„Seimo Etikos ir procedūrų komisija, pirmininkės balso dauguma, nes komisija nėra pilnos sudėties, nutarė pradėti tyrimą“, – antradienį Sveikatos reikalų komitete teigė Antanas Matulas.

Sveikatos reikalų komitete šiuo klausimu buvo paskelbta pertrauka.

„Tai aš, paprašęs leidimo Seimo, posėdžio metu sušaukti posėdį, šauksiu komiteto posėdį dar kartą šiandien, nes padarėme pertrauką“, – Eltai teigė A. Matulas.

Seime nuspręsta leisti Sveikatos reikalų komitetui rinktis į dar vieną posėdį.

Praėjusią savaitę Seime susiginčijus dėl teiktų pasiūlymų Farmacijos įstatymo pataisoms, antradienį Sveikatos reikalų komitetas turėjo surasti kompromisą.

Parlamentarai siūlo nustatyti, kokio dydžio gyvenvietėse farmakotechnikai, baigę mokslus iki 2006–ųjų, galėtų dirbti vieni, nuotoliu prižiūrimi vaistininkų.

Konservatoriai Andrius Vyšniauskas, Jurgita Sejonienė ir Linas Slušnys siūlo leisti vaistininkų padėjėjams dirbti vieniems vaistinėse, kurios yra miesteliuose, viensėdžiuose ar kaimuose.

A. Matulas siūlo apsibrėžti gyvenvietės, kurioje vaistininko padėjėjas gali dirbti vienas ir prižiūrimas nuotoliu, dydį. Politiko teigimu, farmakotechnikai galėtų dirbti gyvenamosiose vietovėse, turinčiose mažiau kaip 3 tūkst. gyventojų.

Šiems dviem pasiūlymams Seime buvo pritarta.

Darbo partijos atstovė Ieva Kačinskaitė–Urbonienė taip pat siūlė apsibrėžti gyventojų skaičių. Anot jos, dėl didėjančio gyventojų skaičiaus kai kuriuose miesteliuose, A. Matulo siūlomą skaičių reikėtų didinti – iki 50 tūkst. gyventojų. Šiam pasiūlymui Seime nepritarta.

ELTA primena, kad Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas kovo pabaigoje parlamentui pateikė siūlymą pakeisti Farmacijos įstatymą taip, kad didelį stažą turintys vaistininkų padėjėjai galėtų ir toliau mažose vaistinėse dirbti vieni, nuotoliniu būdu padedant vaistininkui.

Pasak A. Matulo, nuo liepos 1 dienos įsigaliojant reikalavimui farmakotechnikams dirbti vaistinėse tik kartu su vaistininku, 135 vaistinės Lietuvos regionuose nebegalės tęsti veiklos. Kaip yra pažymėjęs politikas, mažų miestelių vaistinės neturės galimybės įdarbinti vaistininkų dėl per mažų apyvartų ir darbuotojų trūkumo.

Seimo narys Aurelijus Veryga priešinasi įstatymo pataisoms teigdamas, kad vaistinė nėra parduotuvė, kurioje gali dirbti tinkamo išsilavinimo neturintys specialistai. Anot jo, vaistininkai ir jų padėjėjai turi du skirtingus išsilavinimus, todėl farmakotechnikai negali atlikti tam tikrų vaistininkų funkcijų.

A. Veryga priduria, kad pritarus Farmacijos įstatymo pataisoms, kurios įtvirtina vaistininkų padėjėjų priežiūros nuotoliniu būdu tvarką, bus užtraukta „gėda Lietuvos sveikatos sistemai ir vaistininkystei“.

Pagal statutą pertrauka imama iki kito posėdžio, bet kaip bebūtų aš turėsiu su komitetu apsispręsti, nežiūrint ką etikos ir procedūrų komisija ten mąsto pradėti ar nepradėti, bet statutas sako, kad pertrauka iki kito posėdžio, šiandien turi būti balsavimas. Tai aš šiandien šauksiu greičiausiai, paprašęs leidimo Seimo, posėdžio metu sušaukti posėdį, šauksiu komiteto posėdį dar kartą šiandien, nes padarėme pertrauką.