiau jaustis? Turbūt patys suprantate“, – piktinosi kitas skaitytojas.

„Nieko nebegaliu planuoti. Norėjau išvykti į užsienį, o dabar?... Laukimas“, – emocijų neslėpė ir dar vienas būsimas šauktinis.

Šauktinių artimieji: kur teisybė?

Emocijomis su DELFI dalijosi ir šauktinių artimieji.

Vyras yra šauktinių sąraše. Auginame 8,5 mėnesio kūdikį, turime busto paskolą, pati šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose. Ką, dabar valstybė finansuos visas mūsų išlaidas? Kur teisybė?“, – klausė į šauktinių sąrašą įtraukto vyro žmona Jevgenija.

„Mano patirtis tokia – Lietuva sugriovė gyvenimą man ir mano vaikinui“, – patikino kita DELFI skaitytoja.

„Kvaila šaukti vedusius vyrus – negalima ardyti šeimų. Kas prisiims atsakomybę už sugriuvusius santykius tarp sutuoktinių?“, – svarstė būsimo šauktinio žmona.

„Emigruos tūkstančiai jaunuolių. Mano sūnus, visą laiką buvęs patriotas, žadėjęs niekada nepalikti savo šalies, jau išvyksta. Jo draugai – taip pat“, – perspėjo būsimo šauktinio mama.

Socialiniuose tinkluose – emocijų audros

Socialiniame tinkle „Facebook“ savo emocijomis dalijasi ir daugiau į šauktinių sąrašą patekusių jaunuolių.

„Reikia varyti pirkti loterijos bilietus! Galite sėkmės nelinkėti, nes šiandien loterijose tikrai sekas!!! „Maladiec“ Lietuva. Š... daro, gyvenimus gadina“, – sakė vienas jų.

„Neverkiau, kai prasidėjo kalbos apie šaukimą, tad tikrai neverksiu ir dabar. Pagaliau turėsiu progą pasidaryti six-packą!“, – džiaugėsi vienas iš pakviestų šauktinių.

Ta prasme. WTF!?!?!?! 9 mėnesių atostogos“, – rašė kitas.

Mintimis dalijosi ir komentatoriai

Aktyviai savo emocijas apie šauktinius reiškė ir DELFI komentatoriai. Vieni jų piktinosi patekę į sąrašus, kiti – priešingai. Džiaugėsi dėl tokių politikų sprendimų: „Gal pagaliau vėl Lietuvoje atsiras tikrų vyrų.“

Yes, laimėjau loteriją, plius esu dirbantis ir galiu atgal į darbą nebesugrįžti. Nuostabi loterija, geriau nei „Vikingų loto“, – sakė vienas iš komentatorių.

„Buvau aš toje kariuomenėje prieš gerus aštuonerius metus. Pasakyk, ko galima iš manęs tikėtis kare, kai man per 12 mėn. davė pašaudyti 4 kartus po 30 šovinių? Iki pietų – teorija, po pietų – fizinio lavinimo pratybos. Geriausia, ką moku ir po 8 metų iki šiol prisimenu, tai kaip giedoti Lietuvos Valstybės himną“, – savo įspūdžiais iš kariuomenės dalijosi skaitytojas.

„Sąraše yra vienas draugas, savo verslą pradėjęs 25m., o kaimyno, chroniaus, niekur nesimokančio ir nedirbančio, 22 m. tame sąraše nėra“, – gyvenimo neteisybė skundėsi kitas.

„Dvi studijų paskolos, viena būsto paskola, aukštasis magistro diplomas ir darbas, kuriame valstybei kas mėnesį sumoku šiek tiek daugiau nei po 600 eurų mokesčių. Kviečia tarnauti, mesti darbą ir susiš... gyvenimą. Man tos jūsų mėnesinės išmokos už tarnybą dvigubai mažesnės nei mėnesinės įmokos kurias turiu sumokėti už paskolas. Durnių laivas“, – piktinosi vienas iš komentatorių.

„Esu sąraše, nors dabar mokausi Anglijoje ir esu universiteto studentas. Mano Lietuvoje studijuojančių draugų net nėra sąraše. Tiesiog juokinga. Įdomu, ką reikėtų sakyti universitetui, jeigu mane pakviestų. Ar jie išvis darytų tokią nuolaidą?“, – svarstė kitas.

Esate sąraše? O gal į jį pateko jūsų pažįstamas? Prašome Jūsų – pasidalinkite mintimis apie tai, kaip dabar pasikeis šauktinių gyvenimas. O Gal žinote tų, kurie džiaugiasi patekę į sąrašus? Pasidalinkite! Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau: